Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
niedziela 16 Czerwca 2024.

Imieniny obchodzą:
Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 9

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2016

Rok 2016 r. był kolejnym udanym sezonem turystycznym w historii Vagabundusa. Zaczął się zimowiskiem w Piwnicznej i noworoczną wycieczką rowerową Marii i Mirosława Jaranowskich w Lasy Sękocińskie w dniu 09.01.2016 r., a zakończył się wycieczką pieszą Danuty i Marka Dąbrowskich w Puszczy Kampinoskich w niedzielę 18.12.2016 r. oraz kolejnym zimowiskiem w Porębie Wielkiej.

W r. 2016 Vagabundus zorganizował 60 jednodniowych wycieczek rowerowych po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20 osób, niejednokrotnie dochodząc do 30-50 osób. W corocznej imprezie Pieczenie ziemniaka (23.10.2016 r.), połączonej z obchodami 47-lecia Klubu wzięło udział około 60 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 4 wycieczki dwudniowe (Rajd Szlakiem Sienkiewicza i wycieczka na Pojezierze Brodnickie w lipcu, w okolice Krakowa we wrześniu oraz w okolice Kazimierza Dln. w październiku), 1 wycieczkę trzydniową (na Warmię we wrześniu), 4 wycieczki 4- 5-dniowe (Nadbużańskie Kresy i Poleski Park Krajobrazowy na przełomie kwietnia i maja, Puszcza Białowieska w końcu maja, w okresie święta Bożego Ciała, Pojezierze Brodnickie i Wzgórza Dylewskie w końcu czerwca, Mazury w listopadzie) oraz 7 imprez wielodniowych (wokół Rzymu na przełomie kwietnia i maja, Południowe Morawy w końcu maja, Dolny Śląsk w czerwcu, Nysa-Odra na przełomie czerwca i lipca, Austria i Słowacja w lipcu, Normandia na przełomie lipca i sierpnia, oraz Hiszpania we wrześniu).

Oprócz wycieczek rowerowych, "Vagabundus" zorganizował też w okresie zimowym (w styczniu, lutym i grudniu) 8 jednodniowych wycieczek pieszych i pieszo-narciarskich w okolicach Warszawy, w tym 1 wycieczkę pieszą na orientację oraz 2 wycieczki krajoznawcze (zwiedzanie Muzeum Katyńskiego oraz Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza). Rok kalendarzowy kończymy zimowiskiem w Porębie Wielkiej w Gorcach. W sumie w roku 2016 Klub zorganizował 87 imprez turystycznych.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji Galeria. W r. 2016 r. odbyły się też cztery pokazy slajdów Małgorzaty Wojtatowicz z wypraw rowerowych Vagabundusa we współpracy z Oddziałem PTTK Mazowsze i Domem Kultury Śródmieście.

W organizację i prowadzenie imprez turystycznych Klubu w 2016 r. były zaangażowane 46 osób: Krzysztof Jaroń (12 imprez), Maria i Mirosław Jaranowscy (10), Danuta i Marek Dąbrowscy (10), Władysław Porczyk i Grzegorz Bzdak (po 5 imprez), Agnieszka, Andrzej i Mirosław Roman, Jan Puchlerski i Irma Żbikowska (po 4 imprezy), Anna Szczepanek, Andrzej Rosa, Paweł Rozwadowski, Andrzej Szymczak i Marek Pikiel (po 3 imprezy), Anna Owczarczyk, Jolanta Domaradzka, Wanda Myśliwiec, Zofia Krzyżanowska, Roman Bittner, Mirosław Zalewski, Andrzej Wachowicz, Piotr Sitnicki i Dorota Jaroń-Baran (po 2 imprezy), Jacek Moskalew, Waldemar Kęciek, Iwona Zdonek, Marcin Bieniada, Mieczysław Figiel, Maria Kułak, Elżbieta Bartnicka, Stanisław Nowosielski, Mieczysław Borkowski, Wiesław Całka, Ewa Luta, Małgorzata Januszkiewicz, Anna Dobkowska, Marek Nachtygal, Zygmunt Kuźma, Mirosław Wrotek, Małgorzata Mercik, Katarzyna Jackiewicz i Andrzej Majewski (po 1 wycieczce). 7 osób zadebiutowało w r. 2016 w roli organizatorów wycieczek - Małgorzata Januszkiewicz, Piotr Sitnicki, Marek Nachtygal, Zygmunt Kuźma, Mirosław Wrotek, Małgorzata Mercik i Katarzyna Jackiewicz.

Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

Liczymy na to, że sezon turystyczny 2017 r. będzie równie udany i będzie obfitował w interesujące wycieczki.

Zarząd UKTR "Vagabundus"

Wygenerowano w sekund: 0.02
10,751,159 unikalne wizyty