Ostatnie fotografie





















Imieniny

Dzisiaj jest
sobota 24 Sierpnia 2019.

Imieniny obchodzą:
Jerzy, Bartłomiej, Bartosz, Emilia, Halina, Malina

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 149
-> Najnowszy użytkownik: liliana61

Najciekawsze imprezy AKTKol PTTK "Vagabundus"

NAJCIEKAWSZE IMPREZY ORGANIZOWANE PRZEZ AKTKol PTTK "VAGABUNDUS" W LATACH 1969-1992




Wykaz imprez został przygotowany w r. 2019 na podstawie niekompletnych materiałów archiwalnych oraz wcześniejszych wydawnictw rocznicowych. Jest w nim wiele luk, a być może także nieścisłości. W związku z tym prosimy członków "starego" Vagabundusa o komentarze, brakujące informacje oraz materiały archiwalne.



Kolarska Wiosna
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Dwudniowy rajd, organizowany w kwietniu lub maju (noclegi w stodołach lub szkołach)

17-18.04.1970 Modlin (Marek Dąbrowski), 47 uczestników
24-25.04.1971 Radziejowice (Krystyna Magnowska), 80 uczestników
1972 Dębe (Andrzej Pomiankowski), 200 uczestników
05-6.05.1973 Nadbrzeż - Otwock Wielki - Otwock - Góraszka (Danuta Jędraszko), 80 uczestników
20-21.04.1974 Stara Dąbrowa (Paweł Orłowski i Andrzej Pomiankowski), 70 uczestników
12-13.04.1975 Warka - Mniszew [nocleg] - Czersk - Warszawa (Alina Olszewska-Orłowska), 60 uczestników
24-25.04.1976 Kuklówka (Krzysztof Migas i Anna Patrzykont), 100 uczestników
23-24.04.1977 Osieck (Adam Bułaciński), 60 uczestników
29.04-01.05.1978 Skierniewice - Budy Grabskie - Nieborów - Łowicz - Skierniewice (Piotr Mądrach), 40 uczestników
05-06.05.1979 Warka - Góra Kalwaria (Andrzej Karpa, Iwona Piwońska, Adam Zadrożniak, Krzysztof Szewczuk), 30 uczestników
23-24.04.1983 Łochów - Węgrów - Liw - Kałuszyn - Mrozy (Danuta i Marek Dabrowscy, Jolanta Wrzesień)
1984 Puszcza Mariańska (Jarosław Dworecki), 30 uczestników
13-14.04.1985 Sobolew - Maciejowice - Wilga - Góra Kalwaria - Konstancin - Jeziorna - Warszawa (Tomasz Wirth), 14 uczestników
19-20.04.1986 Modlin - Czerwińsk [nocleg] - Wyszogród - Brochów - Sochaczew (Robert Borecki i Tomasz Wirth), 16 uczestników
04-5.04.1987 Zegrze - Serock - Pułtusk [nocleg] - Psary - Obryte - Rząśnik - Porządzie - Brańszczyk - Wyszków (Jolanta Paszko)
09-10.04.1988 Warszawa - Góra Kalwaria - Czersk [nocleg] - Konstancin-Jeziorna - Warszawa (Krzysztof Dąbrowski i Paweł Dziekciowski)
15-16.04.1989 Siedlce - Mordy - Łosice - Sarnaki - Mierzwice Stare [nocleg] - Fronołów - Mielnik - Radziwiłówka - Siemiatycze (Stanisław Pawełczak)




Zimowy Rajd Fanatyków Turystyki Kolarskiej PTTK
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Rajd 1-dniowy organizowany przeważnie w pierwszą niedzielę grudnia

06.12.1970 pętla tramwajowa na Służewcu - Las Kabacki - Jeziorna - zakłady papiernicze "Mirków" (Wiesław Szczepanek), 50 uczestników
05.12.1971 Żerań - chłodnia (Wiesław Szczepanek), 90 uczestników
03.12.1972 Młociny - zajezdnia tramwajowa "Żolibórz" i Łomianki (Paweł Orłowski i Tomasz Barczyk), 80 uczestników
02.12.1973 szkoła milicyjna w Iwicznej i Gołków (Andrzej Obalski i Waldemar Borkowski), 65 uczestników
01.12.1974 Warszawa - przejazd Trasą Łazienkowską (Piotr Mądrach i Krzysztof Migas)
07.12.1975 Warszawa - Babice Stare - Izabelin - Warszawa (Zofia Szanter i Paweł Sokołowski), 60 uczestników
05.12.1976 Wisłostrada - Puszcza Kampinoska - Izabelin (Danuta i Marek Dąbrowscy), 120 uczestników
04.12.1977 Anin - Międzylesie - Radość (Andrzej Król), 80 uczestników
03.12.1978 Podkowa Leśna (Krzysztof Szuba, Regina Piersa, Ryszard Szatan, Mirosław Lachowicz, Grzegorz Dybko), 25 uczestników
02.12.1979 Wilanów - Zalesie Górne (Danuta i Marek Dąbrowscy, Iwona Piwońska, Adam Zakrzewski, Marek Giżyński, Karol Kondrat), 75 uczestników
07.12.1980 Świder - Wólka Mlądzka - Glinianka - Sępochów - Celestynów (Ryszard Szatan)
01.05.1982 [przeniesiony z grudnia 1981 r. ze względu na stan wojenny] Kołbiel - Radachówka - Gocław (Mirosława i Stanisław Wnuk)
05.12.1982 Karczew - Otwock Wlk. - Pogorzel - Otwock
18.12.1983 Las Bielański - Młociny - Izabelin (Danuta i Marek Dąbrowscy)
09.12.1984 Plac Bernardynów - Jez. Czerniakowskie - Siekierki - Morysinek - Ursynów - Służew nad Dolinką (Danuta i Marek Dąbrowscy)
01.12.1985 Okęcie - Raszyn - Falenty - Pęcice - Pruszków (Danuta i Marek Dąbrowscy), 50 uczestników
07.12.1986 Warszawa-Międzylesie - Czarny Staw - Zbójna Góra - Aleksandrów - Wiązowna - Świder - Mlądz (Zarząd), 90 uczestników
06.12.1987 Wilanów - Konstancin-Jeziorna - Las Kabacki - Ursynów (Justyna Maciążek, Jolanta Wrzesień), 40 uczestników
04.12.1988 Puszcza Kampinoska - Lipków (Jolanta Paszko i Longin Fiedczak)
03.12.1989 Gocławek - Olszynka Grochowska - Marysin Wawerski - Rembertów




Wyprawa po Słońce
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Rajd nocny organizowany przeważnie w drugiej połowie maja lub na początku czerwca

1971 Wał Zawadowski (Andrzej Rozmarynowski), 15 uczestników
1972 Morysinek (Alicja Burgielska), 40 uczestników
1973 Łomianki (Alicja Burgielska-Zobel), 60 uczestników
18-19.05.1974 Ciszyca (Piotr Mądrach i Jerzy Mikołajczyk), 100 uczestników
17-18.05.1975 Sochaczew - Giżyce - Iłów - Łady - Arciszewo (Alina Dobrowolska, Małgorzata Kleniewska i Wojciech Miszewski), 70 uczestników
22-23.05.1976 Janówek (Grzegorz Dębowski), 90 uczestników
21-22.05.1977 Kuligów (Karol Kondrat), 60 uczestników
03-04.06.1978 Radziejowice (Karol Kondrat), 40 uczestników
1979 ? (Mirosław Mazurek)
30-31.05.1981 Stawinoga: rajd połaczony z biwakiem ornitologicznym - patrz "Wycieczki tematyczne" (Danuta i Marek Dąbrowscy)
21-22.05.1983 Nieporęt - Rynia - Beniaminów - rz. Rządza (Mirosława i Stanisław Wnuk, Maciej Kosewski)
01-02.06.1985 Warszawa - Truskaw - Palmiry - Kaliszki - Wiersze - Roztoka - Błonie - Grodzisk Maz. (Marek Wiśniewski i Tomasz Wirth)
05-07.06.1987 Janówek k/ Nw. Dworu Maz. - Pilawa k/ Nieporętu (Robert Borecki) [impreza nie odbyła się z powodu złej pogody]




Zawody na Orientację o Puchar Prezesa
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Rowerowe zawody na orientację. Od 1978 r. odbywały się jako Ogólnopolskie Kolarskie Akademickie Nocne Zawody na Orientację (OKANZO), a od 1980 r. jako Ogólnodostępne Kolarskie Akademickie Nocne Zawody na Orientację (również OKANZO)

1971 Zatory/Puszcza Biała (Andrzej Rozmarynowski) - zwyciężył Henryk Zdumiński
1972 Zatory/Puszcza Biała (Waldemar Borkowski) - zwyciężył Andrzej Obalski
1973 Zatory/Puszcza Biała (Paweł Orłowski i Tomasz Barczyk) - zwyciężyła Alicja Burgielska-Zobel
1975 Jaszczułty/Puszcza Biała (Tomasz Barczyk) - zwyciężył Waldemar Borkowski
08-09.04.1978 Osieck (Danuta i Marek Dąbrowscy, Ewa Luta) - zwyciężył Marek Grabowski ("Tandem" Bydgoszcz)
19-20.05.1979 Nowa Wieś Warszawska (Jerzy Mikołajczyk, Małgorzata Sumińska-Mikołajczyk, Grzegorz Dębowski)
26-27.04.1980 Nowa Wieś Warszawska (Jacek Wojciechowski)
04-05.061983 ? (Stefan Łubniewski, Jerzy Mikołajczyk i Piotr Strutyński)
05-06.05.1984 Karczew (Halina i Jacek Wojciechowscy) - zwyciężył Marek Dąbrowski
04-05.05.1985 Zatory/Puszcza Biała (Jerzy Mikołajczyk i Piotr Strutyński)
03-04.05.1986 okolice Rozalina/ Lasy Młochowskie (Marek Kuzaka i Piotr Strutyński) - zwyciężył Jerzy Skorupko
09-10.05.1987 Wilga (Rober Borecki i Tomasz Wirth) - zwyciężył Jerzy Skorupko
07-08.05.1988 Karczew (Marek Kuzaka i Marek Parysek)
06-07.05.1989 ?




Zlot w Laskowej
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

W drugiej połowie lat 1980-ych zorganizowane grupy turystów rowerowych z "Vagabundusa" brały udział w Zlocie w Laskowej, w ramach którego odbywały się m.in. zawody na orientację, turnieje siatkarskie, jazda na czas pod gorę, jazda żółwia, wyścig na dochodzenie i inne zawody i konkursy

01-03.05.1987 Kraków - Wieliczka - Laskowa - Bochnia (Marek Sikorski)
1988 Kraków - Wieliczka - Laskowa - Bochnia (Robert Borecki, Tomasz Wirth i Małgorzata Grzyb)
28.04-01.05.1989 Kłaj - Łapanów - Laskowa - Tymowa - Brzesko (Robert Borecki, Tomasz Wirth)




Wyprawa kondycyjna
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Kilkudniowa wycieczka rowerowa na przełomie kwietnia i maja z noclegami w schroniskach, niekiedy w namiotach

1973 Turyngia - Saksonia (Wiesław Szczepanek)
1975 Żywiec - Zakopane - Nowy Sącz (Jacek Wojciechowski)
1976 Ząbkowice Śląskie - Kudowa Zdrój - Jelenia Góra (Piotr Mądrach)
1977 Beskid Sądecki i Beskid Niski [Open 77] (Jan Puchlerski)
1978 Sudety i Północne Czechy (Jerzy Przybysz)
1979 Jura Krakowsko-Częstochowska (Mirosław Bryk)




Rajd Przedobozowy
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Dwudniowy rajd rowerowy, organizowany w latach 1980-tych w okresie wiosennym

11-12.06.1983 Kutno - Płock - Wyszogród - Czerwińsk (nocleg) - Nowy Dwór Maz. (Barbara Bożym-Wojciechowska i Jerzy Radwański)
08-09.06.1985 Żychlin - Łąck (Paweł Jakubik)
24-25.05.1986 Mrozy - Kałuszyn - Liw - Węgrów - Stara Wieś [nocleg] - Łochów - Wyszków (Paweł Wysocki i Jerzy Skorupko)
03-04.06.1989 Radom - Kozienice - Zwoleń - Czarnolas - Sieciechów - Dęblin (Jolanta Paszko i Irena Opalańska)




Wycieczki tematyczne
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

1972 wycieczka geologiczna pradoliną Wisły (Andrzej Musiał)
1972 wycieczka zoologiczna (Danuta Jędraszko)
1976 biwak ornitologiczny w Stawinodze (Danuta Jędraszko-Dąbrowska)
1978 Biwak Chopinowski w Żelazowej Woli (Anna i Wiesław Szczepanek)
07-08.06.1980 biwak ornitologiczny w Zimnych Dołach k/ Żabieńca (Danuta Jędraszko-Dąbrowska)
30-31.05.1981 biwak ornitologiczny w Stawinodze (Danuta Jędraszko-Dąbrowska)
22-23.05.1982 biwak ornitologiczny w Zimnych Dołach k/ Żabieńca (Danuta Jędraszko-Dąbrowska)
21-22.06.1986 Rajd Filmowy (Marek Amerski)




Rajd Poobozowy
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Dwudniowy rajd organizowany w latach 1980-tych w sezonie jesiennym

22-23.10.1983 Puszcza Kampinoska - Górki [pod nazwą "Wspomnienie lata", połączone z obchodami 14-lecia Klubu] (Andrzej Szewczuk)
1984 Puszcza Kampinoska (Barbara i Bogdan Wojciechowscy)
19-20.10.1985 Milanówek - Radziejowice - Mszczonów - Puszcza Mariańska - Budy Grabskie [nocleg] - Bolimów - Nieborów - Bednary (Barbara i Bogdan Wojciechowscy)
11-12.10.1986 Łowicz - Arkadia - Nieborów - Bolimów - Budy Grabskie [nocleg] - Puszcza Mariańska - Radziejowice - Grodzisk Maz. (Barbara i Bogdan Wojciechowscy)
10-11.10.1987 Karczew (Bogdan Wojciechowski)
08-09.10.1988 Warka - Mniszew - Czersk - Góra Kalwaria - Baniocha - Piaseczno - Konstancin-Jeziorna - Warszawa (Jolanta Paszko, Justyna Maciążek, Renata Bazga i Tadeusz Józefowski)
14-15.10.1989 Ciechanów - Opinogóra - Pułtusk (nocleg) - Wyszków
13-14.10.1990 Lipce Reymontowskie - Arkadia - Nieborów - Skierniewice [nocleg] - Puszcza Mariańska - Żyrardów (Irena Opalańska i Jolanta Paszko)




Wielkie Żarcie
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

Dwudniowy rajd z programem kulinarnym, organizowany w latach 1980-tych w sezonie jesiennym

1984 Mrozy - Jarnice - Wegrów - Łochów (Aleksander Lewandowski)
28-29.09.1985 Warszawa - Grodzisk Maz. - Żyrardów - Wiskitki - Bolimów - Nieborów - Łowicz (Aleksander Lewandowski)
1986 Warszawa - Żyrardów - Łowicz (Mirosława i Aleksander Lewandowscy)
03-04.10.1987 Błonie - Sochaczew - Warszawa (Mirosława i Aleksander Lewandowscy)
1988 Łowicz - Tum - Brochów - Kutno (Mirosława i Aleksander Lewandowscy)
07-08.10.1989 ?




Wyjazdowe obchody rocznicy Klubu
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

1976 Stara Dąbrowa (Tomasz Kaźmierski)
19-20.10.1977 Zamczysko (Jerzy Przybysz)
18-19.11.1978 Izabelin (Mirosław Mazurek i Adam Zadrożniak)




Biwaki/rajdy imieninowe i ślubne
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

czerwiec 1974 nad Mienią (Paweł Orłowski i Piotr Mądrach)
czerwiec 1975 Szczypiorno (Paweł Orłowski)
15-16.06.1976 Nowa Dąbrowa nad Kanałem Łasica [biwak ślubny Danuty i Marka Dąbrowskich] (Wiesław Szczepanek)
czerwiec 1976 nad Rządzą (Paweł Wysocki)
15-16.06.1985 Jerzyska/ Lasy Łochowskie (Justyna Maciążek)
czerwiec 1986 Puszcza Kampinoska (Justyna Maciążek i Jolanta Wrzesień)
czerwiec 1987 Puszcza Kampinoska (Justyna Maciążek i Jolanta Wrzesień)
czerwiec 1988 Drohiczyn (Justyna Maciążek i Jolanta Wrzesień)
10-11.06.1989 ?




Inne ciekawe wycieczki, biwaki i rajdy
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

1972 Rajd z okazji 15-lecia ALMATURU (Alicja Burgielska i Krystyna Magnowska)
1973 Wycieczka "Pieczemy barana (Ahmed el-Buheisi i Henryk Zobel)
1973 Wycieczka "Na kartofle" (Wiesław Szczepanek)
1974 Wycieczka Primaaprilisowa (Małgorzata Budyta)
26-27.05.1974 Warszawa Nocą (Alicja Burgielska-Zobel i Henryk Zobel)
08-11.05.1975 Wyprawa Podlasie: Siedlce - Drohiczyn - Węgrów - Liw - Siedlce (Marek Dąbrowski)
1975 Rajd im. Aleksandra Janowskiego: okolice Powsina (Krzysztof Migas)
1975 Wycieczka dla niepalących - okolice Grodziska Maz. (Krzysztof Migas)
1975 Wycieczka do Łącka (Alina Olszewska-Orłowska)
1976 Wyprawa Podlasie (Ewa Pliszka i Krzysztof Łazarczyk)
1976 Wycieczka do Centralnej Radiostacji w Konstantynowie k/Gąbina (Halina Wojciechowska)
1977 Biwak nad Mienią (Karol Kondrat)
14-15.10.1978 Rajd Kolarskich Studentów I Roku "Pierwszy krok" (Barbara Bożym-Wojciechowska i Ryszard Szatan)
05-06.06.1982 Biwak w Jerzyskach, Lasy Łochowskie (Małgorzata i Jerzy Mikołajczyk)
12-14.08.1983 wycieczka do Kazimierza Dln. (Krzysztof Szewczuk i Lucyna Rogala)
08-09.10.1983 Rajd "Pustynia Błędowska" (Stefan Łubniewski)
1985 Wycieczka Dęblin - Kazimierz - Nałęczów (Zbyszko Kaczyński i Grzegorz Zieliński)
1985 Wyprawa po posag (Ewa Kownacka)
1986 Wycieczka do Puszczy Białowieskiej: Teremiski - Topiło - Czeremcha (Marek Parysek i Jerzy Skorupko)
1987 Pojezierze Gostynińskie: Żychlin - Oporów - Gostynin - Sochaczew (Mirosława i Aleksander Lewandowscy)
20-21.06.1987 Pojezierze Gostynińskie: Toruń - Płock - Gostynin - Sochaczew (Mirosława i Aleksander Lewandowscy)
1987 Wycieczka do Kazimierza Dolnego (Mirosława Lewandowska)
25-28.05.1989 Rajd "Zamki Tarnowskie"
24-25.06.1989 Rajd Przy Ognisku: Skierniewice - Lipce Reymontowskie - Głowno [nocleg] - Helenów - Walewice - Łowicz (Jolanta Paszko)





Trasy rowerowe na rajdach i zlotach studenckich


Oprócz własnych wycieczek, biwaków, rajdów i zlotów ważną częścią działalności AKTKol "Vagabundus" były trasy rowerowe na rajdach i zlotach studenckich. Niektóre z nich, w szczególności trasa kolarska na Złazie Kampinoskim im. Andrzeja Harskiego Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w początkach listopada były organizowane dorocznie, poczynając od 1969 r., inne były organizowane mniej regularnie lub epizodycznie

Lista rajdów i zlotów (w nawiasie nazwa głównego organizatora):
Złaz Kampinoski im. Andrzeja Harskiego (SKPB)
Puszcza Biała (Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej)
Marzanna (UKT "Unikat")
Powitanie Wiosny (SKPB)
Rajd Primaaprilisowy (SKPŚ)
Rajd Świętokrzyski (SKPŚ)
Rajd Wigry (UKT "Unikat" i UKK "Habazie")
Rajd Świętojański (Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej)
Rajd z Maluchem (AKT "Maluch")
Rajd Geodetów
Rajd Matematyków (1978)
Coctail a la EKTiS (EKTiS)
Rajd Snopkuf-Oseskuf (Koło PTTK nr 4 przy SGGW)
Złota Jesień (Koło PTTK nr 4 przy SGGW)





Obóz zimowy
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

10-12-dniowy obóz pieszo-narciarsko-krajoznawczy na przełomie grudnia i stycznia. W trakcie obozu odbywały się Sylwestrowe Zawody na Orientację

1971/1972 Łężany/ Warmia (Alicja Burgielska)
1972/1973 Wilków/ Góry Świętokrzyskie (Anna Rozdział)
1973/1974 Duninów/ Pojezierze Gostynińskie (Paweł Orłowski)
1974/1975 Jaszczułty/ Puszcza Biała (Tomasz Barczyk)
1975/1976 Sucha Struga/ Beskid Sądecki (Andrzej Obalski)
1976/1977 Brenna/ Beskid Śląski (Wiesław Szczepanek)
1977/1978 Białka Tatrzańska (Andrzej Król)
1978/1979 Kamienica k/ Łącka (Andrzej Karpa)
1979/1980 Przełęcz Okraj/ Karkonosze (Andrzej Szewczuk i Iwona Piwońska)
1980/1981 Przysłup pod Baranią Górą
1981/1982 obóz nie odbył się ze względu na stan wojenny
1982/1983 Polana Chochołowska/ Tatry
1983/1984 Andrzejówka k/Wałbrzycha (Paweł Wysocki)
1984/1985 Brzanka/ Pogórze Ciężkowickie (Jerzy Mikołajczyk i Piotr Strutyński)
1985/1986 Zawoja/ Pasmo Babiogórskie (Andrzej Szewczuk)
1986/1987 Szklarska Poręba (Robert Borecki i Paweł Wysocki)
1987/1988 ? (Andrzej Bikałowicz i Paweł Wysocki)
1988/1989 Komańcza (Marek Kuzaka i Tadeusz Józefowski)
1989/1990 Chata na Krizoch/ Bardejov (Jolanta Paszko)




AKCJA LETNIA




Przez cały okres swego istnienia AKTKol "Vagabundus" organizował wspólnie z Biurem Podróży i Turystyki "Almatur" Akcję Letnią, czyli ogólnodostępne obozy rowerowe dla środowiska studenckiego. Przeważnie były to trasy dwutygodniowe (w przypadku obozów zagranicznych zdarzały się wyjazdy dłuższe), a liczba uczestników wahała się przeważnie w granicach 10-15 osób.

Geograficznie były to zarówno obozy krajowe, jak i zagraniczne. Te ostatnie z kolei dzieliły się na obozy do krajów demokracji ludowej (Bułgaria, Czechosłowacja, Niemiecka Republika Demokratyczna, Rumunia i Węgry) oraz krajów Europy Zachodniej i Południowej (Grecja, Włochy i Francja).

Większość obozów była dofinansowana przez BPiT "Almatur". Dodatkową formą wsparcia uczestników ze strony "Almaturu" był łatwiejszy dostęp do środków walutowych (poza limitami, ustanowionymi w książeczkach walutowych), rozliczanie kosztów po korzystniejszym kursie (w w szczególności dotyczyło to walut krajów zachodnich) oraz możliwość łatwiejszego uzyskania paszportu (w przypadku wyjazdu do krajów kapitalistycznych).

Studencki "Vagabundus" organizował też dla swoich członków rowerowe wyprawy wakacyjne do krajów Europy Zachodniej i Południowej (w latach 1980-tych były one na ogół związane z udziałem w Międzynarodowych Rajdach Kolarskich AIT (Alliance Internationale de Tourisme).
Poza tym corocznie były organizowane obozy szkoleniowe dla kandydatów na przodowników turystyki kolarskiej PTTK.

Skala Akcji Letniej uległa gwałtownemu zmniejszeniu na początku lat 1990-tych, w związku z zaprzestaniem jej finansowania przez BPiT "Almatur"

Zbiorcza statystyka Akcji Letniej (ilość organizowanych obozów)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Rok Obozy krajowe Obozy do KDL Obozy do KK Obozy szkol. Wyprawy do KK Ogółem
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1970...........3..................0...................0................0....................0................3
1971...........6..................0...................0................1....................0................7
1972...........8..................3...................0................1....................0...............12
1973..........11.................3...................0................1....................1...............16
1974...........8..................3...................3................1....................1...............16
1975...........5..................3...................5................1....................1...............15
1976...........7..................2...................3................1....................1...............14
1977..........11.................4...................4................1....................0...............20
1978..........14.................5...................4................1....................0...............24
1979..........10.................4...................0................1....................0...............15
1980...........4
1981...........7..................4
1982
1983...........8..................4...................0................1....................0...............13
1984...........7..................4
1985...........7..................4...................0................1....................0...............12
1986...........6..................4...................0................1....................1...............12
1987...........6..................6...................1................1....................2...............16
1988...........4..................5...................0................1....................2...............12
1989...........4..................7...................0................1....................1...............13
1990...........2..................0...................0................1....................1.................4
1991
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Obozy krajowe
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

1970 Wrocław - Szklarska Poręba - Rzepin - Ośno Lubuskie (Andrzej Rozmarynowski)
1970 ? (Bogdan Mościcki)
1970 Ciechanów - Olsztyn - Toruń - Gniezno - Bydgoszcz

1971 Warszawa - Węgorzewo - Olsztyn (Jerzy Wrotek)
1971 Wrocław - Bolesławiec - Zielona Góra - Poznań (Tomasz Barczyk)
1971 Bydgoszcz- Wałcz - Sopot [Rajd AIT] (Jerzy Owdziej)
1971 Wolin - Koszalin - Sopot [Rajd AIT] (Wiesław Szczepanek)
1971 Warszawa - Zamość - Rzeszów (Andrzej Pomiankowski)
1971 Przemyśl - Dębica - Jasło - Przemyśl

1972 Olsztyn - Kętrzyn - Szczytno - Ostróda (Ewa Pliszka)
1972 Białystok - Ruciane - Lidzbark Warmiński - Nowogród (Barbara Gomułka)
1972 Gdańsk - Czaplinek - Złotów (Bogdan Szczepański)
1972 Radom - Sandomierz - Łańcut (Krystyna Magnowska)
1972 Międzyrzecz Podlaski - Zamość - Sandomierz (Alicja Burgielska)
1972 Kutno - Chełmno - Inowrocław - Gniezno (Waldemar Borkowski)
1972 Łomża - Giżycko - Olsztyn (Roman Weinfeld)

1973 Szczecinek - Międzyrzecz - Zielona Góra (Ewa Pliszka)
1973 Piotrków Trybunalski - Opatów - Wiślica - Kielce (Maria Loth)
1973 Łomża - Myszyniec - Ostrołęka - Pułtusk (Ahmed el-Buheisi)
1973 Nidzica - Frombork - Gdynia (Andrzej Obłój)
1973 Bydgoszcz - Złotów - Gdynia (Małgorzata Gawrońska)
1973 Stargard Szczeciński - Złocieniec - Chojnice (Bogdan Szczepański)
1973 Drezdenko - Sulechów - Zbąszyń (Anna Rozdział)
1973 Gołdap - Frombork - Kościerzyna - Gdańsk (Waldemar Borkowski)
1973 Hajnówka - Augustów - Wiżajny - Gołdap (Grażyna Kowalewicz)
1973 Lublin - Łańcut - Nowy Sącz - Kraków (Lidia Zakolska)
1973 Płock - Olsztyn - Frombork (Halina Wojciechowska)

1974 Kutno - Bydgoszcz - Gdynia (Roman Weinfeld)
1974 Augustów - Gołdap - Wiżajny - Augustów (Jerzy Drzewiecki)
1974 Gołdap - Augustów - Bielsk Podlaski (Waldemar Borkowski)
1974 Kałeczyn - Sejny - Gołdap - Ełk (Ewa Pliszka)
1974 Szczecinek - Złotów - Gołdap (Kazimierz Alboszta)
1974 Przemyśl - Solina - Rzeszów (Tadeusz Stachowiak)
1974 Szczecin - Kołobrzeg - Łeba (Andrzej Obalski)
1974 Szczecinek - Łeba - Gdańsk (Jan Kowalczyk)

1975 Wałbrzych - Żary - Zielona Góra (Roman Weinfeld)
1975 Szczecinek - Czersk - Bydgoszcz
1975 Gdynia - Łeba - Kamień Pomorski
1975 Olsztyn - Ketrzyn - Szczytno - Działdowo (Alina Dobrowolska)
1975 Toruń - Słupsk - Łeba - Tczew (Małgorzata Kleniewska-Królik)

1976 Kołobrzeg - Ustka - Gdańsk (Helena Cukrowska)
15.07-28.07.1976 Białystok - Białowieża - Siedlce (Karol Kondrat)
1976 Inowrocław - Kórnik - Krzyż (Małgorzata Kleniewska-Królik)
1976 Toruń - Olsztynek - Ełk (Alina Dobrowolska)
15.07-28.07.1976 Kołobrzeg - Ustka - Gdańsk (Michał Tarczewski)
1976 Szczecin - Koszalin - Gdańsk (Jerzy Mikołajczyk)
01.07-14.07.1976 Tomaszów Lubelski - Dukla - Stary Sącz (Zofia Szanter)

1977 Toruń - Tleń - Gdańsk (Ewa Drabik)
1977 Ełk - Sejny - Białystok (Karol Kondrat)
1977 Szczecin - Kołobrzeg - Słupsk (Ewa Luta)
1977 Ostrowiec Świętokrzyski - Pieskowa Skała - Częstochowa (Paweł Wysocki)
1977 Chełm - Tomaszów Lubelski - Lublin (Adam Bułaciński)
1977 Rzeszów - Biecz - Kraków (Jerzy Mikołajczyk)
1977 Malbork - Łeba - Kościerzyna (Iwona Król)
1977 Suwałki - Węgorzewo - Ełk (Wiesław Wiśniewski)
1977 Bolesławiec - Świeradów Zdrój - Legnica - Jelenia Góra (Krystian Gruszczyński)
1977 Działdowo - Ruciane - Pisz (Barbara Wojtatowicz)
1977 Leżajsk - Włodawa - Hajnówka (Zofia Szanter)

01.07-14.07.1978 Suwałki - Kruszyniany - Białowieża - Białystok (Grzegorz Dybko)
01.07-14.07.1978 Wielkopolska i Kujawy: Choszczno - Poznań - Toruń - Działdowo (Andrzej Karpa)
01.07-14.07.1978 Pojezierze Pomorskie: Piła - Szczecin - Kołobrzeg (Ryszard Szatan)
01.07-14.07.1978 Kujawy i Wielkopolska: Toruń - Poznań - Zielona Góra (Anna Trznadel - Szczepanek)
16.07-29.07.1978 Sudety: Kłodzko - Strzegom - Szklarska Poręba (Andrzej Szewczuk)
16.07-29.07.1978 Pojezierze Suwalskie i Mazurskie: Białystok - Suwałki - Olsztyn (Jerzy Tarczewski)
16.07-29.07.1978 Kraina Wielkich Jezior: Suwałki - Ruciane - Augustów (Wiesław Wiśniewski)
16.07-29.07.1978 Wrocław - Piła - Złotów - Toruń (Paweł Wysocki)
01.08-14.08.1978 Beskid Sądecki i Wyspowy: Tarnów - Szczawnica - Kraków (Jan Kosewski)
01.08-14.08.1978 Pojezierze Lubuskie: Leszno - Słubice - Szczecin (Mirosław Lachowicz)
01.08-14.07.1978 Dolny Śląsk: Żagań - Karpacz - Wrocław (Ewa Luta)
18.08-29.08.1978 Lubelszczyzna i Podlasie: Kraśnik - Włodawa - Siedlce (Ryszard Małowiecki)
16.08-29.08.1978 Kaszuby: Tczew - Wejherowo - Szczecinek (Marek Wojciechowski)
01.09-14.09.1978 Podkarpacie i Bieszczady: Sandomierz - Komańcza - Sanok (Marek Wojciechowski)

28.06-12.07.1979 obóz rowerowo-pieszy Augustów - Giżycko - Ełk (Andrzej Karpa)
01.07-14.07.1979 Bydgoszcz - Kościerzyna - Łeba (Anna Patrzykont)
01.07-14.07.1979 Wielkopolska i Kujawy: Poznań - Żnin - Toruń (Małgorzata Ferensztajn)
02.07-15.07.1979 Szwajcaria Kaszubska: Malbork - Żarnowiec - Słupsk (Mirosław Bryk)
14.07-27.07.1979 Kaszuby: Słupsk - Łeba - Bydgoszcz (Krzysztof Szewczuk)
16.07-29.07.1979 Wielkie Jeziora Mazurskie: Olsztyn - Rydzewo - Olsztyn (Krzysztof Szuba)
01.08-14.08.1979 Wielkopolska, Kujawy i Warmia: Poznań - Toruń - Szczytno (Urszula Fejtko)
01.08-14.08.1979 Pomorze Zachodnie: Kołobrzeg - Czaplinek - Szczecin (Mirosław Mazurek)
16.08-29.08.1979 Jura Krakowsko-Częstochowska i Ponidzie: Kraków - Częstochowa - Kielce (Regina Piersa)
16.08-29.08.1979 Śląsk nieznany: Kraków - Częstochowa (Piotr Strutyński)
17.08-30.08.1979 Tarnów - Rabka - Kraków (Iwona Piwońska)
01.09-15.09.1979 Terespol - Hrubieszów - Przemyśl - Zagórz (Marek Dąbrowski)

27.06-10.07.1980 Wrocław - Bolesławiec - Łagów - Poznań (Adam Zakrzewski)
01.07-14.07.1980 Kraków - Opole - Częstochowa (Piotr Strutyński)
16.07-29.07.1980 Toruń - Brodnica - Ostróda - Olsztyn (Krzysztof Szuba)
01.08-14.08.1980 Białystok - Sejny - Suwałki (Małgorzata Sumińska-Mikołajczyk)

28.06-11.07.1981 obóz rowerowo-pieszy w Bieszczadach (Iwona Piwońska)
04.07-17.07.1981 Roztocze (Kazimierz Kowalczyk)
16.07-29.07.1981 Kaszuby (Alina Dobrowolska)
24.07-06.08.1981 Wrocław - Legnica - Poznań (Ludwik Pieńkowski)
02.08-15.08.1981 Białystok - Sejny - Gołdap - Bartoszyce (Paweł Wysocki)
03.08-16.08.1981 Piła - Kościerzyna - Gdańsk (Maciej Kosewski)
19.08-01.09.1981 Malbork - Giżycko - Suwałki (Jan Tenerowicz)

25.06-08.07.1983 Bydgoszcz - Wągrowiec - Piła - Człuchów - Szczecinek (Ryszard Szatan)
30.06-13.07.1983 Iława - Olsztyn - Giżycko - Ełk (Krzysztof Szewczuk i Jacek Janulis)
03.07-16.07.1983 Poznań - Świebodzin - Żagań (Barbara Bożym-Wojciechowska i Lucyna Rogala)
09.07-22.07.1983 Poznań - Szczecin - Świnoujście (Paweł Wysocki i Piotr Strutyński)
17.07-31.07.1983 Wałbrzych - Wrocław - Jelenia Góra - Gorzów Wlkp. (Jerzy Radwański)
18.07-31.07.1983 Olsztyn - Suwałki - Białystok (Anna i Krzysztof Szuba)
31.07-13.08.1983 Gdańsk - Lidzbark Warmiński - Suwałki (Maciej Kosewski)
18.08-31.08.1983 Zamki Wielkopolskie (Jan Tenerowicz)

28.06-11.07.1984 Wielkopolska
29.06-12.07.1984 Pojezierze Mazurskie i Suwalskie
01.07-14.07.1984 Ziemia Chełmińska
14.07-27.07.1984 Pojezierze Drawskie i Kaszubskie
18.07-31.07.1984 Pojezierze Pomorskiej
30.07-12.08.1984 Wybrzeże Bałtyku
23.08-03.09.1984 Kotlina Kłodzka

28.06-11.07.1985 Zamki Dolnośląskie: Żagań - Jelenia Góra - Opole (Aleksander Lewandowski)
21.07-05.08.1985 Poj. Suwalskie (Barbara Bożym-Wojciechowska)
23.07-05.08.1985 Zamki i Pałace: Zamość - Łańcut - Baranów - Sandomierz (Cezary Lusiński)
03.08-16.08.1985 Pojezierze Lubuskie: Poznań - Zielona Góra - Żagań (Paweł Wysocki)
09.08-23.08.1985 Roztocze: Dęblin - Kazimierz Dln. - Zamość - Przemyśl - Zagórz (Marek Wiśniewski i Robert Borecki)

29.06-13.07.1986 Malbork - Tleń - Bydgoszcz (Justyna Maciążek)
19.07-01.08.1986 Poznań - Zielona Góra - Wrocław (Irena Opalańska)
29.07-13.08.1986 Krynica - Biecz (Jerzy Skorupko)
02.08-17.08.1986 Oświęcim - Nowy Sącz - Kraków (Aleksander Lewandowski)
16.08-31.08.1986 Bydgoszcz - Gdynia (Marek Kuzaka)
19.08-01.09.1986 Leszno - Poznań (Marek Amerski)

1987 Roztocze: Przemyśl - Zamość - Lublin (Paweł Wysocki)
1987 Kotlina Sandomierska: Kielce - Sandomierz - Lublin (Jan Mizeracki)
1987 Wyżyna Małopolska: Radom - Kielce - Kraków - Częstochowa (Tomasz Wirth)
1987 Sudety i Pogórze
1987 Zamki Warmińskie
1987 Plenery Pruskie: Mazury

1988 ? (Jan Tenerowicz)
1988 Chabówka - Szczawnica - Krynica - Kraków (Andrzej Jejno)
1988 Działdowo - Lidzbark - Suwałki (Justyna Maciążek)
1988 Białystok - Grabarka - Małkinia (Małgorzata Wojtatowicz)

01.07-14.07.1989 Bory Tucholskie i Kaszuby: Piła - Gdańsk (Witold Dębowski)
14.07-27.07.1989 Roztocze: Puławy - Zamość - Hrubieszów - Chełm (Marek Amerski)
05.08-19.08.1989 Warmia i Mazury: Malbork - Święta Lipka - Działdowo (Paweł Wysocki)
02.09-17.09.1989 Ziemia Krośnieńska (Anna Laszuk)

14.07-29.07.1990 Wokół Poj. Drawskiego: Piła - Międzyzdroje - Szczecin - Piła (Andrzej Bikałowicz i Marek Parysek
18.08-28.08.1990 Nizina Wielkopolska (Anna Laszuk)

Obozy do tzw. krajów demokracji ludowej
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

1972 NRD: Szczecin - Rostock - Wismar (Jan Rewkiewicz)
1972 NRD: Berlin - Rostock - Rugia - Szczecin (Tomasz Barczyk)
1972 NRD: Zgorzelec - Leipzig - Eisenach (Grzegorz Mioduszewski)

1973 Rumunia: Dornesti - Suceava - Lacu Rosu - Bacau (Wiesław Szczepanek)
1973 NRD: Halberstadt - Eisenach - Weimar - Leipzig (Henryk Zobel)
1973 Bułgaria: Sofia - Plovdiv - Varna (Tomasz Barczyk)

1974 Rumunia: Dera - Sibiu - Bucuresti
1974 Czechosłowacja: Olomouc - Ceske Budejovice - Praha (Piotr Mądrach)
1974 Węgry: Budapest - Balaton - Bratislava (Wiesław Szczepanek)

1975 NRD: Berlin - Dresden - Zgorzelec (Piotr Mądrach)
1975 Wegry: Bratislava - Balaton - Budapest (Anna Rozdział)
17.08-20.09.1975 Piwniczna - Varna (Marek Dąbrowski)

1976 Rumunia: Dornesti - Bicaz - Bacau (Alina Dobrowolska)
15.08-15.09.1976 Bułgaria: Sofia - Plovdiv - Burgas - Varna (Marek Dąbrowski i Małgorzata Kleniewska-Królik)

1977 Węgry: Gyor - Budapest - Esztergom (Alina Dobrowolska)
1977 Czechosłowacja: Piwniczna - Kosice - Krosno (Ryszard Małowiecki)
21.08-04.09.1977 Czechosłowacja: Brno - Ceske Budejovice - Praha (Marek Dabrowski i Andrzej Szewczuk)
1977 Rumunia: Cluj - Merunea - Arad (Andrzej Król)

16.07-31.07.1978 Bułgaria: Sofia - Plovdiv - Rila - Sofia (Andrzej Król)
31.07-14.08.1978 Bułgaria [Stara Planina]: Sofia - Plovdiv - Ruse (Alina Dobrowolska)
01.08-15.08.1978 Rumunia [Bukowina i Maramures]: Cluj - Tirgu Neamt - Suceava - Cimpulung Moldovenesc - Baia Mare (Zofia Szanter)
21.08-03.09.1978 Czechosłowacja i NRD: Liberec - Dresden - Bogatynia (Andrzej Szewczuk)
06.09-20.09.1978 Wegry: Budapest - Miskolc - Budapest (Ryszard Małowiecki)

26.06-10.07.1979 NRD: Schwerin - Rostock - Stralsund - Świnoujście (Marek Wojciechowski)
02.07-17.07.1979 Wschodnia Słowacja: Tylawa - Rosnava - Stara Lubovna (Andrzej Szewczuk)
19.07-03.08.1979 Rumunia: Cluj - Merunea - Arad (Alina Dobrowolska)
02.08-17.08.1979 Północna Rumunia: Cluj - Satu Mare - Oradea (Zofia Szanter)
15.08-30.08.1979 Rumunia Wschodnia: Brasov - Braila - Constanta (Mirosław Lachowicz)
18.08-01.09.1979 Bułgaria: Sofia - Plovdiv - Burgas - Varna (Ryszard Szatan)

05.07-21.07.1981 Bułgaria: Burgas - Szumen - Varna (Małgorzata Sumińska-Mikołajczyk)
12.07-26.07.1981 Słowacja: Barwinek - Kosice - Levoca - Piwniczna (Mirosława Mayer-Wnuk)
07.08-21.08.1981 Bułgaria: Veliko Tyrnovo - Plovdiv - Burgas (Andrzej Zaremba)
10.08-24.08.1981 Węgry: Komarom - Sopron - Tihany - Veszprem (Mirosław Lachowicz)

21.07-06.08.1983 Słowacja - Węgry (Mirosława i Stanisław Wnuk)
03.08-19.08.1983 Północne Węgry (Kazimierz Kowalczyk i Barbara Bożym-Wojciechowska)
05.08-22.08.1983 Czechosłowacja: Kudowa Zdrój - Kutna Hora - Praha - Brno (Andrzej Szewczuk)
17.08-02.09.1983 Zachodnie Węgry (Jerzy Radwański)

13.07-29.07.1984 Słowacja: Dolina Vagu
20.07-04.08.1984 Słowacja
22.07-06.08.1984 Węgry - Słowacja
17.08-01.09.1984 Węgry Zachodnie

02.07-19.07.1985 Słowacja (Jarosław W. Dworecki)
03.07-18.07.1985 Słowacja Zachodnia (Zbyszko Kaczyński)
05.08-20.08.1985 Zamki nad Wełtawą (Andrzej Szewczuk i Stefan Łubniewski)
16.08-01.09.1985 Węgry Zachodnie (Jerzy Radwański)

1986 Bułgaria: Sofia - Varna (Karol Kondrat i Marek Sikorski)
1986 Zachodnie Czechy (Andrzej Szewczuk i Krzysztof Szuba)
1986 Wyżyna Czesko-Morawska: Breclav - Praha (Robert Borecki Tomasz Wirth)
1986 Wschodnie Czechy (Adam Zakrzewski i Marek Kuzaka)

1987 Morawy i Słowacja
1987 Zamki nad Wełtawą
1987 Czechy Wschodnie i Morawy
1987 Morawy i Słowacja
1987 Słowacja Środkowa
1987 Bułgaria: Vidin - Burgas

24.06-13.07.1988 Bułgaria: Sofia - Stara Zagora - Varna (Jolanta Paszko i Paweł Wysocki)

15.07-30.07.1989 Morawy: Kudowa - Pardubice - Cieszyn (Andrzej Bryński i Paweł Wysocki)
15.08-30.08.1989 Czechy: Ceske Budejovice - Praha (Anna i Krzysztof Szuba)
15.08-29.08.1989 Słowacja: Piwniczna - Banska Bystrica - Cieszyn (Jakub Stępkowski i Bohdan Wędrychowski)
05.08-25.08.1989 Bułgaria: Varna - Stara Zagora - Plovdiv - Varna (Marek Amerski)

Obozy do krajów Europy Zachodniej i Południowej
(w nawiasie imię i nazwisko organizatora)

W odróżnieniu od obozów krajowych i do tzw. krajów demokracji ludowej, które były adresowane w pierwszej kolejności do warszawskiego środowiska studenckiego, obozy do "krajów kapitalistycznych" nosiły charakter "centralny", tzn. uczestniczyli w nich studenci z całej Polski. Były one finansowane i obsługiwane przez centralę BPiT "Almatur"

1974 Grecja (Alicja Burgielska-Zobel)
1974 Grecja (Michał Pawłowski)
1974 Grecja (Jan Kowalczyk)

1975 Grecja (Jacek Wojciechowski)
1975 Grecja (Ryszard Kwaśniewski)
1975 Grecja (Halina Wojciechowska)
1975 Włochy (Ewa Pliszka)
1975 Włochy (Wiesław Szczepanek)

1976 Włochy (Halina Wojciechowska)
1976 Włochy (Jacek Wojciechowski)
1976 Francja (Wiesław Szczepanek)

1977 Grecja (Ewa Pliszka)
1977 Grecja (Karol Kondrat)
1977 Francja (Wiesław Szczepanek i Anna Trznadel)
1977 Francja (Maria Tymieniecka i Halina Wojciechowska)

05.07-08.08.1978 Wyspy greckie (Danuta i Marek Dąbrowscy)
1978 Grecja (Ewa Pliszka i Adam Bułaciński)
1978 Francja (Wiesław Szczepanek)
1978 Francja (Halina Wojciechowska i Maria Tymieniecka)

1987 Jugosławia-Grecja: tramping rowerowy "Pindosiera" (Robert Borecki)

Wyprawy klubowe do krajów Europy Zachodniej i Południowej

16.08-02.10.1973 Bułgaria - Jugosławia (Macedonia) - Grecja
Kierownik - Henryk Zobel
Uczestnicy - Alicja Burgielska-Zobel, Marek Dąbrowski, Anna Rozdział, Wiesław Szczepanek, Roman Weinfeld

13.08-23.09.1974 Włochy - Jugosławia (Słowenia) - Austria - Czechosłowacja
Kierownik - Henryk Zobel
Uczestnicy - Milena Błażewska-Stachowiak, Alicja Burgielska-Zobel, Marek Dąbrowski, Danuta Jędraszko, Alina Olszewska, Paweł Orłowski, Anna Rozdział, Tadeusz Stachowiak, Wiesław Szczepanek

15.08-30.09.1975 Grecja - Turcja
Wspólna wyprawa z AKTR "Wentyl" z Lublina
Kierownik - Józef Kaczor (AKTR "Wentyl"), z-ca kierownika - Krzysztof Królik ("Vagabundus")
Uczestnicy z "Vagabundusa" - Waldemar Borkowski, Alina Dobrowolska, Małgorzata Kleniewska

28.06-29.07.1976 Wielka Brytania
Wspólna wyprawa z AKTR "Antymoto" z Gdańska
Kierownik - Czesław Stach ("Antymoto"), z-ca kierownika Ewa Pliszka ("Vagabundus")
Uczestnicy z "Vagabundusa" - Tomasz Kaźmierski, Maria Tymieniecka

lipiec 1980 Szwajcaria - RFN - Austria
Wyprawa na zlecenie Rady ds. Turystyki Kolarskiej przy KTiS ZG SZSP dla kadry studenckich klubów rowerowych w celu udziału w Międzynarodowym Rajdzie Kolarskim AIT w Orbee w Szwajcarii.

1987 "Rzym '87" (RFN - Austria - Szwajcaria - Włochy - Grecja - Bułgaria)
Kierownik - Marek Sikorski, z-ca kierownika - Bogdan Wojciechowski
13 uczestników

sierpień 1987 - wyprawa na Międzynarodowy Rajd Kolarski AIT w Alphen an den Rijn w Holandii - 24 uczestników

28.07-22.09.1989 Austria - RFN - Francja - Belgia - Holandia
Kierownik - Jolanta Paszko

lipiec 1990 - wyjazd na Międzynarodowy Rajd Kolarski AIT w Holandii
Kierownictwo - Anna i Krzysztof Szuba
18 uczestników







Wygenerowano w sekund: 0.03
4,481,776 unikalne wizyty