|
Nawigacja
Strona Główna
Nowości na stronie
Kalendarz wydarzeń
Galeria
Vagabundus na You Tube
Historia Klubu
Odeszli na zawsze
Władze AKTKol PTTK "Vagabundus"
Władze UKTR PTTK "Vagabundus"
Najciekawsze imprezy AKTKol PTTK "Vagabundus"
Najciekawsze imprezy UKTR PTTK "Vagabundus"
Obchody 50-lecia Klubu
Sezon klubowy 2008
Sezon klubowy 2011
Sezon klubowy 2012
Sezon klubowy 2013
Sezon klubowy 2014
Sezon klubowy 2015
Sezon klubowy 2016
Sezon klubowy 2017
Sezon klubowy 2018
Sezon klubowy 2019
Sezon klubowy 2020
Sezon klubowy 2021
Sezon klubowy 2022
Sezon klubowy 2023
Oddział PTTK "Mazowsze"
Składki PTTK w r. 2024
Zasady organizacji i uczestnictwa w wycieczkach
Oznaczenie stopnia trudności wycieczek
Dekalog rowerzysty
Jak przygotować się do wycieczki?
Zagrożenie wirusem COVID-19
Ciekawe miejsca w Internecie
Szukaj
Download
Pogoda z ICM
Sezon klubowy 2020
Sezon klubowy 2021
Sezon klubowy 2022
Oznaczenie stopnia trudności wycieczek
Zagrożenie wirusem COVID-19
Sezon klubowy 2023
Nowości na stronie
Kalendarz wydarzeń
Galeria
Vagabundus na You Tube
Historia Klubu
Odeszli na zawsze
Władze AKTKol PTTK "Vagabundus"
Władze UKTR PTTK "Vagabundus"
Najciekawsze imprezy AKTKol PTTK "Vagabundus"
Najciekawsze imprezy UKTR PTTK "Vagabundus"
Obchody 50-lecia Klubu
Sezon klubowy 2008
Sezon klubowy 2011
Sezon klubowy 2012
Sezon klubowy 2013
Sezon klubowy 2014
Sezon klubowy 2015
Sezon klubowy 2016
Sezon klubowy 2017
Sezon klubowy 2018
Sezon klubowy 2019
Sezon klubowy 2020
Sezon klubowy 2021
Sezon klubowy 2022
Sezon klubowy 2023
Oddział PTTK "Mazowsze"
Składki PTTK w r. 2024
Zasady organizacji i uczestnictwa w wycieczkach
Oznaczenie stopnia trudności wycieczek
Dekalog rowerzysty
Jak przygotować się do wycieczki?
Zagrożenie wirusem COVID-19
Ciekawe miejsca w Internecie
Szukaj
Download
Pogoda z ICM
Sezon klubowy 2020
Sezon klubowy 2021
Sezon klubowy 2022
Oznaczenie stopnia trudności wycieczek
Zagrożenie wirusem COVID-19
Sezon klubowy 2023
Ostatnie fotografie
Imieniny
Dzisiaj jest
wtorek 19 Marca 2024.
Imieniny obchodzą:
Józef, Bogdan, Aleksandryna
wtorek 19 Marca 2024.
Imieniny obchodzą:
Józef, Bogdan, Aleksandryna
Logowanie
Aktualnie online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
Łącznie użytkowników: 185
:
Użytkowników online: 0
Łącznie użytkowników: 185
:
Najciekawsze imprezy UKTR PTTK "Vagabundus"
Najciekawsze imprezy organizowane przez UKTR i UKTR "Vagabundus" od 1986 r.
26.01.1986 pierwsza wycieczka UKTR (piesza) do Lasu Kabackiego - prowadziła Ewa Pliszka
Kilkudniowe wycieczki w sezonie wczesnowiosennym:
16-18.04.2010 Szlak Orlich Gniazd (Kraków - zamek Tenczyn - Krzeszowice - Olkusz - Rabsztyn - Smoleń - Podzamcze - Morsko - Bobolice - Mirów - Ostrężnik - Olsztyn - Częstochowa) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
12-15.04.2012 Kotlina Kłodzka-3 (Kłodzko - Polanica Zdrój - Stara Bystrzyca - Spalona - Rudawa - Mostowice - Orlické Záhoří - Cerna Voda - Nova Ves - Neratov - Vrchni Orlice - Cihak - Ceske Petrovice- Lichkov- Boboszów- Międzylesie - Gniewoszów- Poniatów - Rudawa - Mostowice - Lasówka- Duszniki Zdrój - Karłów- Radków- Gajów Tłumaczów- Włodowice- Krajanów - Głuszyca- Jedlina Zdrój - Wałbrzych) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
28-29.03.2015 wokół Jez. Śniardwy - prowadził Igor Markin
11-12.04.2015 Kurpie (Ostrołęka - Szwendrowy Most - Baranowo - Zawady - Bandysie - Czarnia - Krukowo - Stary Most - Zabrodzie - Ostrołęka) - prowadzili Józef Ryczkowski i Anna Kurek
19.03-02.04.2017 Sycylia (Catania - Acireale - Taormina - Messina - Milazzo - wyspa Stromboli albo Vulcano - Milazzo - Falcone - Capo d'Orlando - Sant Agata di'Militello - Cefalu - Termini Imerese - Santa Flavia - Palermo - Bolognetta - Corleone - Bisacquino - Ribera - Agrigento - Licata - Gela - Vittoria - Ragusa - Rosolini - Noto - Avola - Syracuse - Catania) - prowadziła Jolanta Domaradzka
07-08.04.2018 Puszcza Kozienicka - prowadzili Anna Borkowska i Daniel Jaroszewski
20-22.04.2019 Rowerowa Wielkanoc (Puszcza Augustowska i Wigierski Park Krajobrazowy) - prowadzili Agnieszka i Andrzej Roman
Kilkudniowe wycieczki w okresie świąt majowych:
W latach 1986-1990 wycieczki te nosiły nazwę "Wiosennej wyprawy kondycyjnej", na wzór podobnych, acz znacznie trudniejszych fizycznie, imprez organizowanych przez AKTKol PTTK "Vagabundus" w drugiej połowie lat 1970-tych.
01-04.05.1986 Rajd wiosenny WKK Wektor: Kamieńczyk - Węgrów - Mińsk Maz.; grupę klubową prowadził Marek Dąbrowski
01-03.05.1987 Podlasie: Małkinia - Brok - Zieleniec - Łochów - Liw - Mrozy; prowadzili Ewa Pliszka, Maria Tymieniecka i Wiesław Wisniewski
30.04-01.05.1988 Podlasie: Grodziszcze Mazowieckie-Stoczek-Garwolin; prowadziła Ewa Pliszka
1989 Podlasie: Małkinia - Ciechanowiec - Drohiczyn - Siedlce (3 dni); prowadziła Ewa Pliszka
28.04-01.05.1990 Puszcza Białowieska: Białystok - Narew - Białowieża - Czeremcha; prowadzili: Ewa Pliszka i Piotr Gorzelak
27.04-05.05.1991 Zachodnia Ukraina: Dorohusk-Włodzimierz W.- Lwów- Sambor-Przemyśl (8 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy, Paweł Orłowski
30.04-03.05.1992 Rajd wiosenny WKK Wektor: Sobolew - Maciejowice - Osieck - Radachówka - Stoczek Łukowski - Cegłów (2 dni); grupę klubową prowadziła Maria Tymieniecka
01-03.05.1993 Podlasie: Biała Podlaska - Janów Podlaski - Łosice - Siedlce (3 dni); prowadziła Maria Tymieniecka
1994 Kurpie: Ciechanów-Kadzidło-Nowogród-Ostrołęka (3 dni); prowadziły: Ewa Pliszka i Maria Tymieniecka
29.04-07.05.1995 Ukraina-Słowacja: Przemyśl - Użgorod - Humene - Barwinek - Krosno; prowadzili Piotr Gorzelak i Marek Pikiel
27.04-04.05.1996 Wołyń i Galicja: Dorohusk - Łuck - Dubne - Krzemieniec - Poczajów - Brody- Żółkiew - Krechów - Hrebenne (8 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
30.04-05.05.1997 Prusy Wschodnie: Braniewo - Kaliningrad - Czeniachowsk - Gołdap - Czerwony Dwór - Ełk (5 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
01-03.05.1998 Rajd wiosenny WKK Wektor: Ryki i okolice (4 dni); grupę klubową prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
02-03.05.1999 Podlasie: Małkinia - Ciechanowiec - Siemiatycze - Grabarka - Mielnik - Siemiatycze (2 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
29.04-06.05.2000 Białoruś: Pińsk - Nieśwież - Mir - Nowogródek - Lida - Grodno (8 dni); prowadził Marek Dąbrowski
2001 Białoruś: Mińsk - Nowogródek - Wołkowysk - Grodno (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2002 Rosja i Białoruś: Smoleńsk - Katyń - Rudnaja - Witebsk - Połock - Mołodeczno - Dzisna - Mińsk (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
25.04-04.05.2003 Ukraina Zach. i Słowacja Wsch: Radymno - Krakovec - Mostiska - Sambir - Drohobycz - Truskavec - Borislav - Schidnica - Uricz - Skolje - Slawsko - Oporec - Volovec - Svaljava - Mukaczevo - Użgorod - Zemplinska szirava - Vichorlatske Vrchy - Humenne - Medzilaborce - Komańcza - Zagórz (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2004 Litwa Płn. Wsch.: Kaunas - Raundondvaris - Kedainai - Paneveżys - Ioniszkelis - Pasvalys - Birżai - Pandelus - Rokiszkis Salos - Anykszcziai - Ukmerge - Ionava - Kaunas (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2005 Podole i Naddniestrze: Kamieniec Podolski - Dunaivcy - Nova Uszycia - Murovani Kurilivcy - Szargorod - Murafa - Szpykiv - Tulczyn - Tomaszpil - Jampol - Soroca - Otaczi - Oknita - Sokyrjany - Romankivci - Kelmenci - Chocim - Kamieniec Pod. (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2006 Łotwa (Zemgale i Latgale): Bauska - Pilsrundale - Jelgava - Jurmala - Riga - Salas pils - Ogre - Aizkraukle - Koknese - Jekabpils - Livani - Preili - Aglona - Kraslava - Olini - Ellerne - Daugavpils (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2007 Czechy i Saksonia - 1: Szklarska Poręba - Świeradów Zdr. - Frydlant - Bogatynia - Liberec - Chrastava - Hradek n. Nisou - Bogatynia - Turów - Sieniawka - Zittau - Oybin - Jablonne v Podjesztiedi - Zakupy - Czeska Lipa - Beneszov n. Ploucznici - Deczin - Bad Schandau - Koningstein - Pirna - Pilnitz - Dresden - Moritzburg - Meissen - Dresden - Radeberg - Bischofswerda - Bautzen - Wiesswasser - Gorlitz - Zgorzelec (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2008 Karpaty Wschodnie: Zagórz - Lesko - Myczkowce - Solina - Polańczyk - Dołżyca - Cisna - przeł. nad Rotokami - Ruske - Stakcin - Kalna Roztoka - Ubla, Małyj Bereznyj - Vel. Bereznyj - Użok - Żdenieve - Niżni Vorota - Volovec - Pilipec - Majdan - przeł. Torunska - Myslivka - Vyhoda - Dolyna [...] Ivano-Frankivsk - Halicz - Bilszivci - Bursztyn - Rohatyn - Chodoriv [...] Lviv - Briuchoviczi [...] Rava Russka - Hrebenne - Bełżec (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
2009 Czechy i Saksonia - 2: Walbrzych - Mieroszow - Andrspassko-teplicke skaly - Teplice n. Metuji - Police n. Metuji - Karlow - Kudowa Zdr. - Czermna - Nachod - Peklo - Nove Mesto n. Metui - Josefov - Jaromer - Kuks - Dvur Kralove n. Lab. - Pecka - Nova Paka - Jicin - Prachovske Skaly - Mladejov - Kost - Branzez - Bakov n. Jiz. - Bela p. Bezdezem - Doksy - Jastrebi - Zahradky - Kravare - Ustek - Libesice - Litomerice - Terezin - Litomerice - Velke Zarnoseky - Libochovany - Usti n. Lab. - Chabarovice - Chlumec - Telnice - Petrovice - Hellendorf - Bahra - Festung Konigstein - Kurort Rathen - Pirna - Lohmen - Stolpen - Neustadt - Lobendava - Sluknov - Rumburk - Seifhennersdorf - Varnsdorf - Waltersdorf - Jonsdorf Olbersdorf - Harau - Hradek n. Nisou - Kopaczow - Bogatynia - Hermanice - Frydlant - Nove Mesto p. Smrkem - Swieradow Zdr. - Szklarska Poreba (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
2010 Białoruś i Litwa: Pińsk - Lahiczyn - Hancaviczy - Kleck - Nieśwież - Snow - Iszkołdź - Mir - Derevna - Iwieniec - Wołożyn - Wiszniewa - Holszany - Oszmiana -Kamienny Ług - Medeninkai - Nemezis - Wilno - Troki - Wilno (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2011 Góry Harzu (Niemcy): Braunschweig - Wolfenbuettel - Hildesheim - Langelsheim - Goslar - Hahnenklee-Bockswiese - Clausthal-Zellerfeld - Sankt-Andreasberg - Bad Lauterberg im Harz -Steina - Bad Sachsa - Walkenried - Ellrich - KZ Mittelbau-Dora - Nordhausen - Heringen - Kelbra - Sittendorf - Kyffhauser - Kelbra - Stolberg - Hasselfelde - Elend - Schierke - Brocken - Schierke - Wernigerode - Blankenburg - Thale - Gernrode - Quedlinburg - Halberstadt - Thale (9 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
2012 Saksonia i Czechy - 3: Drezno - Freiberg - Augustusburg - Zschopau - Scharfenstein - Kurort Oberwiesenthal - Bozi Dar - Merklin - Depoltovice - Nova Role - Loket - Karlovy Vary - Depoltovice - Otovice - Kyselka - Velichov - Straž n/ Ohře - Klašterec n/Ohře - Kadaň - Žatec - Postoloprty - Louny - Peruc - Vrany - Velvary - Nelahozeves - Kralupy n/Vltavou - Veltrusy - Lužec nad Vltavou - Hořín - Mělnik - Kokořin - Bělá pod Bezdězem - Mnichovo Hradište - Sychrov - Jablonec n/Nisou - Tanvald - Desna - Harrachov - Szklarska Poręba (9 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
2013 Morawy i Czechy: Racibórz - Opava - Budišov n. Budišovkou - Šternberg – Olomouc - Prostějov - Sloup - Punkevní jesk. - Blansko - Josefov u Olomučan - Brno - Ivančice – Moravský Krumlov - Výrovice - Znojmo - Národní park Podyjí – Hardegg - Bitov - Jemnice - Dačice - Telč - Mrákotín - Třešt - Jihlava - Havlíčkův Brod - Světlá n. Sázavou - Čáslav - Kutná Hora - Pardubice (9 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
2014 Wiosna nad Dnieprem: Kyiv - Osokorki - Prociv - Voronkiv - Staroje - Perejesław Chmielnicki - Tsybli - Khots'ky - Ozeryshche - Zbiornik Kaniowski - Kaniów - Tarasova Gora - Sakhnivka - Korsuń - Stebliv - Bijevtsy - Chochitva - Bohusłav - Czajki - Borodany - Bushevo - Siniava - Rokitne - Żytni Gory - Sucholesy - Tomiłovka - Biła Cerkva - Ustimovka - Czervone - Fastiv - Vasilkiv - Kruszynka - Ivankovichi - Kruglik - Pirogov - Kyiv (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2014 Góry Świętokrzyskie: Skarżysko-Kamienna - Sielpia Wielka - Oblęgorek - Podzamcze Piekoszowskie - Miedzianka - Oblęgorek - Zagnańsk - Lasy Suchedniowskie - Skarżysko-Kamienna (4 dni); prowadziła Anna Owczarczyk
2015 Rowerem wokół Cypru: Larnaka Airport - Hala Sultan Tekkes - Larnaka - CTO Beach - UK Dekelia Airbase - Agios Nicolaos - Famagusta - Apostolos Varnavas - Salamis - Boğaz - Turnalar - Kantara - Kaplica - Mersinlik - Alagadi - Kyrenia - Karaoğlanoğlu - Karşıyaka - Güzelyurt - Denizli - Gemikonağı - Bademliköy - Kato Pyrgos - Kokkina - Pachyammos - Pomos - Skoulli - Stroumpi - Tsada - Kato Paphos - Kouklia - Petra tou Romiou - Kourion - Limassol - Zygi - Pentaschonos - Kiti - Larnaka Airport (11 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2015 Górskie uroki Cypru: Larnaca Airport - Zygi – Limassol - skała Afrodyty – Paphos – Omodos – Narodowy Leśny Park Troodos - Troodos – Spilia – Oikos – Nikitari – Nicosia (Lefcosia) – Klasztor Bellapais - Kyrenia (Girne) - zamek św. Hillariona - zamek Kantara - Park Narodowy Karpaz – Dipkarpaz - Salamis - Famagusta (Gazimağusa) - Larnaca Airport (12 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowcy
2016 Lazio i Umbria: Lotnisko Fiumicino - Maccarese - Palidoro - Cerveteri - Santa Severa - Civitavacchia - Tarquinia - Tuscania - Montefiascone - Osteria do Baggio - Orvieto - Colonnetta di Prodo - San Venanzo - Marsciano - Perugia - Collestrada - Assisi - Spello - Foligno - Trevi - Spoletto - Frazione Balduini - Treni - Papigno - Cascata delle Marmore - Piedulico - Rieti - Poggio Corese - Moricone - Palombara Sabina - Tivoli - Villa Adriana - Frascati - Castel Gandolfo - Albano Laziale - Colli del Sole - Ardea - Ostia - Fiumicino - Lotnisko Fiumicino (12 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2016 Nadbużańskie Kresy i Poleski Park Krajobrazowy: Terespol - Neple - Krzyczew - Bohukały - Pratulin - Rokitno - Malowa Góra - Małaszewicze Duże - Kostomłoty - Kodeń - Jabłeczna (monastyr) - Sławatycze - Hanna - Włodawa - Orchówek - Okuninka - Sobiborski Park Krajobrazowy - Łowiszów -Poleski Park Krajobrazowy - Sosnowica - Jamniki - Urszulin - Andrzejów - Załucz Stary - Kaniowola - Puchaczów - Łęczna - Lublin (4 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2017 W poprzek włoskiego buta: Bari - Grotte di Castellana - Alberobello - Matera - Tricarico - Valico Tre Cancelli - Potenza - Serra - San Rufo - Roccadaspide -Paestum - Salerno - Amalfi - Sorrento - Capri - Pomppei - Napoli (14 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2017 Dolnośląska wyprawa rowerowa: Wrocław - Jaszkotle - Kąty Wrocławskie - Legnica - Legnickie Pole - Jawor - Bolków - Bronów - Dobromierz - Świebodzice - Bolesławice - Bagieniec - Świdnica - Świebodzice - Zamek Książ - Wałbrzych - Jedlina Zdrój - Zagórze Śląskie - Sulistrowice - Sobótka - Wrocław (6 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowsscy
2017 Ponidzie: Włoszczowa - Jędrzejów - Skowronno Górna - Pińczów - Wiśłica - Busko Zdrój - Choberz - Skowronno Górne - Sobków - Tokarnia - Chęciny - Zagnańsk - Lasy Suchedniowskie - Skarżysko-Kamienna (5 dni), prowadziły Anna Owczarczyk i Wanda Myśliwiec
2018 Lombardia: Bergamo - Lago di Iseo - Brescia - Lago di Garda - Verona - Mantua - Carpi - Modena - Reggio Emilia - Parma - Cremona - Piacenza - Pavia - Certosa di Pavia - Milano - Monza - Bergamo (12 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2018 Ponidzie-bis i Góry Świętokrzyskie: Skarżysko-Kamienna - Wąchock - Wykus - Bodzentyn - Nowa Słupia - Łagów - Raków - zalew Chańcza - Szydłów - Ujazd - Kurozwęki - Rytwiany - Staszów - Kielce (6 dni), prowadziły Anna Owczarczyk i Wanda Myśliwiec
2018 Słowacja i Węgry: Košice - Kéked - Gönc - Vilmány - Fony - Korlát - Abaújkér - Abaújszántó - Megyaszó - Gesztely - Onga - Miszkolc - Lillafüred - Mahóca - Varbó - Radostyán - Sajókápolna - Sajószentpéter - Dusnok - Edelény - Szendrő - Szalonna - Szőlősardó - Aggtelek _ Domica - Radostyán - Sajókápolna - Sajószentpéter - Dusnok - Edelény - Szendrő - Szalonna - Szőlősardó - Aggtelek Domica - Silická Brezová - Plešivec - Gemerská Hôrka - Hucín - Jelšava - Rákoš - Ploské - Hnúšťa - Klenovec - Kokava nad Rimavicou - Látky - Detvianska Huta - Hriňová - Korytárky - Detva - Stožok - Klokoč - Slatinské Lazy - Vígľašská Huta - Sása - Bzovská Lehôtka - Krupina - Svätý Anton - Banská Štiavnica - Banská Belá - Kozelník - Budča - Zwoleń - Sliač - Veľká Lúka - Hronsek - Vlkanová - Banská Bystrica (9 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2018 Sycylia-bis: Cefalu - Termini Imerese - Corleaone - Agrigento - Selinunt - Marsala - Trapani - Erice - San Vito lo Capo - rezerwat Zingaro - Segesta - Palermo - Monreale - Palermo (15 dni), prowadziła Jolanta Domaradzka
2019 Monte Cassino i okolice Neapolu: Fiumicino - Lido di Ostia - Anzio - Gaeta - Minturno - Mondragone - Cumae - Pozzuoli - Napoli - Caserta - Santa Maria Capua Vetere - Monte Cassino - Arce - Veroli - Alatri - Agnani - Roma (14 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2019 Maroko: Marrakesz - Asni - przełęcz Tizi-n-test - Taroudannt - Agadir - Essaouira - Marrakesz (15 dni), prowadziła Jolanta Domaradzka
2019 Slovensky Kras i Mala Fatra: Plešivec - Gemerská Hôrka - Hucín - Jelšava - Rákoš - Ploské - Hnúšťa - Klenovec - Kokava nad Rimavicou - Látky - Detvianska Huta - Hriňová - Korytárky - Detva - Stožok - Klokoč - Slatinské Lazy - Vígľašská Huta - Sása - Lehôtka - Krupina - Hontianske Nemce - Svätý Anton - Banská Štiavnica - Banská Belá - Kozelník - Budča - Zwoleń - Sliač - Veľká Lúka - Hronsek - Vlkanová - Banská Bystrica - Donovaly - Liptovská Osada - Vilkolinec - Rżomberk - Liptovská Teplá - Liptovská Mara (jez.) - Prosiek - Leštiny - Dolný Kubín - Terchová - Doliny Vratne - Belá - Varín - Żylina (10 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2019 Roztocze: Krasnobród, Zamość, Józefów, Susiec (5 dni), prowadziły Anna Owczarczyk i Wanda Myśliwiec
Trasy rowerowe na Rajdzie Świętokrzyskim SKPŚ
19-20.05.2007 Jędrzejów - Tokarnia - Żabieniec - okolice Chęcin - Kielce (Anna Owczarczyk)
17-18.05.2008 Kielce - Zagnańsk - Samsonów - Łączna - Bliżyn - Skarżysko Kamienna (Anna Owczarczyk)
16-17.05.2009 Radomsko - Kobiele Wlk. - góra Chełmo - Przedbórz - Krzętów - Silniczka - Gidle - Radomsko (Anna Owczarczyk)
22-23.05.2010 Skarżysko Kamienna -Wąchock - Wykus - Radkowice - Krynki - Brody - Mirzec - Szydłowiec (Anna Owczarczyk)
14-15.05.2011 Jędrzejów - Szydłów - Jez. Chańcza - Kurozwęki - Raków - Kielce (Anna Owczarczyk)
12-13.05.2012 Skarżysko Kamienna - Mostki - Lasy Suchedniowskie - Św Katarzyna - Ciekoty - Skarżysko Kamienna (Anna Owczarczyk)
18-19.05.2013 Skarżysko Kamienna - Lasy Suchedniowskie - Kołomań - Zagnańsk - Suchedniów (Anna Owczarczyk)
17-18.05.2014 Skarżysko Kamienna – Niekłań Wielki – Piasek – Stara Kuźnica – Barycz - Ruda Białaczowska - Gowarczów – Rogówek - Gowarczów - Kamienna Wola – Kupimierz - Ruski Bród – Długa Brzezina – Hucisko – Skłoby – Skłodska Góra - Chlewiska – Stanisławów – Szydłowiec (Maria i Mirosław Jaranowscy)
Kilkudniowe wycieczki w okresie święta Bożego Ciała:
do 1987 r. prywatne rajdy organizowali Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1988 Góry Świętokrzyskie: Kielce - Raków - Nw. Słupia - Bodzentyn - Wąchock - Radom; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1989 Jura Krakowsko-Częstochowska; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1990 Nałęczów - Kazimierz Dolny - Puławy - Czarnolas - Warka; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1991 Szlak Piastowski: Września - Gniezno - Żnin - Bydgoszcz; prowadzili Tadeusz Stachowiak i Józef Stebel
1992 dolina Pilicy: Piotrków-Warka; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1993 Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie: Łuków - Romanów - Lubartów - Dęblin; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1994 Ziemia Łódzka: Zgierz - Łęczyca - Brdów - Koło - Uniejów - Poddębice - Zgierz; prowadzili: Marek Dąbrowski i Józef Stebel
1995 Ziemia Kielecka; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1996 Południowa Wielkopolska; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1997 Jura Krakowsko-Częstochowska: prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1998 Wielkopolska Wschodnia: prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1999 Puszcza Białowieska-część białoruska: Czeremcha - Kuźnica Białostocka; prowadził: Grzegorz Dębowski
2000 Słowacja: Tatry i Spisz; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
2001 Ogolnopolski Zlot Przodowników turystyki Kolarskiej PTTK w Płotkach k.Piły, grupę klubową prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2002 Opolszczyzna; prowadził Paweł Dźwigaj
2003 Suwałki - Wigierski PN - Puszcza Augustowska - Biebrzański PN - Narwiański PN - Hajnówka; prowadził Adam Wiśniewski
2004 Wokół Wzgórz Strzelińskich; prowadziła Justyna Sylwestrzak
2005 Ponidzie i okolice; prowadzili Justyna Sylwestrak i Adam Wiśniewski
2006 Góry Świętokrzyskie; prowadzili Justyna Sylwestrak i Józef Stebel
2007 Polska Egzotyczna (Terespol - Zamość) - prowadził Adam Wiśniewski
2008 Jura Krakowsko-Częstochowska - prowadziła Wanda Myśliwiec
2009 Beskid Slaski, Zywiecki i Kysuce - prowadzili Józef Stebel i Ewa Luta
2009 wokół Bornholmu - prowadził Mirosław Jaranowski
2010 Wisła - Zakopane przez Czechy i Słowację - prowadził Józef Stebel
2010 Wokół Jeziora Leman (Szwajcaria i Francja) - organizował Cezary Lusiński, prowadził Jerzy Radwański
2011 Wokół Babiej Góry - prowadzili Józef Stebel i Ewa Luta
2011 Roztocze - prowadzili Anna Dobkowska i Janusz Manikowski
2012 Jura Krakowsko-Częstochowska - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2012 Jura malo znana - prowadzili Józef Stebel i Nikodem Błażewski
2013 Na Śląsku po ślonsku - prowadzili Józef Stebel i Ewa Luta
2013 Puszcza Augustowska i Litwa - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2014 Bieszczady, Słowacja i Beskid Niski - prowadził Wiesław Całka
2014 Pogórze Rożnowskie i Ciężkowickie - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2014 Spisz, Tatry i Orawa - prowadzili Józef Stebel i Andrzej Roman
2015 Pojezierze Łagowsko-Sulęcińskie - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2015 Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie - prowadziła Anna Owczarczyk
2016 Południowe Morawy (10 dni) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2016 Puszcza Białowieska - prowadzili Agnieszka, Andrzej i Mirosław Romanowie
2017 Rowerem i kajakiem doliną Słupi i Łupawy - prowadził Marcin Snopek
2017 Rowerem po dolinach Słupi i Łupawy i nad morze - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2017 Pojezierze Łęczyńskie i Poleski Park Narodowy - prowadziły Anna Owczarczyk i Bożena Glińska
2018 Okolice Lidzbarka Welskiego (Górzno) - prowadził Roman Bittner
2018 Szlakiem Mennonitów przez Żuławy Wiślane - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2019 Marózka i Jezioro Omulew - prowadził Roman Bittner
2020 Koszelówka (Pojezierze Łącko-Gostynińskie) - prowadził Roman Bittner
Kilkudniowe wycieczki w okresie wiosennym i letnim:
14-15.06.1986 biwak w Puszczy Kampinoskiej (leśn. Krzywa Góra) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
15-16.06.1991 biwak nad Pilicą (okolice Warki) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
20-28.06.1992 Ukraina (udział w rajdzie Karpaty92; Przemyśl - Lwów - Drohobycz - Użgorod - Sambor - Przemyśl) - prowadził Piotr Gorzelak
15-16.06.1996 biwak nad Liwcem (okolice Kamieńczyka) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
12-15.08.2000 okolice Ryk (udział w 49-tym Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
15-16.06.2002 Północne Mazowsze (Ostrołęka - Różan - Maków Mazowiecki - Ciechanów) - prowadził Marek Pikiel
26-27.07.2003 biwak w Marianowie (Warszawa - Zielonka - Kobyłka - Radzymin - Zawady - Kołaków - Ludwinów - Marianów - Kuligów - Załubice - Białobrzegi - Kanał Żerański - Warszawa) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
23-25.07.2004 Polska Egzotyczna - Skrajem Polesia (Orzeszkowo - Topiło - Starzyna - Jodłówka - Wojnówka - Opaka Duża - Stawiszcze - Połowce - Bobrówka - Jancewicze - Tokary - Niemirów - Gnojno - Janów Podlaski - Błonie - Terespol) - prowadził Adam Wiśniewski
03-05.09.2004 Polska Egzotyczna - W odstępach królewskiej puszczy i krainie sokólskich wiatrów(Orzeszkowo - Topiło - Białowieża - Siemianówka - Jałówka - Bobrowniki - Kruszyniany - Krynki - Kuźnica Bialostocka) - prowadził Adam Wiśniewski
30-31.07.2005 wokół Jeziora Jeziorak - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
16-17.07.2006 Polska Egzotyczna - Okolicą Nadniemeńską (Augustów - Puszcza Augustowska - Rudawka - Wołkusz - Rygałówka - Nw.Dwór - Kużnica Białostocka) - prowadził Adam Wiśniewski
21-23.07.2006 Polska Egzotyczna - Litewską Ścieżką (Augustów - Rygol - Zelwa - Berżynki - Sejny - Żegary - Puńsk - Budzisko - Rutka-Tartak - Smolniki - Suwałki) - prowadził Adam Wisniewski
13-15.07.2007 szlakiem zamków krzyżackich (Malbork - Kwidzyń - Grudziądz - Chełmno - Toruń) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
04-06.07.2008 Pojezierze Kaszubskie (Tczew - Pelplin - Starogard Gdański - Zamek Kiszewski - Wdzydze Kiszewskie - Kościerzyna - Brodnica Grn. - Kartuzy - Żukowo - Gdynia) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
03-05.07.2009 Puszcza Augustowska i Litwa (Dąbrowa Białostocka - Lipsk - Kudrynki - Budwiec - Kapciamiestis - Druskienniki - Leipalingis - Viejsiejai - Lazdijai - Galinai - Trakiszki - Suwałki) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
18-19.07.2009 Pojezierze Iławskie i Pola Grunwaldu (Prabuty - Jerzwałd - Boreczno - Samborowo - Pietrzwałd - Grunwald - Działdowo) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
19-20.06.2010 Puszcza Kampinoska - prowadził Janusz Manikowski
12-15.07.2010 Mazury i Warmia (Giżycko - Gierłoż - Kętrzyn - Św.Lipka - Ramty- Ryn Reszelski- Lutry- Jeziorany- Dobre Miasto- Orneta- Marianka- Elbląg- jez. Drużno - Gronowo ELbląskie- Królewo Malborskie - Malbork - Tczew) - prowadził Maciej Seroczyński
16-19.07.2010 Kaszuby-2 (Tczew - Suchy Dąb - Pruszcz Gdański - Kolbudy - Żukowo - Jar Radunii - Wieżyca - Ostrzyce - Ręboszewo - Chmielno - Garcz - Sianowo - Lewino - Wejherowo - Piaśnica - Mechowo - Łebcz - Władysławowo - Jastarnia - Hel) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
29.07-01.08.2010 Pogórze Przemyskie i Bieszczady (Przemyśl - Fredropol - Krościenko - Ustrzyki Dln. - Czarna Góra- Lutowiska- Smolnik- Dwernik- Nasiczne- Brzegi Górne- Wetlina- Smerek - Kalnica- Przysłup- Krzywe -Dołżyca- Terka- Wołkowyja- Polanczyk- Zabrodzie - Bóbrka- Uherce Mineralne - Olszanica - Ropienka- Łomna - Posada Rybotycka - Przemyśl) - prowadził Maciej Seroczyński
04-05.09.2010 Wizna 2010 (Ostrołęka - Szczepankowo - Łomża - Drozdowo - Wizna - Strękowa Góra - Wysokie Mazowieckie - Szepietowo) - prowadził Roman Łempicki
28-29.05.2011 okolice Białegostoku (Białystok - Królowy Most - Supraśl - Jałówki - Czarna Białostocka - Czarna Wieś Kościelna - Kopisk - Knyszyn - Krypno - Góra - Morusy - Tatary - Tykocin - Pentowo - Kiermusy - Kurowo - Łapy) - prowadził Wiesław Całka
28.07-01.08.2011 Kaszuby i Bory Tucholskie (Tczew - Skarszewy - Góra - Zblewo - Ocypel - Kasparus - Stara Rzeka - Tleń - Wierzchucin - rez. Cisy Staropolskie - Sokole-Kuźnica - Koronowo - Samociążek - Żołędowo - Bydgoszcz) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
26-27.05.2012 okolice Białegostoku-2 - prowadził Wiesław Całka
27-30.07.2012 Pojezierze Wałeckie i Drawskie (Dobiegniew - Drawno - Żółwino - Głębokie - Ińsko - Węgorzyno - Łobez - Świdwin - Połczyn Zdrój - Szwajcaria Połczyńska - Stare Drawsko - Czaplinek - Dobrzyca - Zdbice - Szwecja - Piła) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
11-15.08.2012 Szlak Tatarski i Puszcza Białowieska (Sokółka - Bohoniki - Krynki - Kruszyniany - Bobrowniki - Rybaki - Trześcianka - Puchły - Narew - Narewka - Zwierzyniec - Białowieża - Topiło - Czeremcha - Niemirów - Mielnik - Grabarka - Sycze - Czeremcha) - prowadził Wiesław Całka
07-09.06.2012 okolice Białegostoku-3 (Sokółka - Drahle - Krynki - Kruszyniany - Bobrowniki - Mostowlany - Dublany - Jałówka - Juszkowy Gród - Tarnopol - Nowa Wola - Hieronimowo - Topolany - Dobrzyniówka - Protasy - Henrykowo - Sobolewo - Zaścianki - Białystok) - prowadził Wiesław Całka
05-08.07.2013 Zalew Wiślany i ujście Wisły (Prabuty - Dzierzgoń - Pasłęk - Marianka - Młynary - Frombork - Krynica Morska - Piaski - Krynica Morska - Kąty Rybackie - Sztutowo - Sobieszewo - Westerplatte - Sopot - Gdynia) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
08-11.08.2013 okolice Poznania (Poznań - Ostrów Lednicki - Gniezno - Trzemeszno - Gąsawa - Biskupin - Wenecja - Buszkowo - Jabłowo Pałuckie - Bydgoszcz) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
09-11.08.2013 okolice Białegostoku-4 (Sokółka - Bohoniki - Krynki - Kruszyniany - Jałowka - Juszkowy Gród - Tarnopol - Topolany - Protasy - Białystok) - prowadził Wiesław Całka
15-21.07.2014 okolice Białegostoku-5 (Sokółka - Bohoniki - Krynki - Kruszyniany - Tarnopol - Siemianówka - Narewka - Hajnówka - Hajdukowszczyzna - Narew - Topolany - Supraśl - Sokołda - Czarna Białostocka - Tykocin - Choroszcz - Białystok) - prowadził Wiesław Całka
26-27.07.2014 Wizna (Szepietowo - Wizna - Wysokie Maz. - Szepietowo) - prowadził Roman Łempicki
27-29.06.2015 okolice Grunwaldu, Olsztynka i Nidzicy (Działdowo - Dąbrówno - Grunwald - Gierzwałd - Olsztynek - Jez. Łańskie - Łyna - Nidzica - Kanigowo - Zaborowo - Działdowo) - prowadził Andrzej Rosa
11-12.07.2015 Dni Pasymia (Działdowo - Nidzica - Jedwabno - Pasym - Działdowo) - prowadzili Agnieszka, Andrzej i Mirosław Roman
25-29.07.2015 Bieszczady i Beskid Niski (Rzeszów - Domaradz - Brzozów - Sanok - Zagórz - Hoczew - Polańczyk - Cisna - Jaśliska - Królik Polski - Rymanów Zdrój - Rymanów - Wróblik Szlachecki - Brzozów - Barycz - Tyczyn - Rzeszów) - prowadził Wiesław Całka
28-31.08.2015 Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy (Włocławek - Ciechocinek - Toruń) - prowadził Krzysztof Jaroń
05-14.06.2016 Dolny Śląsk (Wrocław - Kąty Wrocławskie - Ujazd Górny - Legnica - Legnickie Pole - Rogoźnica - Zamek Książ - Szczawno Zdrój - Wałbrzych - Krzeszów - Lubawka - Mysłakowice - Jelenia Góra - Lubomierz - Lwówek Śląski - Świeradów Zdrój - Szklarska Poręba - Kowary - Chełmsko Śląskie - Mieroszów - Unisław Śląski - Jedlina Zdrój - Zagórze Ślaskie - Sulistrowiczki - Sobótka - Gniewoszów - Wrocław) - prowadził Wiesław Całka
25-28.06.2016 Pojezierze Brodnickie i Wzgórza Dylewskie (Toruń - Golu-Dobrzyń - Brodnica - Ciche - Iława - Lubawa - Wzgórza Dylewskie - Lubawa - Rybno - Działdowo) - prowadził Andrzej Rosa
25.06-03.07.2016 Nysa-Odra 2016 (Szklarska Poręba - Jakuszyce - Hradek n/Nisou - Porajów - Zittau - Ostritz - Goerlitz - Zgorzelec - Pieńsk - Rothenburg - Przewóz - Łęknica - Bad Muskau - Gubin - Eisenhuttenstadt - Frankfurt - Słubice - Lebus - Kostrzyń n/Odrą - Gozdowice - Siekierki - Osinów Dln. - Cedynia - Krajnik Dln. - Schwedt - Kołbaskowo - Szczecin - Wolgast - Peenemünde - Świnoujście) - prowadził Władysław Porczyk
09-10.07.2016 Szlakiem Sienkiewicza (Dęblin - Bobrowniki- Ułęż - Kock - Charlejów - Wola Gułowska - Adamów - Krzywda - Wola Okrzejska - Dęblin) - prowadzili Małgorzata Januszkiewicz Monika Zasadzka i Paweł Płoński
16-17.07.2016 Pojezierze Brodnickie (Prabuty - Kisielice - Biskupiec - Ciche - Grzmięca - Bachotek - Tama Brodzka - Bartniczka - Górzno - Okalewko - Okalewo - Skrwilno - Sierpc) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
24-25.06.2017 okolice Garwolina (Garwolin - Trojanów - Oronne - Jabłonowiec - Maciejowice - Podstolice - Marianów - Garwolin) - prowadzili Stanisław Nowosielski i Mieczysław Borkowski
01-08.07.2017 Rugia i wybrzeże Bałtyku (Szczecin - Nowe Warpno - Ückermünde - Anklam - Wolgast - Greifswald - Neuenkirchen - Stralsund - przylądek Arkona - Glowe - Sassnitz - Prora - Puttbus - Greifswald - Peenemünde - Ahlbeck - Świnoujście) - prowadził Władysław Porczyk
01-03.07.2017 okolice Opola i Lublińca (Lubliniec - Krasiejów - Ozimek - Szczedrzyk - Opole - Kamień Śląski - Góra św. Anny - Strzelce Opolskie - Zawadzkie - Lubliniec) - prowadził Andrzej Rosa
22-23.07.2017 (Działdowo - Nidzica - Jedwabno - Pasym - Barczewo - Bartąg) - prowadzili Agnieszka, Andrzej i Mirosław Romanowie
18-21.08.2017 Pomorze Środkowe i Pobrzeże Słowińskie (Słupsk - Sławno - Borkowo - Koszalin - Sianów - Dąbki - Darłowo - Jarosławiec - Ustka) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
26-28.08.2017 okolice Kazimierza Dln. i Nałęczowa (Pionki - Zwoleń - Janowiec - Kazimierz Dln. - Nałęczów - Wąwolnica - Celejów - Parchatka - Puławy - Bochotnica - Czarnolas - Garbatka Letnisko - Pionki - Jedlnia Letnisko - Rajec Poduchowny) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowcy
09-10.06.2018 Mazowsze Płockie (Sierpc - Płock - Jez. Białe - Gostynin - Kutno) - prowadziły Hanna Żurawska, Ina Przygoda i Jolanta Mościcka
22-24.06.2018 Kawaleria Powietrzna w Tomaszowie Maz.(Piotrków Tryb. - Zalew Sulejowski - Tomaszów Maz. - Rawa Maz. - Skierniewice) - prowadzili Anna Borkowska i Daniel Jaroszewski
07-08.07.2018 Do źródeł Drwęcy i Łyny (Działdowo - pola Grunwaldu - źródła Drwęcy - Olsztynek - Kołatek - Kurki - Dąb - Jabłonko - Orłowa - źródła rz. Łyny - Nidzica- Tatary - Działdowo) - prowadzili Władysław Porczyk, Wanda Myśliwiec i Paweł Rozwadowski)
13-16.07.2018 Kaszuby Zachodnie(Słupsk - Bytów - Lębork - Kluki - Ustka) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
19-24.07.2018 Pomorze i Wybrzeże Bałtyku(Tczew - Kościerzyna - Bytów - Krosnowo - Słupsk - Sławno - Sianów - Koszalin - Dąbkowice - Darłowo - Ustka) - prowadzili Ina Przygoda, Mieczysław Borkowski i Stanisław Nowosielski
21-22.07.2018 Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy(Sochaczew - Iłów - Sanniki - Gąbin - Jez. Białe - Jez. Lucieńskie - Gostynin - Szczwin Kościelny - Kiernozia - Rybno - Sochaczew) - prowadzili Irma Żbikowska i Grzegorz Bzdak
28.07-04.08.2018 Nad pięknym modrym Dunajem(Wiedeń - Tulln - Krems - Melk - Mathausen - Linz - Passau - Marktl - Salzburg) - prowadzili Władysław Porczyk i Roman Bittner
04-05.08.2018 Podlasie (Małkinia - Zuzela - Ciechanowiec - Drohiczyn - Korczew _ Siedlce) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
15-20.08.2018 Zieloną Siódemką na Wybrzeże (Nowy Dwór Maz. - Strzegowo - Nidzica - Morąg - Malbork - Gdańsk) - prowadzili Anna Borkowska i i Daniel Jaroszewski
23-26.05.2019 Biebrzański Park Narodowy (Augustów - Białobrzegi - Dolistowo - Goniądz - Osowiec - Strekowa Góra - Gać - Łomża - Nowogród - Ostrołęka) - prowadził: Janusz Wisniewski
01-02.06.2019 Zalew Sulejowski (Skierniewice - Głuchów - Lubochnia - Spała - Tomaszów Maz. - Zalew Sulejowski - Inowłódz - Głuchów - Skierniewice) - prowadził: Mirosław Roman
14-16.06.2019 Wzdłuż Narwii (Łomża - Drozdowo - Strękowa Góra - Tykocin - Białystok) - prowadził Janusz Wisniewski
02-04.08.2019 Puszcza Białowieska (część polska i białoruska) - prowadzili: Sebastian Jakowszczenko i Marzena Mikiszka
10-12.08.2019 Do źródeł Drwęcy i Łyny -bis (Działdowo - Kamionka - Kamień Tatarski - Nidzica - jez. Mielno - Olsztynek - Waszeta - Gietrzwałd - Waszeta - rez. Źródła Łyny - Działdowo
30.08-16.09.2019 Transylwania (Bukareszt - Sinaia - Braszow - Rasnow - Bran - Făgăraș - Viscri - Saschiz - Sighișoara - Biertan - Alba Iulia - Sybin - Monaster Polovragi - trasy karpackie Transalpina i Transfagarska - Curtea de Argeș - Bukareszt) - prowadzili: Agnieszka i Andrzej Roman
21-27.06.2020 Suwalszczyzna i Litwa (Suwałki - Wiżajny - Vištytis - Kybartai - Kudirkos Naumiestis - Lukšai - Zapyškis - Kačerginė - Kaunas - Pažaislis - Birštonas - Alytus - Seijirai - Lazdijai - Jez. Gaładuś - LT/PL - Sankury - Sejwy - Zaboryszki - Kaletnik - Suwałki) - prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
11-18.07.2020 Łużyce, Brandenburgia i Ziemia Lubuska (Zgorzelec/Görlitz - Bad Muskau - Forst - Griessen - Guben/Gubin - Neuzelle - Beeskow - Müllrose - Frankfurt nad Odrą - Słubice - Lebus - Kostrzyn nad Odrą - Park Narodowy "Ujście Warty" - Ośno Lubuskie - Sulęcin - Lubniewice - Łagów - Świebodzin - Gościkowo-Paradyż - Międzyrzecki Rejon Umocniony - Międzyrzecz) - prowadził: Władysław Porczyk
24-28.07.2020 Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy - prowadziły: Anna Owczarczyk i Bożena Glińska
01-02.08.2020 Południowe Podlasie (Siedlce - Międzyrzec Podlaski - Polskowola - Radzyń Podlaski - Łuków) - prowadził Stanisław Nowosielski
15-30.08.2020 Przemyśl - Zamość - Chełm - Terespol - Białystok - Suwałki - prowadzili: Roman Bittner i Jolanta Domaradzka
22-23.08.2020 Północno-Zachodnie Mazowsze (Działdowo - Żuromin - Bieżuń - Sierpc - Płock) - prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
10-24.09.2020 Odra-Nysa (Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Liberec - Hradek n. Nisou - Zittau - Ostritz - Goerlitz - Pieńsk - Łęknica - Bad Muskau - Forst - Guben/Gubin - Eisenhüttenstadt - Frankfurt n. Odrą - Kostrzyn n. Odrą - Gozdowice - Siekierki - Cedynia - Scwedt - Gryfino - Szczecin - Nowe Warpno - Anklam - Wolgast - Świnoujście - Międzyzdroje - Świnoujście) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
11-20.09.2020 Do źródeł rzeki Iny (Bydgoszcz - Nakło n. Notecią - Piła - Człopa - Tuczno - Iłowiec - Złocieniec - Drawsko Pom. - Ińsko - Stargard Szczeciński - Goleniów - Świnoujście) - prowadziła: Ina Przygoda
2-tygodniowe letnie obozy rowerowe Marii i Mirosława Jaranowskich
2008 Słowacja
2010 Chorwacja - Alpy Julijskie (Słowenia) – Alpy (Austria) – Słowacja
2012 Słowacja i Węgry
2013 Litwa i Łotwa
2014 Rumunia i Słowacja
2015 Szkocja i Anglia
2016 Austria i Słowacja (Alpy, Malé Karpaty i Bílé Karpaty)
2018 Czechy, Austria i Słowacja
2020 Dolny Śląsk i dolina Bobru
3-tygodniowe wakacyjne obozy rowerowe Danuty i Marka Dąbrowskich:
1986 Rajd AIT: Częstochowa - Olsztyn - Zawiercie - Rogoźnik (udział w rajdzie AIT, 1 tydzień)
1987 Słowacja (wokół Tatr i Małych Tatr), 2 tygodnie
1988 Czechy Wschodnie i Morawy, 2 tygodnie
1989 Białoruś i Litwa
1990 Łotwa-Estonia-Rosja (Ryga - Tartu - Leningrad)
1991 Białoruś iLitwa (Brześć - Nowogródek - jez. Narocz - Pojezierze Ignalińskie - Wilno-Grodno
1992 Szwecja Płd. (Skania), Dania i Niemcy Płn (Meklemburgia)
1993 Rosja, Litwa i Łotwa (Malbork - Kaliningrad - Kłajpeda - Liepaja - Szawle - Kowno - Augustów)
1994 Czechy, Niemcy, Austria i Czechy (Szklarska Poręba -Praha - Regensburg-szlak rowerowy nad Dunajem - Wiedeń - Brno - Międzylesie), 5 tygodni
1995 Niemcy, Luksemburg, Francja i Niemcy (dolina Renu i Mozeli)
1996 południowa Anglia
1997 Słowacja, Węgry, Rumunia, Ukraina (wokół Karpat)
1998 Szwecja południowo-wschodnia (w tym Gotlandia)
1999 Hiszpania i Portugalia, prowadził Grzegorz Dębowski
2000 Rosja: Nowgorod Wielki - Jez. Seliger - Twer - Klin - Złoty Pierścień Rosji - Moskwa
2001 Odessa - Krym
2002 Irlandia (1 miesiąc)
2003 wokół Sycylii (4 tygodnie)
2004 Balkany-1 (Bosnia i Hercegovina - Czarnogóra - Albania - Czarnogóra - Chorwacja - BiH)
2005 Pireneje (Hiszpania - Andora - Francja - Hiszpania)
2006 Bałkany-2 (Grecja - Macedonia - Albania - Grecja)
2007 Rumunia (Siedmiogród i Karpaty Płd.
2008 Turcja (wybrzeże Morza Marmara i Morza Egejskiego)
2009 Turcja (Wybrzeże Morza Czarnego)
2010 Alpy Francuskie i dolina Rodanu
2011 Bałkany-3 (Serbia i płd.-zach. Rumunia)
2012 Adriatyk i Alpy (Wegry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Włochy i Austria
2013 Kaukaz Południowy (Gruzja i Armenia)
2014 Kaukaz-bis (Gruzja Zachodnia i Turcja)
2015 Południowa Norwegia
2016 Normandia
2017 Północna Anglia i Szkocja
2018 Zachodnia Francja (Bordeaux - Nantes - Poitiers - Bordeaux)
2019 Środkowa Szwecja i Wyspy Alandzkie
2020 Dolina Łaby i Pojezierze Meklemburskie
Kilkudniowe wycieczki w okresie jesiennym
21-22.09.2002 Kurpie (Ostrołęka - Nowogród n/Narwią - Miastkowo - Goworowo) - prowadzili Wanda Myśliwiec, Regina i Edward Chętnik
04-05.10.2003 Na Grzyby-1 (okolice Wilgi) - prowadzili Wiesław i Adam Wiśniewscy
02-03.10.2004 Na Grzyby-2 (okolice Łaskarzewa) - prowadzili Wiesław i Adam Wiśniewscy
17-18.09.2005 Na Grzyby-3 (okolice Wilgi) - prowadzili Wiesław i Adam Wiśniewscy
16-17.09.2006 Szlak Piastowski-1 (Konin - Strzelno - Kruszwica - Włocławek) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
15-16.09.2007 Szlak Piastowski-2 (Września - Giecz - Czerniejewo - Gniezno - Siemianowo - Ostrów Lednicki - Pobiedziska - Puszcza Zielonka - Owińska - Poznań) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
29-30.09.2007 Kurpie (Ostrołęka - Dąbrówka - Zbójna - Nowogród - Miastkowo - Ostrołęka) - prowadziła Wanda Myśliwiec
13-14.09.2008 wzdłuż Prosny i Warty (Kalisz - Gołuchów - Żerków - Śmiełów - Pyzdry - Ląd - Konin) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
18-19.10.2008 okolice Kazimierza Dln. (wąwozy lessowe) - prowadził Mirosław Jaranowski
08-11.11.2008 Suwalszczyzna - prowadził Mirosław Jaranowski
03-04.10.2009 Śladami rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego (Łuków - Radzyń Podlaski - Milanów - Gęś - Jabłoń - Komarówka - Olszewnica - Łuków) - prowadziła Anna Szczepanek
18-19.09.2010 wzdłuż Bzury i Wisły (Sochaczew - Brochów - Wyszogród - Czerwińsk - Zakroczym - Nowy Dwór Maz.) - prowadził Janusz Manikowski
25-26.09.2010 okolice Sulejowa i Spały (Piotrków Trybunalski - Sulejów n/ Pilicą - Zbiornik Sulejowski - Tomaszów Maz. - Spała - Inowłódz - Studzianna-Poświętne - Odrzywół - Potworów - Jedlińsk - Bartodzieje) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
09-10.10.2010 okolice Lublina (Lublin - Nałęczów - Wąwolnica - Puławy - Kozłówka - Lublin) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
11-14.11.2010 Kotlina Kłodzka-1 (Wałbrzych- Jedlina-Zdrój- Głuszyca - Świerki Dolne - Nowa Ruda - Radków - Karłów - Duszniki-Zdrój - Zieleniec- Lasówka - Mostowice - Długopole Zdrój- Bystrzyca Kłodzka - Idzików - Stronie Śląskie- Lądek-Zdrój - Złoty Stok - Wojciechowice - Kłodzko) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
15-18.09.2011 Kotlina Kłodzka-2 (Kłodzka - Srebrna Góra - Potworów - Złoty Stok - Lądek Zdrój - Stronie Śląskie - Kletno) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
01-02.10.2011 okolice Poznania (Września - Środa Wlkp. - Śrem - Rogalin - Rogalinek - Puszczykowo - Poznań) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
11-13.11.2011 Jura Krakowsko-Częstochowska (Kraków - Ojców - Pieskowa Skała - Olkusz - Rabsztyn - Smoleń - Pilica - Podzamcze - Morsko - Bobolice - Mirów - Niegowa - Ostrężnik - Olsztyn - Częstochowa) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
21-23.09.2012 okolice Poznania (Poznań - Pamiątkowo - Szamotuły - Kazimierz - Poznań - Rogalinek - Rogalin - Kórnik - Poznań - Murowana Goślina - Zielonka - Dąbrówka Kościelna - Poznań) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
13-14.10.2012 Góry Świętokrzyskie (Szydłowiec - Chlewiska - Piekło Niekłańskie - Odrowąż - Samsonów - Zagnańsk - Mąchocice Scholasteria - Święta Katarzyna - Bodzentyn - Wykus - Wąchock - Skarżysko-Kamienna) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
04-05.10.2013 Sobota w piątek (Skierniewice - Łyszkowice - Domaniewice - Bielawy - Walewice - Sobota - Maurzyce - Łowicz - Zduny - Jackowice - Oporów) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
05-06.10.2013 Mazowsze Zachodnie (Złotniki Kutnowskie - Oporów - Gostynin - Lucień - Soczewka - Płock - Nowe Proboszczowice - Sierpc) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
09-11.11.2013 Suwalszczyzna i Kanał Augustowski (Suwałki - Puńsk - Trakiszki - Jez. Gaładuś - Litwa - Dusznica - Sejny - Sumowo - Zelwa - Giby - Rygol - Mikaszówka - Jazy - Studzieniczna - Płaska - Augustów) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
20-21.09.2014 Ziemia Łęczycka (Koło - Chełmno n/Nerem - Dąbie - Błonie - Łęczyca - Tum - Góra św. Małgorzaty - Piątek - Bielawy - Walewice - Sobota - Łowicz) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
11-12.10.2014 okolice Kazimierza Dln. (Radom - Zwoleń - Janowiec - Kazimierz Dln. - Bochotnica - Parchatka - Puławy - Dęblin) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
02-16.11.2014 Grecja (Tesalia) - prowadził Igor Markin
08-11.11.2014 Podlasie (Małkinia - Nur - Ciechanowiec - Drohiczyn - Gnojno - Niemirów - Tokary - Wilanowo - Mielnik - Grabarka - Siemiatycze - Drohiczyn - Stara Wieś - Paprotnia - Siedlce) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
10-11.10.2015 Nadbużańskie Kresy (Terespol - Neple - Pratulin - Janów Podlaski - Gnojno - Serpelice - Mielnik - Grabarka - Nurzec - Czeremcha) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
07-11.11.2015 Warmia i Mazury (Olsztyn - Klebark Wlk. - Rasząg - Biskupiec - Czerwonka - Jeziorany - Reszel - Święta Lipka - Kętrzyn - Gierłoż - Ryn - Mrągowo - Szczytno - Sasek Mały - Narty - Małszewo - Olsztyn) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
10-24.09.2016 Hiszpania (Alicante - Murcja - Lorca - Guadix - Motril - Almeria - Aguilas - Cartagena - Alicante)- prowadziła Jolanta Domaradzka
17-18.09.2016 Podkrakowskie dolinki jurajskie (Kraków - Tyniec - Mników - Tęczynek - Krzeszowice - Olkusz - Sułoszowa - Ojców - Zielonki - Kraków) -prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
23-25.09.2016 Warmia (Sasek Mały - Jedwabno - Pasym - Rasząg - Szczepankowo - Augustowo - Targowo - Orzyny - Szczytno - Sasek Mały) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
15-16.10.2016 okolice Kazimierza Dln. (Dęblin - Borek - Puławy - Bochotnica - Janowiec - Miećmierz - Kazimierz Dln. - wąwozy lessowe - Puławy - Bobrowniki -Dęblin) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
10-13.11.2016 wokół Jeziora Śniardwy (Tuchlin - Zastrużne - Szwajcaria Orzyska - Cierzepięty - Orzysz - Rostki Skomackie - Ostrów - wokół jez. Orzysz - Góra - Tyrkło - Tuchlin - Okartowo - Nowe Guty - Jeglin - Karwik - Niedźwiedzi Róg - Wejsuny - Ruciane Nida - Pranie - Ruciane Nida - Mikołajki - Łuknajno - Tuchlin) - prowadzili Mirosław i Maria Jaranowscy
16-17.09.2017 Szlakiem drewnianych kościół w Puszczy Białej (Legionowo – Serock – Pułtusk – Sadykierz - Sokołowo Włościańskie - Wincentowo - Lubiel Nowy - Porządzie - Wyszków - Barcice - Serock - Legionowo) - prowadziła Ina Przygoda
20.09 - 05.10.2017 Portugalia (Porto - Barra - Nazare - Obidos - Sintra – Mafra - Alcobaca - Batalha - Fatima – Tomar - Coimbra - Porto) - prowadzili Jolanta Domaradzka i Andrzej Roman
23-24.09.2017 okolice Łowicza i Skierniewic (Łowicz - Boczki Chełmońskie - Osiek - Kiernozia - Żychlin - Franciszków Nowy - Sobota - Walewice - Bielawy - Domaniewice - Łyszkowice - Skierniewice) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
07-08.10.2017 Pola Grunwaldu, Olsztynek i Nidzica (Działdowo - Stębark - Grunwald - Olsztynek - Tolejny - Olsztynek - Mierki - Łyna - Nidzica - Działdowo) - prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
03-06.11.2017 Warmia i Mazury (Ruciane Nida - Gałkowo - Kosewo Górne - Czerwonki - Mrągowo - Sorkwity - Kobłuty - Rasząg - Leszno -Nerwik - Purda - Burdąg- Jedwabno – Piduń - Rekownica - Sasek Mały - Sasek Wielki - Szczytno – Świętajno – Krzyże - Pranie - Ruciane Nida) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
04-11.09.2018 Pętla Rzeszowska (Rzeszów - Błażowa - Skopów - Przemyśl - Horyniec Zdrój - Biłgoraj - Leżajsk - Łańcut - Rzeszów) - prowadzili: Anna Borkowska, Daniel Jaroszewski i Piotr Sitnicki
21.09 - 06.10.2018 Południowa Portugalia (Lizbona - Sesimbra - Setubal - Melides - Vila Nova de Milofontes - Almograve - Cabo de Sao Vicente przylądek Sagres - Lagos - Quarteria - Silves - Melides - Lizbona) - prowadzili: Jolanta Domaradzka i Andrzej Roman
21-23.09.2018 Jura Krakowsko-Częstochowska(Czestochowa - Podlesice - Kraków) - prowadzili: Anna Borkowska, Daniel Jaroszewski i Piotr Sitnicki
22-23.09.2018 okolice Białegostoku (Białystok - Choroszcz - Narwiański Park Narodowy - Izbiszcze - Topielec - Baciuty - Dobrowa - Turośń Dolna - Klepacze - Białystok - Krasne - Supraśl - Puszcza Knyszyńska - Kołodno - Izoby - Białystok) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
06-07.10.2018 dolina środkowej Warty (Sieradz - Warta - Jeziorsko - Uniejów - Dąbie - Biesiekiery - Krośniewice - Kutno) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
09-12.11.2018 wokół Jez. Śniardwy - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
05-06.10.2019 Muzułmańskim i prawosławnym szlakiem (Sokółka - Bohoniki - Usnarz Grn. - Krynki - Kruszyniany - Waliły-stacja - Królowy Most - Supraśl - Białystok) - prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
16-20.10.2019 Warmia i Suwalszczyzna (Korsze - Srokowo - Węgorzewo - Banie Mazurskie - Gołdap - Stańczyki - Smolniki - Rutka Tartak - Smolniki - Suwałki) - prowadził: Mirosław Jaranowski
09-12.11.2019 Parki narodowe płn-wsch. Polski (Łapy - Tykocin - Osowiec - Goniądz - Augustów - Danowskie - Wigry - Suwałki) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
03-04.10.2020 Zabytki południowej Lubelszczyzną (Łuków - Radzyń Podlaski - Kock - Firlej - Kozłówka - Lublin) - prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
12-16.10.2020 Bieszczady jesienią (Rzeszów - Brzozów - Sanok - Polańczyk - Cisna - Jaśliska - Rymanów Zdrój - Iwonicz Zdrój - Ryglice - Tuchów - Tarnów) - prowadził: Stanisław Nowosielski
23-26.10.2020 Jura Krakowsko-Częstochowska (Kraków - Krzeszowice - Olkusz - Pilica - Smoleń - Ogrodzieniec - Morsko - Bobolice - Mirów - Olsztyn - Częstochowa) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
Rowerowe imprezy na orientację
Zawody na orientację po Lesie Kabackim (w nawiasie imiona i nazwiska organizatorów):
20.09.1987 (Ewa Pliszka, Bogusław Rutkowski, Andrzej Zaremba)
25.09.1988 (Ewa Pliszka, Paweł Orłowski, Andrzej Zaremba)
24.09.1989 (Wojciech Kwaśniewski i Andrzej Zaremba)
23.09.1990 (Piotr Gorzelak i Wojciech Kwaśniewski)
22.09.1991 (Piotr Gorzelak)
20.09.1992 Piotr Gorzelak
"Lipcówka":
20.07.2013 - polana Zosin k/Otrębus (Paweł Rozwadowski)
Cykliczne wycieczki 1-dniowe:
od 1986 r. corocznie w maju wycieczka ornitologiczna, od lat 90-tych na Stawy Raszyńskie (Danuta Jędraszko-Dąbrowska); w 2020 r. - w czerwcu
od 1987 r. corocznie w końcu października "Pieczenie ziemniaka" w Zimnych Dołach k/ Żabieńca - podsumowanie sezonu rowerowego i od 1999 r. obchody kolejnych rocznic powstania Vagabundusa (przeważnie Danuta i Marek Dąbrowscy; w latch 1990-tych kilkakrotnie Michał Dąbrowski i Wojciech Wróbel), w r. 2014 - 100 uczestników, w r. 2016 - zakończenie w Walendowie
1997-1998 i 2002-2003 - jesienna wycieczka na grzyby (Wiesław Wiśniewski)
1999-2014 - Warszawskie Beskidy, nieregularnie: 03.09.1999, 08.09.2002, 26.09.2004, 09.09.2007, 10.10.2010, 07.10.2012, 03.08.2013, 09.03.2014 (Wiesław Całka)
2004-2013 Trans-Kampinos (ponad 100 km wycieczka przez Puszczę Kampinoską); nieregularnie: 20.06.2004, 01.07.2007, 11.07.2010, 24.11.2011, 08.07.2012, 22.07.2012, 28.07.2012, 30.06.2013 (Wiesław Całka)
od 2009 r. corocznie wycieczka w Poniedziałek Wielkanocny do Prac Dużych (Maria i Mirosław Jaranowscy), w r. 2018 wycieczka nie odbyła sie z powodu złej pogody, w 2019 r. wycieczkę nad Wisłe prowadził Stanisław Nowosielski, w 2020 r. wycieczka nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19
od 2009 r. corocznie w czerwcu lub na poczatku lipca wycieczka wzdłuż Bugu i Zalewu Zegrzyńskiego (Maria Kułak i Elżbieta Bartnicka)
od 2009 r. 2-4 wycieczki rocznie w okolice Żyrardowa, Skierniewic i do Puszczy Bolimowskiej (Jan Puchlerski)
od 2009 r. corocznie we wrześniu lub na początku października wycieczka do kąpieliska termalnego w Mszczonowie (w l. 2009-2016 - Agnieszka, Andrzej i Mirosław Romanowie; w l. 2017-2018 - Krzysztof Jaroń, w l. 2019-2020 wycieczka nie odbyła się)
2009 i od 2012 r. w początku stycznia Noworoczna Wycieczka Rowerowa (Maria i Mirosław Jaranowscy); poza tym wycieczki o podobnej nazwie prowadzili w r. 2012 Agnieszka i Andrzej Romanowie, a w 2013 i 2019 r. - Krzysztof Jaroń, w 2020 r. - Ina Przygoda, w 2021 r. nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19
od 2010 r. corocznie w dniu 15.08 "Śladami bitwy warszawskiej" do Radzymina i Ossowa (Krzysztof Jaroń)
od 2011 r. corocznie w drugiej połowie marca wycieczka z okazji Międzynarodowego Dnia Słońca w okolicach Pruszkowa (Zofia Krzyżanowska i Mieczysław Figiel); w r. 2020 nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19
od 2013 wycieczki na wrzosowisko na północny-wschód od Sulejówka i Okuniewa (Jacek Moskalew i Adam Wieluński; w 2013 Jacek Moskalew i Mirosław Zalewski, w 2016 Jacek Moskalew i Katarzyna Jackiewicz)
od 2012 corocznie w dniu 11.11 wycieczka Pomniki Niepodległosci na terenie Warszawy (Agnieszka, Andrzej i Mirosław Roman); w r. 2020 nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19
od 2015 corocznie w maju wycieczka w okolice Tarczyna (Stanisław Nowosielski i Mieczysław Borkowski); w r. 2020 w końcu czerwca
2015-2019 w ostatnią niedziełe września "Szlakiem przemarszu Zgrupowania AK "Kampinos" (Andrzej Szymczak i Marek Pikiel)
2017-2018 i 2020 letnie wycieczki rowerowo-kajakowe - spływy Świdrem, Wkrą, Rawką, Liwcem i innymi rzekami Mazowsza (Jolanta Domaradzka i Ilona Krzymowska)
od 2017 w końcu września lub październiku "Sady nadwislańskie jesienią" (Anna Owczarczyk)
2017-2018 w październiku wycieczka w okolice Siedlec (Trasa Wodyńska) (Piotr Sitnicki)
od 2018 w lipcu Noc Świetlików (Jolanta Domaradzka)
Inne ciekawe wycieczki:
1988-1992 Nikodem Błażewski - biwak na działce nad Bugiem w ok. Brańszczyka
10.05.1992 Andrzej Dumicz - Szlakiem Starożytnego Hutnictwa (Pruszków-Brwinów-Błonie)
13.09.1992 Andrzej Dumicz - Puszcza Kampinoska-Lipków (około 35 osób)
1994 Roman Grzybek - wycieczka do Muzeum Leśnictwa i Alpinarium w Rogowie k. Skierniewic
1994-1995 Maria Loth i Maria Tymieniecka - biwak na działce w Pracach Małych k/ Prażmowa
1995 Ewa Pliszka-Adamowicz, Waldemar Adamowicz - wycieczka ślubna (Łoś)
06.10.1996 Roman Grzybek - "Jak łatwo i bezpiecznie dojechać do Dworca PKP W-wa Zachodnia"
2001 Marek Pikiel - wycieczka do skansenu prof. Marka Kwiatkowskiego w Suchej; powtórzona 15.04.2012 r. przez Wandę Myśliwiec, 25.06.2017 r. przez Jolantę Paszko i Annę Kurek, 02.08.2020 r. przez Annę Owczarczyk
20.07.2003 Wiesław Całka - Szlakiem Bocianich Gniazd (Warszawa - Kobyłka - Nieporęt - Zegrze - Legionowo - Warszawa
03.07.2011 Jerzy Fabisiak - wycieczka trasą zlikwidowanej linii kolejowej Nasielsk - Dębe - Wieliszew, powtórzona przez niego 14.07.2013, a 04.06. 2016 przez Władysława Porczyka
07.08.2011 i 29.04.2012 Jerzy Fabisiak - Szable i bagnety (wycieczki szlakami Bitwy nad Bzurą w Kampanii Wrześniowej 1939 r.)
28.08.2011 Karol Kondrat - Śladami Norwida
09.09.2012 Wanda Myśliwiec - Drohiczyn, Siemiatycze i Grabarka
02.06.2013 Jerzy Fabisiak - wycieczka do Muzeum Dworu Polskiego i Muzeum Pojazdów Konnych w Pilaszkowie
30.06.2013 Elżbieta Głowacka i Iwona Zdonek - Trans-Kampinos (wersja dla Pań)
08.09.2013 Ewa Luta i Wanda Myśliwiec - Zakątki Puszczy Kozienickiej
30.08.2015 Ewa Luta i Wanda Myśliwiec - Szlakiem Legionów Polskich (Dęblin - Garbatka - Anielin - Laski - Żytkowice - Sieciechów - Dęblin)
15.11.2015 Dariusz Waśniewski - Tajemnice Lasu Bielańskiego oraz Forty Bielan i Bemowa
20 i 27.05.2017 Iwona Zdonek i Małgorzata Januszkiewicz - Warszawska Obwodnica Turystyczna (cz. 1 i 2)
10.09.2017 Ewa Luta i Wanda Myśliwiec - okolice Radomia
01.10.2017 Irma Żbikowska - Szkoci w Warszawie
18.11.2017 Roman Bittner i Małgorzata Mercik - Śladami Marii Skłodowskiej w Warszawie
11.02.2018 Irma Żbikowska - Śladami firmy "Pluton"
24.03.2018 Anna Borkowska i Daniel Jaroszewski - Myśliwce MIG-29 w Mińsku Mazowieckim
14.04.2018 Wanda Myśliwiec i Anna Szczepanek - wycieczka do Izby Pamiatkowej Guzikarstwa w Sochocinie
20.05.2018 Małgorzata Januszkiewicz i Ina Przygoda - wycieczka do Ośrodka Buddyjskiego w Grabniku
09.09.2018 Andrzej Wachowicz - Dwory i Pałace Mazowsza
03.11.2018 Irma Żbikowska - wycieczka na wystawę El Greco w Siedlcach
25.11.2018 Dariusz Wasniewski - Forty warszawskie (część południowa)
13.01.2019 Irma Żbikowska - Śladami największych targowisk Warszawy
31.03.2019 Roman Bittner - Śladami Wawelberga
07.04.2019 Ina Przygoda i Dariusz Paczkowski - Szlakiem warszawskich murali
05.05.2019 Irma Żbikowska - Szlakiem rodziny Szlenkierów
18.05.2019 Roman Bittner - Arboretum w Rogowie: azalie i rododendrony (powtórzona 31.05.2020 przez Władysława Porczyka
14.09.2019 Danuta i Marek Dąbrowscy - Śladami Bitwy nad Bzurą
05.10.2019 Paweł Rozwadowski - Brwinów w starym obiektywie
30.11.2019 Irma Żbikowska - Architektura Świdermajer
16.08.2020 Tadeusz Górka - Neadertalczyk na Mazowszu
04.10.2020 Irma Żbikowska - Od kefiru do MDM-u (śladami rodziny Józefa Sigalina)
Giełdy sprzetu i ekwipunku kolarskiego:
W l. 1986-1991 UKTR PTTK organizował giełdy sprzętu i ekwipunku kolarskiego na boisku Szkoły Podstawowej nr 305 naprzeciw ówczesnej siedziby Oddziału Ursynowskiego PTTK przy ul Służby Polsce 2 (obecnie ul. Kazimierza Kardasia „Orkana”). Odbyły się one m.in. (w nawiasie imiona i nazwiska organizatorów):
06.04.1986 (Wiesław Wiśniewski)
05.04.1987 (Tadeusz Stachowiak, Jacek Wojciechowski i Krzysztof Cichowski)
13.09.1987 (Tadeusz Stachowiak i Krzysztof Cichowski)
16.04.1988
14.05.1988
11.06.1988
24.09.1988
13.05.1989 (Andrzej Dumicz)
07.04.1990 (Tadeusz Stachowiak i Paweł Orłowski)
19.05.1990 (Tadeusz Stachowiak i Paweł Orłowski)
20.04.1991 (Tadeusz Stachowiak i Paweł Orłowski)
Festyn rowerowy na Ursynowie z okazji Dnia Dziecka:
08.06.1986 (Barbara i Andrzej Zarembowie)
07.06.1987 (Krzysztof Cichowski, Grażyna Karpińska i Bogusław Rutkowski)
29.05.1988 (Andrzej Zaremba, Grażyna Karpińska i Bogusław Rutkowski)
04.06.1989 (Andrzej Zaremba)
Wycieczki dla dzieci:
28.06.1987 (Jacek Wojciechowski)
12.06.1988 (Maria Tymieniecka, Joanna i Michał Olczakowie)
21.05.1989 (Alina i Paweł Orłowscy)
03.06.1990 (Alina i Paweł Orłowscy)
09.06.1991 (Alina i Paweł Orłowscy)
14.06.1992 (Halina Wojciechowska)
07.07.2019 - Wycieczka rowerowa dla dużych i małych (Stanisław Nowosielski i Alicja Pietraszko)
29.09.2019 - Wycieczka rowerowa dla dużych i małych (Stanisław Nowosielski i Alicja Pietraszko)
Jesienne i zimowe wycieczki krajoznawcze:
1988 Kraków (Grażyna Karpińska)
1989 Toruń (Grażyna Karpińska)
1990 Poznań (Grażyna Karpińska)
12-13.10.1991 Wrocław (Grażyna Karpińska)
1992 Gdańsk (Grażyna Karpińska)
24-25.11.2001 Gdańsk (Adam Wiśniewski)
luty 2009 Berlin (Wanda Myśliwiec)
styczeń 2011 Kraków i Wieliczka (Maciej Seroczyński)
luty 2011 Łódź (Maciej Seroczyński)
listopad 2011 Bochnia i Kraków (Maciej Seroczyński)
18.01.2015 Muzeum Literatury w Warszawie (Anna Szczepanek)
styczeń 2017 Mazury - pieszo i na biegówkach, Karwica (Jolanta Domaradzka)
26.02.2017 Warszawa 1945 r. - śladami mieszkańców powracających do swego miasta (Irma Żbikowska)
02-03.12.2017 Kazimierski Park Krajobrazowy (Małgorzata Paluszkiewicz i Ina Przygoda)
27.01.2018 Łódź Włókiennicza (Małgorzata Januszkiewicz i Mirosław Roman)
01.12.2018 Muzeum Katyńskie w Cytadeli (Anna Szczepanek)
10.02.2019 Muzeum Władysława Broniewskiego (Anna Szczepanek)
17.02.2019 Milanowskie Wille (Paweł Rozwadowski i Zuzanna Malanowska)
29.12.2019 Cmentarz Żydowski w Warszawie (Agnieszka Roman, Jolanta Domaradzka i Mirosław Roman)
15-16.02.2020 Katowice i Tarnowskie Góry (Mirosław Roman)
01.03.2020 Fort Legionów w Warszawie (Ina Przygoda)
01.03.2020 Konserwatorski spacer po Starych Powązkach (Piotr Mądrach)
08.03.2020 Cmentarz Wojskowy na Powązkach (Piotr Mądrach)
10-11.10.2020 Podkrakowskie dolinki jurajskie (Mirosław Roman)
Obozy zimowe:
30.01-14.02.1988 Zwardoń; prowadził Tadeusz Stachowiak
28.01-12.02.1989 Andrzejówka; prowadził Tadeusz Stachowiak
27.01-11.02.1990 Komańcza; prowadził Tadeusz Stachowiak
26.01-10.02.1991 Komańcza; prowadził Tadeusz Stachowiak
25.01-08.02.1992 Sławsko (Ukraina); prowadził Marek Dąbrowski i Paweł Orłowski
2000/2001 Nowy Sołoniec (Rumunia – Bukowina); prowadził Grzegorz Debowski
2001/2002 Bogacs (Węgry – Góry Bukowe); prowadził Grzegorz Dębowski
2002/2003 Bozsok k/ Koszeg (Węgry); prowadził Grzegorz Dębowski
2003/2004 Liptovsky Michal (Slowacja); prowadzil Grzegorz Dębowski i Wiesław Wiśniewski
2004/2005 Białka Tatrzańska; prowadzili Wanda Myśliwiec i Jerzy Mikołajczyk
2005/2006 Laliki (Beskid Żywiecki); prowadzila Wanda Myśliwiec
2007/2008 Terchova (Mala Fatra, Słowacja); prowadziła Wanda Myśliwiec
2011/2012 Potopy k/Rutki-Tartak (Suwalszczyzna); prowadziła Anna Owczarczyk
2012/2013 Huta Nowa (Góry Świętokrzyskie); prowadziła Wanda Myśliwiec
2013/2014 Zawoja; organizowała Wanda Myśliwiec, prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2014/2015 Krościenko; prowadzili Dorota Jaroń-Baran, Danuta i Marek Dąbrowscy
2015/2016 Piwniczna; prowadzili Bożena Glińska, Danuta i Marek Dąbrowscy
2016/2017 Poręba Wlk. - Koninki (Gorce); prowadzili Dorota Jaroń-Baran i Marek Dąbrowski
2017/2018 Chmielno (Kaszuby); prowadziły Anna Owczarczyk i Bożena Glińska
2018/2019 Polańczyk (Bieszczady); prowadzili Bożena Glińska, Danuta i Marek Dąbrowscy
2019/2020 Kudowa Zdrój (Kotlina Kłodzka); prowadziła Bożena Glińska
Współpraca z klubami turystyki rowerowej Rosji, Litwy i Ukrainy (1988-1992)
14.11.1988 r. z inicjatywy Ursynowskiego Klubu Turystyki Rowerowej PTTK została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Moskiewskim Centralnym Miejskim Klubem Turystycznym (MCMKT), a Oddziałem Ursynowskim o wymianie bezdwizowej wędrownych grup turystów kolarzy. Umowa ta zapoczątkowała obozy rowerowe na terenie d. ZSRR, co było wcześniej niemożliwe ze względów formalnych i organizacyjnych.
W ramach realizacji tej umowy wiosną i latem 1989 r. UKTR PTTK, wspólnie z AKTKol "Vagabundus" zorganizował 5 obozów rowerowych na tereny d. ZSRR (w nawiasie nazwiska prowadzących):
maj 1989 - Krym (Marek Sikorski)
lipiec 1989 - Złoty Pierścień Rosji (Małgorzata i Janusz Filipiuk)
sierpień 1989 - Złoty Pierścień Rosji (Małgorzata Wojtatowicz)
22.07-13.08.1989 -
26.01.1986 pierwsza wycieczka UKTR (piesza) do Lasu Kabackiego - prowadziła Ewa Pliszka
Kilkudniowe wycieczki w sezonie wczesnowiosennym:
16-18.04.2010 Szlak Orlich Gniazd (Kraków - zamek Tenczyn - Krzeszowice - Olkusz - Rabsztyn - Smoleń - Podzamcze - Morsko - Bobolice - Mirów - Ostrężnik - Olsztyn - Częstochowa) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
12-15.04.2012 Kotlina Kłodzka-3 (Kłodzko - Polanica Zdrój - Stara Bystrzyca - Spalona - Rudawa - Mostowice - Orlické Záhoří - Cerna Voda - Nova Ves - Neratov - Vrchni Orlice - Cihak - Ceske Petrovice- Lichkov- Boboszów- Międzylesie - Gniewoszów- Poniatów - Rudawa - Mostowice - Lasówka- Duszniki Zdrój - Karłów- Radków- Gajów Tłumaczów- Włodowice- Krajanów - Głuszyca- Jedlina Zdrój - Wałbrzych) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
28-29.03.2015 wokół Jez. Śniardwy - prowadził Igor Markin
11-12.04.2015 Kurpie (Ostrołęka - Szwendrowy Most - Baranowo - Zawady - Bandysie - Czarnia - Krukowo - Stary Most - Zabrodzie - Ostrołęka) - prowadzili Józef Ryczkowski i Anna Kurek
19.03-02.04.2017 Sycylia (Catania - Acireale - Taormina - Messina - Milazzo - wyspa Stromboli albo Vulcano - Milazzo - Falcone - Capo d'Orlando - Sant Agata di'Militello - Cefalu - Termini Imerese - Santa Flavia - Palermo - Bolognetta - Corleone - Bisacquino - Ribera - Agrigento - Licata - Gela - Vittoria - Ragusa - Rosolini - Noto - Avola - Syracuse - Catania) - prowadziła Jolanta Domaradzka
07-08.04.2018 Puszcza Kozienicka - prowadzili Anna Borkowska i Daniel Jaroszewski
20-22.04.2019 Rowerowa Wielkanoc (Puszcza Augustowska i Wigierski Park Krajobrazowy) - prowadzili Agnieszka i Andrzej Roman
Kilkudniowe wycieczki w okresie świąt majowych:
W latach 1986-1990 wycieczki te nosiły nazwę "Wiosennej wyprawy kondycyjnej", na wzór podobnych, acz znacznie trudniejszych fizycznie, imprez organizowanych przez AKTKol PTTK "Vagabundus" w drugiej połowie lat 1970-tych.
01-04.05.1986 Rajd wiosenny WKK Wektor: Kamieńczyk - Węgrów - Mińsk Maz.; grupę klubową prowadził Marek Dąbrowski
01-03.05.1987 Podlasie: Małkinia - Brok - Zieleniec - Łochów - Liw - Mrozy; prowadzili Ewa Pliszka, Maria Tymieniecka i Wiesław Wisniewski
30.04-01.05.1988 Podlasie: Grodziszcze Mazowieckie-Stoczek-Garwolin; prowadziła Ewa Pliszka
1989 Podlasie: Małkinia - Ciechanowiec - Drohiczyn - Siedlce (3 dni); prowadziła Ewa Pliszka
28.04-01.05.1990 Puszcza Białowieska: Białystok - Narew - Białowieża - Czeremcha; prowadzili: Ewa Pliszka i Piotr Gorzelak
27.04-05.05.1991 Zachodnia Ukraina: Dorohusk-Włodzimierz W.- Lwów- Sambor-Przemyśl (8 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy, Paweł Orłowski
30.04-03.05.1992 Rajd wiosenny WKK Wektor: Sobolew - Maciejowice - Osieck - Radachówka - Stoczek Łukowski - Cegłów (2 dni); grupę klubową prowadziła Maria Tymieniecka
01-03.05.1993 Podlasie: Biała Podlaska - Janów Podlaski - Łosice - Siedlce (3 dni); prowadziła Maria Tymieniecka
1994 Kurpie: Ciechanów-Kadzidło-Nowogród-Ostrołęka (3 dni); prowadziły: Ewa Pliszka i Maria Tymieniecka
29.04-07.05.1995 Ukraina-Słowacja: Przemyśl - Użgorod - Humene - Barwinek - Krosno; prowadzili Piotr Gorzelak i Marek Pikiel
27.04-04.05.1996 Wołyń i Galicja: Dorohusk - Łuck - Dubne - Krzemieniec - Poczajów - Brody- Żółkiew - Krechów - Hrebenne (8 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
30.04-05.05.1997 Prusy Wschodnie: Braniewo - Kaliningrad - Czeniachowsk - Gołdap - Czerwony Dwór - Ełk (5 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
01-03.05.1998 Rajd wiosenny WKK Wektor: Ryki i okolice (4 dni); grupę klubową prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
02-03.05.1999 Podlasie: Małkinia - Ciechanowiec - Siemiatycze - Grabarka - Mielnik - Siemiatycze (2 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
29.04-06.05.2000 Białoruś: Pińsk - Nieśwież - Mir - Nowogródek - Lida - Grodno (8 dni); prowadził Marek Dąbrowski
2001 Białoruś: Mińsk - Nowogródek - Wołkowysk - Grodno (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2002 Rosja i Białoruś: Smoleńsk - Katyń - Rudnaja - Witebsk - Połock - Mołodeczno - Dzisna - Mińsk (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
25.04-04.05.2003 Ukraina Zach. i Słowacja Wsch: Radymno - Krakovec - Mostiska - Sambir - Drohobycz - Truskavec - Borislav - Schidnica - Uricz - Skolje - Slawsko - Oporec - Volovec - Svaljava - Mukaczevo - Użgorod - Zemplinska szirava - Vichorlatske Vrchy - Humenne - Medzilaborce - Komańcza - Zagórz (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2004 Litwa Płn. Wsch.: Kaunas - Raundondvaris - Kedainai - Paneveżys - Ioniszkelis - Pasvalys - Birżai - Pandelus - Rokiszkis Salos - Anykszcziai - Ukmerge - Ionava - Kaunas (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2005 Podole i Naddniestrze: Kamieniec Podolski - Dunaivcy - Nova Uszycia - Murovani Kurilivcy - Szargorod - Murafa - Szpykiv - Tulczyn - Tomaszpil - Jampol - Soroca - Otaczi - Oknita - Sokyrjany - Romankivci - Kelmenci - Chocim - Kamieniec Pod. (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2006 Łotwa (Zemgale i Latgale): Bauska - Pilsrundale - Jelgava - Jurmala - Riga - Salas pils - Ogre - Aizkraukle - Koknese - Jekabpils - Livani - Preili - Aglona - Kraslava - Olini - Ellerne - Daugavpils (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2007 Czechy i Saksonia - 1: Szklarska Poręba - Świeradów Zdr. - Frydlant - Bogatynia - Liberec - Chrastava - Hradek n. Nisou - Bogatynia - Turów - Sieniawka - Zittau - Oybin - Jablonne v Podjesztiedi - Zakupy - Czeska Lipa - Beneszov n. Ploucznici - Deczin - Bad Schandau - Koningstein - Pirna - Pilnitz - Dresden - Moritzburg - Meissen - Dresden - Radeberg - Bischofswerda - Bautzen - Wiesswasser - Gorlitz - Zgorzelec (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2008 Karpaty Wschodnie: Zagórz - Lesko - Myczkowce - Solina - Polańczyk - Dołżyca - Cisna - przeł. nad Rotokami - Ruske - Stakcin - Kalna Roztoka - Ubla, Małyj Bereznyj - Vel. Bereznyj - Użok - Żdenieve - Niżni Vorota - Volovec - Pilipec - Majdan - przeł. Torunska - Myslivka - Vyhoda - Dolyna [...] Ivano-Frankivsk - Halicz - Bilszivci - Bursztyn - Rohatyn - Chodoriv [...] Lviv - Briuchoviczi [...] Rava Russka - Hrebenne - Bełżec (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
2009 Czechy i Saksonia - 2: Walbrzych - Mieroszow - Andrspassko-teplicke skaly - Teplice n. Metuji - Police n. Metuji - Karlow - Kudowa Zdr. - Czermna - Nachod - Peklo - Nove Mesto n. Metui - Josefov - Jaromer - Kuks - Dvur Kralove n. Lab. - Pecka - Nova Paka - Jicin - Prachovske Skaly - Mladejov - Kost - Branzez - Bakov n. Jiz. - Bela p. Bezdezem - Doksy - Jastrebi - Zahradky - Kravare - Ustek - Libesice - Litomerice - Terezin - Litomerice - Velke Zarnoseky - Libochovany - Usti n. Lab. - Chabarovice - Chlumec - Telnice - Petrovice - Hellendorf - Bahra - Festung Konigstein - Kurort Rathen - Pirna - Lohmen - Stolpen - Neustadt - Lobendava - Sluknov - Rumburk - Seifhennersdorf - Varnsdorf - Waltersdorf - Jonsdorf Olbersdorf - Harau - Hradek n. Nisou - Kopaczow - Bogatynia - Hermanice - Frydlant - Nove Mesto p. Smrkem - Swieradow Zdr. - Szklarska Poreba (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
2010 Białoruś i Litwa: Pińsk - Lahiczyn - Hancaviczy - Kleck - Nieśwież - Snow - Iszkołdź - Mir - Derevna - Iwieniec - Wołożyn - Wiszniewa - Holszany - Oszmiana -Kamienny Ług - Medeninkai - Nemezis - Wilno - Troki - Wilno (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2011 Góry Harzu (Niemcy): Braunschweig - Wolfenbuettel - Hildesheim - Langelsheim - Goslar - Hahnenklee-Bockswiese - Clausthal-Zellerfeld - Sankt-Andreasberg - Bad Lauterberg im Harz -Steina - Bad Sachsa - Walkenried - Ellrich - KZ Mittelbau-Dora - Nordhausen - Heringen - Kelbra - Sittendorf - Kyffhauser - Kelbra - Stolberg - Hasselfelde - Elend - Schierke - Brocken - Schierke - Wernigerode - Blankenburg - Thale - Gernrode - Quedlinburg - Halberstadt - Thale (9 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
2012 Saksonia i Czechy - 3: Drezno - Freiberg - Augustusburg - Zschopau - Scharfenstein - Kurort Oberwiesenthal - Bozi Dar - Merklin - Depoltovice - Nova Role - Loket - Karlovy Vary - Depoltovice - Otovice - Kyselka - Velichov - Straž n/ Ohře - Klašterec n/Ohře - Kadaň - Žatec - Postoloprty - Louny - Peruc - Vrany - Velvary - Nelahozeves - Kralupy n/Vltavou - Veltrusy - Lužec nad Vltavou - Hořín - Mělnik - Kokořin - Bělá pod Bezdězem - Mnichovo Hradište - Sychrov - Jablonec n/Nisou - Tanvald - Desna - Harrachov - Szklarska Poręba (9 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
2013 Morawy i Czechy: Racibórz - Opava - Budišov n. Budišovkou - Šternberg – Olomouc - Prostějov - Sloup - Punkevní jesk. - Blansko - Josefov u Olomučan - Brno - Ivančice – Moravský Krumlov - Výrovice - Znojmo - Národní park Podyjí – Hardegg - Bitov - Jemnice - Dačice - Telč - Mrákotín - Třešt - Jihlava - Havlíčkův Brod - Světlá n. Sázavou - Čáslav - Kutná Hora - Pardubice (9 dni); prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
2014 Wiosna nad Dnieprem: Kyiv - Osokorki - Prociv - Voronkiv - Staroje - Perejesław Chmielnicki - Tsybli - Khots'ky - Ozeryshche - Zbiornik Kaniowski - Kaniów - Tarasova Gora - Sakhnivka - Korsuń - Stebliv - Bijevtsy - Chochitva - Bohusłav - Czajki - Borodany - Bushevo - Siniava - Rokitne - Żytni Gory - Sucholesy - Tomiłovka - Biła Cerkva - Ustimovka - Czervone - Fastiv - Vasilkiv - Kruszynka - Ivankovichi - Kruglik - Pirogov - Kyiv (9 dni); prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2014 Góry Świętokrzyskie: Skarżysko-Kamienna - Sielpia Wielka - Oblęgorek - Podzamcze Piekoszowskie - Miedzianka - Oblęgorek - Zagnańsk - Lasy Suchedniowskie - Skarżysko-Kamienna (4 dni); prowadziła Anna Owczarczyk
2015 Rowerem wokół Cypru: Larnaka Airport - Hala Sultan Tekkes - Larnaka - CTO Beach - UK Dekelia Airbase - Agios Nicolaos - Famagusta - Apostolos Varnavas - Salamis - Boğaz - Turnalar - Kantara - Kaplica - Mersinlik - Alagadi - Kyrenia - Karaoğlanoğlu - Karşıyaka - Güzelyurt - Denizli - Gemikonağı - Bademliköy - Kato Pyrgos - Kokkina - Pachyammos - Pomos - Skoulli - Stroumpi - Tsada - Kato Paphos - Kouklia - Petra tou Romiou - Kourion - Limassol - Zygi - Pentaschonos - Kiti - Larnaka Airport (11 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2015 Górskie uroki Cypru: Larnaca Airport - Zygi – Limassol - skała Afrodyty – Paphos – Omodos – Narodowy Leśny Park Troodos - Troodos – Spilia – Oikos – Nikitari – Nicosia (Lefcosia) – Klasztor Bellapais - Kyrenia (Girne) - zamek św. Hillariona - zamek Kantara - Park Narodowy Karpaz – Dipkarpaz - Salamis - Famagusta (Gazimağusa) - Larnaca Airport (12 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowcy
2016 Lazio i Umbria: Lotnisko Fiumicino - Maccarese - Palidoro - Cerveteri - Santa Severa - Civitavacchia - Tarquinia - Tuscania - Montefiascone - Osteria do Baggio - Orvieto - Colonnetta di Prodo - San Venanzo - Marsciano - Perugia - Collestrada - Assisi - Spello - Foligno - Trevi - Spoletto - Frazione Balduini - Treni - Papigno - Cascata delle Marmore - Piedulico - Rieti - Poggio Corese - Moricone - Palombara Sabina - Tivoli - Villa Adriana - Frascati - Castel Gandolfo - Albano Laziale - Colli del Sole - Ardea - Ostia - Fiumicino - Lotnisko Fiumicino (12 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2016 Nadbużańskie Kresy i Poleski Park Krajobrazowy: Terespol - Neple - Krzyczew - Bohukały - Pratulin - Rokitno - Malowa Góra - Małaszewicze Duże - Kostomłoty - Kodeń - Jabłeczna (monastyr) - Sławatycze - Hanna - Włodawa - Orchówek - Okuninka - Sobiborski Park Krajobrazowy - Łowiszów -Poleski Park Krajobrazowy - Sosnowica - Jamniki - Urszulin - Andrzejów - Załucz Stary - Kaniowola - Puchaczów - Łęczna - Lublin (4 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2017 W poprzek włoskiego buta: Bari - Grotte di Castellana - Alberobello - Matera - Tricarico - Valico Tre Cancelli - Potenza - Serra - San Rufo - Roccadaspide -Paestum - Salerno - Amalfi - Sorrento - Capri - Pomppei - Napoli (14 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2017 Dolnośląska wyprawa rowerowa: Wrocław - Jaszkotle - Kąty Wrocławskie - Legnica - Legnickie Pole - Jawor - Bolków - Bronów - Dobromierz - Świebodzice - Bolesławice - Bagieniec - Świdnica - Świebodzice - Zamek Książ - Wałbrzych - Jedlina Zdrój - Zagórze Śląskie - Sulistrowice - Sobótka - Wrocław (6 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowsscy
2017 Ponidzie: Włoszczowa - Jędrzejów - Skowronno Górna - Pińczów - Wiśłica - Busko Zdrój - Choberz - Skowronno Górne - Sobków - Tokarnia - Chęciny - Zagnańsk - Lasy Suchedniowskie - Skarżysko-Kamienna (5 dni), prowadziły Anna Owczarczyk i Wanda Myśliwiec
2018 Lombardia: Bergamo - Lago di Iseo - Brescia - Lago di Garda - Verona - Mantua - Carpi - Modena - Reggio Emilia - Parma - Cremona - Piacenza - Pavia - Certosa di Pavia - Milano - Monza - Bergamo (12 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2018 Ponidzie-bis i Góry Świętokrzyskie: Skarżysko-Kamienna - Wąchock - Wykus - Bodzentyn - Nowa Słupia - Łagów - Raków - zalew Chańcza - Szydłów - Ujazd - Kurozwęki - Rytwiany - Staszów - Kielce (6 dni), prowadziły Anna Owczarczyk i Wanda Myśliwiec
2018 Słowacja i Węgry: Košice - Kéked - Gönc - Vilmány - Fony - Korlát - Abaújkér - Abaújszántó - Megyaszó - Gesztely - Onga - Miszkolc - Lillafüred - Mahóca - Varbó - Radostyán - Sajókápolna - Sajószentpéter - Dusnok - Edelény - Szendrő - Szalonna - Szőlősardó - Aggtelek _ Domica - Radostyán - Sajókápolna - Sajószentpéter - Dusnok - Edelény - Szendrő - Szalonna - Szőlősardó - Aggtelek Domica - Silická Brezová - Plešivec - Gemerská Hôrka - Hucín - Jelšava - Rákoš - Ploské - Hnúšťa - Klenovec - Kokava nad Rimavicou - Látky - Detvianska Huta - Hriňová - Korytárky - Detva - Stožok - Klokoč - Slatinské Lazy - Vígľašská Huta - Sása - Bzovská Lehôtka - Krupina - Svätý Anton - Banská Štiavnica - Banská Belá - Kozelník - Budča - Zwoleń - Sliač - Veľká Lúka - Hronsek - Vlkanová - Banská Bystrica (9 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2018 Sycylia-bis: Cefalu - Termini Imerese - Corleaone - Agrigento - Selinunt - Marsala - Trapani - Erice - San Vito lo Capo - rezerwat Zingaro - Segesta - Palermo - Monreale - Palermo (15 dni), prowadziła Jolanta Domaradzka
2019 Monte Cassino i okolice Neapolu: Fiumicino - Lido di Ostia - Anzio - Gaeta - Minturno - Mondragone - Cumae - Pozzuoli - Napoli - Caserta - Santa Maria Capua Vetere - Monte Cassino - Arce - Veroli - Alatri - Agnani - Roma (14 dni), prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2019 Maroko: Marrakesz - Asni - przełęcz Tizi-n-test - Taroudannt - Agadir - Essaouira - Marrakesz (15 dni), prowadziła Jolanta Domaradzka
2019 Slovensky Kras i Mala Fatra: Plešivec - Gemerská Hôrka - Hucín - Jelšava - Rákoš - Ploské - Hnúšťa - Klenovec - Kokava nad Rimavicou - Látky - Detvianska Huta - Hriňová - Korytárky - Detva - Stožok - Klokoč - Slatinské Lazy - Vígľašská Huta - Sása - Lehôtka - Krupina - Hontianske Nemce - Svätý Anton - Banská Štiavnica - Banská Belá - Kozelník - Budča - Zwoleń - Sliač - Veľká Lúka - Hronsek - Vlkanová - Banská Bystrica - Donovaly - Liptovská Osada - Vilkolinec - Rżomberk - Liptovská Teplá - Liptovská Mara (jez.) - Prosiek - Leštiny - Dolný Kubín - Terchová - Doliny Vratne - Belá - Varín - Żylina (10 dni), prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2019 Roztocze: Krasnobród, Zamość, Józefów, Susiec (5 dni), prowadziły Anna Owczarczyk i Wanda Myśliwiec
Trasy rowerowe na Rajdzie Świętokrzyskim SKPŚ
19-20.05.2007 Jędrzejów - Tokarnia - Żabieniec - okolice Chęcin - Kielce (Anna Owczarczyk)
17-18.05.2008 Kielce - Zagnańsk - Samsonów - Łączna - Bliżyn - Skarżysko Kamienna (Anna Owczarczyk)
16-17.05.2009 Radomsko - Kobiele Wlk. - góra Chełmo - Przedbórz - Krzętów - Silniczka - Gidle - Radomsko (Anna Owczarczyk)
22-23.05.2010 Skarżysko Kamienna -Wąchock - Wykus - Radkowice - Krynki - Brody - Mirzec - Szydłowiec (Anna Owczarczyk)
14-15.05.2011 Jędrzejów - Szydłów - Jez. Chańcza - Kurozwęki - Raków - Kielce (Anna Owczarczyk)
12-13.05.2012 Skarżysko Kamienna - Mostki - Lasy Suchedniowskie - Św Katarzyna - Ciekoty - Skarżysko Kamienna (Anna Owczarczyk)
18-19.05.2013 Skarżysko Kamienna - Lasy Suchedniowskie - Kołomań - Zagnańsk - Suchedniów (Anna Owczarczyk)
17-18.05.2014 Skarżysko Kamienna – Niekłań Wielki – Piasek – Stara Kuźnica – Barycz - Ruda Białaczowska - Gowarczów – Rogówek - Gowarczów - Kamienna Wola – Kupimierz - Ruski Bród – Długa Brzezina – Hucisko – Skłoby – Skłodska Góra - Chlewiska – Stanisławów – Szydłowiec (Maria i Mirosław Jaranowscy)
Kilkudniowe wycieczki w okresie święta Bożego Ciała:
do 1987 r. prywatne rajdy organizowali Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1988 Góry Świętokrzyskie: Kielce - Raków - Nw. Słupia - Bodzentyn - Wąchock - Radom; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1989 Jura Krakowsko-Częstochowska; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1990 Nałęczów - Kazimierz Dolny - Puławy - Czarnolas - Warka; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1991 Szlak Piastowski: Września - Gniezno - Żnin - Bydgoszcz; prowadzili Tadeusz Stachowiak i Józef Stebel
1992 dolina Pilicy: Piotrków-Warka; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1993 Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie: Łuków - Romanów - Lubartów - Dęblin; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1994 Ziemia Łódzka: Zgierz - Łęczyca - Brdów - Koło - Uniejów - Poddębice - Zgierz; prowadzili: Marek Dąbrowski i Józef Stebel
1995 Ziemia Kielecka; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1996 Południowa Wielkopolska; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1997 Jura Krakowsko-Częstochowska: prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1998 Wielkopolska Wschodnia: prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
1999 Puszcza Białowieska-część białoruska: Czeremcha - Kuźnica Białostocka; prowadził: Grzegorz Dębowski
2000 Słowacja: Tatry i Spisz; prowadzili Nikodem Błażewski i Józef Stebel
2001 Ogolnopolski Zlot Przodowników turystyki Kolarskiej PTTK w Płotkach k.Piły, grupę klubową prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2002 Opolszczyzna; prowadził Paweł Dźwigaj
2003 Suwałki - Wigierski PN - Puszcza Augustowska - Biebrzański PN - Narwiański PN - Hajnówka; prowadził Adam Wiśniewski
2004 Wokół Wzgórz Strzelińskich; prowadziła Justyna Sylwestrzak
2005 Ponidzie i okolice; prowadzili Justyna Sylwestrak i Adam Wiśniewski
2006 Góry Świętokrzyskie; prowadzili Justyna Sylwestrak i Józef Stebel
2007 Polska Egzotyczna (Terespol - Zamość) - prowadził Adam Wiśniewski
2008 Jura Krakowsko-Częstochowska - prowadziła Wanda Myśliwiec
2009 Beskid Slaski, Zywiecki i Kysuce - prowadzili Józef Stebel i Ewa Luta
2009 wokół Bornholmu - prowadził Mirosław Jaranowski
2010 Wisła - Zakopane przez Czechy i Słowację - prowadził Józef Stebel
2010 Wokół Jeziora Leman (Szwajcaria i Francja) - organizował Cezary Lusiński, prowadził Jerzy Radwański
2011 Wokół Babiej Góry - prowadzili Józef Stebel i Ewa Luta
2011 Roztocze - prowadzili Anna Dobkowska i Janusz Manikowski
2012 Jura Krakowsko-Częstochowska - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2012 Jura malo znana - prowadzili Józef Stebel i Nikodem Błażewski
2013 Na Śląsku po ślonsku - prowadzili Józef Stebel i Ewa Luta
2013 Puszcza Augustowska i Litwa - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2014 Bieszczady, Słowacja i Beskid Niski - prowadził Wiesław Całka
2014 Pogórze Rożnowskie i Ciężkowickie - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2014 Spisz, Tatry i Orawa - prowadzili Józef Stebel i Andrzej Roman
2015 Pojezierze Łagowsko-Sulęcińskie - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2015 Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie - prowadziła Anna Owczarczyk
2016 Południowe Morawy (10 dni) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2016 Puszcza Białowieska - prowadzili Agnieszka, Andrzej i Mirosław Romanowie
2017 Rowerem i kajakiem doliną Słupi i Łupawy - prowadził Marcin Snopek
2017 Rowerem po dolinach Słupi i Łupawy i nad morze - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2017 Pojezierze Łęczyńskie i Poleski Park Narodowy - prowadziły Anna Owczarczyk i Bożena Glińska
2018 Okolice Lidzbarka Welskiego (Górzno) - prowadził Roman Bittner
2018 Szlakiem Mennonitów przez Żuławy Wiślane - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
2019 Marózka i Jezioro Omulew - prowadził Roman Bittner
2020 Koszelówka (Pojezierze Łącko-Gostynińskie) - prowadził Roman Bittner
Kilkudniowe wycieczki w okresie wiosennym i letnim:
14-15.06.1986 biwak w Puszczy Kampinoskiej (leśn. Krzywa Góra) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
15-16.06.1991 biwak nad Pilicą (okolice Warki) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
20-28.06.1992 Ukraina (udział w rajdzie Karpaty92; Przemyśl - Lwów - Drohobycz - Użgorod - Sambor - Przemyśl) - prowadził Piotr Gorzelak
15-16.06.1996 biwak nad Liwcem (okolice Kamieńczyka) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
12-15.08.2000 okolice Ryk (udział w 49-tym Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
15-16.06.2002 Północne Mazowsze (Ostrołęka - Różan - Maków Mazowiecki - Ciechanów) - prowadził Marek Pikiel
26-27.07.2003 biwak w Marianowie (Warszawa - Zielonka - Kobyłka - Radzymin - Zawady - Kołaków - Ludwinów - Marianów - Kuligów - Załubice - Białobrzegi - Kanał Żerański - Warszawa) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
23-25.07.2004 Polska Egzotyczna - Skrajem Polesia (Orzeszkowo - Topiło - Starzyna - Jodłówka - Wojnówka - Opaka Duża - Stawiszcze - Połowce - Bobrówka - Jancewicze - Tokary - Niemirów - Gnojno - Janów Podlaski - Błonie - Terespol) - prowadził Adam Wiśniewski
03-05.09.2004 Polska Egzotyczna - W odstępach królewskiej puszczy i krainie sokólskich wiatrów(Orzeszkowo - Topiło - Białowieża - Siemianówka - Jałówka - Bobrowniki - Kruszyniany - Krynki - Kuźnica Bialostocka) - prowadził Adam Wiśniewski
30-31.07.2005 wokół Jeziora Jeziorak - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
16-17.07.2006 Polska Egzotyczna - Okolicą Nadniemeńską (Augustów - Puszcza Augustowska - Rudawka - Wołkusz - Rygałówka - Nw.Dwór - Kużnica Białostocka) - prowadził Adam Wiśniewski
21-23.07.2006 Polska Egzotyczna - Litewską Ścieżką (Augustów - Rygol - Zelwa - Berżynki - Sejny - Żegary - Puńsk - Budzisko - Rutka-Tartak - Smolniki - Suwałki) - prowadził Adam Wisniewski
13-15.07.2007 szlakiem zamków krzyżackich (Malbork - Kwidzyń - Grudziądz - Chełmno - Toruń) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
04-06.07.2008 Pojezierze Kaszubskie (Tczew - Pelplin - Starogard Gdański - Zamek Kiszewski - Wdzydze Kiszewskie - Kościerzyna - Brodnica Grn. - Kartuzy - Żukowo - Gdynia) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
03-05.07.2009 Puszcza Augustowska i Litwa (Dąbrowa Białostocka - Lipsk - Kudrynki - Budwiec - Kapciamiestis - Druskienniki - Leipalingis - Viejsiejai - Lazdijai - Galinai - Trakiszki - Suwałki) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
18-19.07.2009 Pojezierze Iławskie i Pola Grunwaldu (Prabuty - Jerzwałd - Boreczno - Samborowo - Pietrzwałd - Grunwald - Działdowo) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
19-20.06.2010 Puszcza Kampinoska - prowadził Janusz Manikowski
12-15.07.2010 Mazury i Warmia (Giżycko - Gierłoż - Kętrzyn - Św.Lipka - Ramty- Ryn Reszelski- Lutry- Jeziorany- Dobre Miasto- Orneta- Marianka- Elbląg- jez. Drużno - Gronowo ELbląskie- Królewo Malborskie - Malbork - Tczew) - prowadził Maciej Seroczyński
16-19.07.2010 Kaszuby-2 (Tczew - Suchy Dąb - Pruszcz Gdański - Kolbudy - Żukowo - Jar Radunii - Wieżyca - Ostrzyce - Ręboszewo - Chmielno - Garcz - Sianowo - Lewino - Wejherowo - Piaśnica - Mechowo - Łebcz - Władysławowo - Jastarnia - Hel) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
29.07-01.08.2010 Pogórze Przemyskie i Bieszczady (Przemyśl - Fredropol - Krościenko - Ustrzyki Dln. - Czarna Góra- Lutowiska- Smolnik- Dwernik- Nasiczne- Brzegi Górne- Wetlina- Smerek - Kalnica- Przysłup- Krzywe -Dołżyca- Terka- Wołkowyja- Polanczyk- Zabrodzie - Bóbrka- Uherce Mineralne - Olszanica - Ropienka- Łomna - Posada Rybotycka - Przemyśl) - prowadził Maciej Seroczyński
04-05.09.2010 Wizna 2010 (Ostrołęka - Szczepankowo - Łomża - Drozdowo - Wizna - Strękowa Góra - Wysokie Mazowieckie - Szepietowo) - prowadził Roman Łempicki
28-29.05.2011 okolice Białegostoku (Białystok - Królowy Most - Supraśl - Jałówki - Czarna Białostocka - Czarna Wieś Kościelna - Kopisk - Knyszyn - Krypno - Góra - Morusy - Tatary - Tykocin - Pentowo - Kiermusy - Kurowo - Łapy) - prowadził Wiesław Całka
28.07-01.08.2011 Kaszuby i Bory Tucholskie (Tczew - Skarszewy - Góra - Zblewo - Ocypel - Kasparus - Stara Rzeka - Tleń - Wierzchucin - rez. Cisy Staropolskie - Sokole-Kuźnica - Koronowo - Samociążek - Żołędowo - Bydgoszcz) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
26-27.05.2012 okolice Białegostoku-2 - prowadził Wiesław Całka
27-30.07.2012 Pojezierze Wałeckie i Drawskie (Dobiegniew - Drawno - Żółwino - Głębokie - Ińsko - Węgorzyno - Łobez - Świdwin - Połczyn Zdrój - Szwajcaria Połczyńska - Stare Drawsko - Czaplinek - Dobrzyca - Zdbice - Szwecja - Piła) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
11-15.08.2012 Szlak Tatarski i Puszcza Białowieska (Sokółka - Bohoniki - Krynki - Kruszyniany - Bobrowniki - Rybaki - Trześcianka - Puchły - Narew - Narewka - Zwierzyniec - Białowieża - Topiło - Czeremcha - Niemirów - Mielnik - Grabarka - Sycze - Czeremcha) - prowadził Wiesław Całka
07-09.06.2012 okolice Białegostoku-3 (Sokółka - Drahle - Krynki - Kruszyniany - Bobrowniki - Mostowlany - Dublany - Jałówka - Juszkowy Gród - Tarnopol - Nowa Wola - Hieronimowo - Topolany - Dobrzyniówka - Protasy - Henrykowo - Sobolewo - Zaścianki - Białystok) - prowadził Wiesław Całka
05-08.07.2013 Zalew Wiślany i ujście Wisły (Prabuty - Dzierzgoń - Pasłęk - Marianka - Młynary - Frombork - Krynica Morska - Piaski - Krynica Morska - Kąty Rybackie - Sztutowo - Sobieszewo - Westerplatte - Sopot - Gdynia) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
08-11.08.2013 okolice Poznania (Poznań - Ostrów Lednicki - Gniezno - Trzemeszno - Gąsawa - Biskupin - Wenecja - Buszkowo - Jabłowo Pałuckie - Bydgoszcz) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
09-11.08.2013 okolice Białegostoku-4 (Sokółka - Bohoniki - Krynki - Kruszyniany - Jałowka - Juszkowy Gród - Tarnopol - Topolany - Protasy - Białystok) - prowadził Wiesław Całka
15-21.07.2014 okolice Białegostoku-5 (Sokółka - Bohoniki - Krynki - Kruszyniany - Tarnopol - Siemianówka - Narewka - Hajnówka - Hajdukowszczyzna - Narew - Topolany - Supraśl - Sokołda - Czarna Białostocka - Tykocin - Choroszcz - Białystok) - prowadził Wiesław Całka
26-27.07.2014 Wizna (Szepietowo - Wizna - Wysokie Maz. - Szepietowo) - prowadził Roman Łempicki
27-29.06.2015 okolice Grunwaldu, Olsztynka i Nidzicy (Działdowo - Dąbrówno - Grunwald - Gierzwałd - Olsztynek - Jez. Łańskie - Łyna - Nidzica - Kanigowo - Zaborowo - Działdowo) - prowadził Andrzej Rosa
11-12.07.2015 Dni Pasymia (Działdowo - Nidzica - Jedwabno - Pasym - Działdowo) - prowadzili Agnieszka, Andrzej i Mirosław Roman
25-29.07.2015 Bieszczady i Beskid Niski (Rzeszów - Domaradz - Brzozów - Sanok - Zagórz - Hoczew - Polańczyk - Cisna - Jaśliska - Królik Polski - Rymanów Zdrój - Rymanów - Wróblik Szlachecki - Brzozów - Barycz - Tyczyn - Rzeszów) - prowadził Wiesław Całka
28-31.08.2015 Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy (Włocławek - Ciechocinek - Toruń) - prowadził Krzysztof Jaroń
05-14.06.2016 Dolny Śląsk (Wrocław - Kąty Wrocławskie - Ujazd Górny - Legnica - Legnickie Pole - Rogoźnica - Zamek Książ - Szczawno Zdrój - Wałbrzych - Krzeszów - Lubawka - Mysłakowice - Jelenia Góra - Lubomierz - Lwówek Śląski - Świeradów Zdrój - Szklarska Poręba - Kowary - Chełmsko Śląskie - Mieroszów - Unisław Śląski - Jedlina Zdrój - Zagórze Ślaskie - Sulistrowiczki - Sobótka - Gniewoszów - Wrocław) - prowadził Wiesław Całka
25-28.06.2016 Pojezierze Brodnickie i Wzgórza Dylewskie (Toruń - Golu-Dobrzyń - Brodnica - Ciche - Iława - Lubawa - Wzgórza Dylewskie - Lubawa - Rybno - Działdowo) - prowadził Andrzej Rosa
25.06-03.07.2016 Nysa-Odra 2016 (Szklarska Poręba - Jakuszyce - Hradek n/Nisou - Porajów - Zittau - Ostritz - Goerlitz - Zgorzelec - Pieńsk - Rothenburg - Przewóz - Łęknica - Bad Muskau - Gubin - Eisenhuttenstadt - Frankfurt - Słubice - Lebus - Kostrzyń n/Odrą - Gozdowice - Siekierki - Osinów Dln. - Cedynia - Krajnik Dln. - Schwedt - Kołbaskowo - Szczecin - Wolgast - Peenemünde - Świnoujście) - prowadził Władysław Porczyk
09-10.07.2016 Szlakiem Sienkiewicza (Dęblin - Bobrowniki- Ułęż - Kock - Charlejów - Wola Gułowska - Adamów - Krzywda - Wola Okrzejska - Dęblin) - prowadzili Małgorzata Januszkiewicz Monika Zasadzka i Paweł Płoński
16-17.07.2016 Pojezierze Brodnickie (Prabuty - Kisielice - Biskupiec - Ciche - Grzmięca - Bachotek - Tama Brodzka - Bartniczka - Górzno - Okalewko - Okalewo - Skrwilno - Sierpc) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
24-25.06.2017 okolice Garwolina (Garwolin - Trojanów - Oronne - Jabłonowiec - Maciejowice - Podstolice - Marianów - Garwolin) - prowadzili Stanisław Nowosielski i Mieczysław Borkowski
01-08.07.2017 Rugia i wybrzeże Bałtyku (Szczecin - Nowe Warpno - Ückermünde - Anklam - Wolgast - Greifswald - Neuenkirchen - Stralsund - przylądek Arkona - Glowe - Sassnitz - Prora - Puttbus - Greifswald - Peenemünde - Ahlbeck - Świnoujście) - prowadził Władysław Porczyk
01-03.07.2017 okolice Opola i Lublińca (Lubliniec - Krasiejów - Ozimek - Szczedrzyk - Opole - Kamień Śląski - Góra św. Anny - Strzelce Opolskie - Zawadzkie - Lubliniec) - prowadził Andrzej Rosa
22-23.07.2017 (Działdowo - Nidzica - Jedwabno - Pasym - Barczewo - Bartąg) - prowadzili Agnieszka, Andrzej i Mirosław Romanowie
18-21.08.2017 Pomorze Środkowe i Pobrzeże Słowińskie (Słupsk - Sławno - Borkowo - Koszalin - Sianów - Dąbki - Darłowo - Jarosławiec - Ustka) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
26-28.08.2017 okolice Kazimierza Dln. i Nałęczowa (Pionki - Zwoleń - Janowiec - Kazimierz Dln. - Nałęczów - Wąwolnica - Celejów - Parchatka - Puławy - Bochotnica - Czarnolas - Garbatka Letnisko - Pionki - Jedlnia Letnisko - Rajec Poduchowny) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowcy
09-10.06.2018 Mazowsze Płockie (Sierpc - Płock - Jez. Białe - Gostynin - Kutno) - prowadziły Hanna Żurawska, Ina Przygoda i Jolanta Mościcka
22-24.06.2018 Kawaleria Powietrzna w Tomaszowie Maz.(Piotrków Tryb. - Zalew Sulejowski - Tomaszów Maz. - Rawa Maz. - Skierniewice) - prowadzili Anna Borkowska i Daniel Jaroszewski
07-08.07.2018 Do źródeł Drwęcy i Łyny (Działdowo - pola Grunwaldu - źródła Drwęcy - Olsztynek - Kołatek - Kurki - Dąb - Jabłonko - Orłowa - źródła rz. Łyny - Nidzica- Tatary - Działdowo) - prowadzili Władysław Porczyk, Wanda Myśliwiec i Paweł Rozwadowski)
13-16.07.2018 Kaszuby Zachodnie(Słupsk - Bytów - Lębork - Kluki - Ustka) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
19-24.07.2018 Pomorze i Wybrzeże Bałtyku(Tczew - Kościerzyna - Bytów - Krosnowo - Słupsk - Sławno - Sianów - Koszalin - Dąbkowice - Darłowo - Ustka) - prowadzili Ina Przygoda, Mieczysław Borkowski i Stanisław Nowosielski
21-22.07.2018 Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy(Sochaczew - Iłów - Sanniki - Gąbin - Jez. Białe - Jez. Lucieńskie - Gostynin - Szczwin Kościelny - Kiernozia - Rybno - Sochaczew) - prowadzili Irma Żbikowska i Grzegorz Bzdak
28.07-04.08.2018 Nad pięknym modrym Dunajem(Wiedeń - Tulln - Krems - Melk - Mathausen - Linz - Passau - Marktl - Salzburg) - prowadzili Władysław Porczyk i Roman Bittner
04-05.08.2018 Podlasie (Małkinia - Zuzela - Ciechanowiec - Drohiczyn - Korczew _ Siedlce) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
15-20.08.2018 Zieloną Siódemką na Wybrzeże (Nowy Dwór Maz. - Strzegowo - Nidzica - Morąg - Malbork - Gdańsk) - prowadzili Anna Borkowska i i Daniel Jaroszewski
23-26.05.2019 Biebrzański Park Narodowy (Augustów - Białobrzegi - Dolistowo - Goniądz - Osowiec - Strekowa Góra - Gać - Łomża - Nowogród - Ostrołęka) - prowadził: Janusz Wisniewski
01-02.06.2019 Zalew Sulejowski (Skierniewice - Głuchów - Lubochnia - Spała - Tomaszów Maz. - Zalew Sulejowski - Inowłódz - Głuchów - Skierniewice) - prowadził: Mirosław Roman
14-16.06.2019 Wzdłuż Narwii (Łomża - Drozdowo - Strękowa Góra - Tykocin - Białystok) - prowadził Janusz Wisniewski
02-04.08.2019 Puszcza Białowieska (część polska i białoruska) - prowadzili: Sebastian Jakowszczenko i Marzena Mikiszka
10-12.08.2019 Do źródeł Drwęcy i Łyny -bis (Działdowo - Kamionka - Kamień Tatarski - Nidzica - jez. Mielno - Olsztynek - Waszeta - Gietrzwałd - Waszeta - rez. Źródła Łyny - Działdowo
30.08-16.09.2019 Transylwania (Bukareszt - Sinaia - Braszow - Rasnow - Bran - Făgăraș - Viscri - Saschiz - Sighișoara - Biertan - Alba Iulia - Sybin - Monaster Polovragi - trasy karpackie Transalpina i Transfagarska - Curtea de Argeș - Bukareszt) - prowadzili: Agnieszka i Andrzej Roman
21-27.06.2020 Suwalszczyzna i Litwa (Suwałki - Wiżajny - Vištytis - Kybartai - Kudirkos Naumiestis - Lukšai - Zapyškis - Kačerginė - Kaunas - Pažaislis - Birštonas - Alytus - Seijirai - Lazdijai - Jez. Gaładuś - LT/PL - Sankury - Sejwy - Zaboryszki - Kaletnik - Suwałki) - prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
11-18.07.2020 Łużyce, Brandenburgia i Ziemia Lubuska (Zgorzelec/Görlitz - Bad Muskau - Forst - Griessen - Guben/Gubin - Neuzelle - Beeskow - Müllrose - Frankfurt nad Odrą - Słubice - Lebus - Kostrzyn nad Odrą - Park Narodowy "Ujście Warty" - Ośno Lubuskie - Sulęcin - Lubniewice - Łagów - Świebodzin - Gościkowo-Paradyż - Międzyrzecki Rejon Umocniony - Międzyrzecz) - prowadził: Władysław Porczyk
24-28.07.2020 Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy - prowadziły: Anna Owczarczyk i Bożena Glińska
01-02.08.2020 Południowe Podlasie (Siedlce - Międzyrzec Podlaski - Polskowola - Radzyń Podlaski - Łuków) - prowadził Stanisław Nowosielski
15-30.08.2020 Przemyśl - Zamość - Chełm - Terespol - Białystok - Suwałki - prowadzili: Roman Bittner i Jolanta Domaradzka
22-23.08.2020 Północno-Zachodnie Mazowsze (Działdowo - Żuromin - Bieżuń - Sierpc - Płock) - prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
10-24.09.2020 Odra-Nysa (Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Liberec - Hradek n. Nisou - Zittau - Ostritz - Goerlitz - Pieńsk - Łęknica - Bad Muskau - Forst - Guben/Gubin - Eisenhüttenstadt - Frankfurt n. Odrą - Kostrzyn n. Odrą - Gozdowice - Siekierki - Cedynia - Scwedt - Gryfino - Szczecin - Nowe Warpno - Anklam - Wolgast - Świnoujście - Międzyzdroje - Świnoujście) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
11-20.09.2020 Do źródeł rzeki Iny (Bydgoszcz - Nakło n. Notecią - Piła - Człopa - Tuczno - Iłowiec - Złocieniec - Drawsko Pom. - Ińsko - Stargard Szczeciński - Goleniów - Świnoujście) - prowadziła: Ina Przygoda
2-tygodniowe letnie obozy rowerowe Marii i Mirosława Jaranowskich
2008 Słowacja
2010 Chorwacja - Alpy Julijskie (Słowenia) – Alpy (Austria) – Słowacja
2012 Słowacja i Węgry
2013 Litwa i Łotwa
2014 Rumunia i Słowacja
2015 Szkocja i Anglia
2016 Austria i Słowacja (Alpy, Malé Karpaty i Bílé Karpaty)
2018 Czechy, Austria i Słowacja
2020 Dolny Śląsk i dolina Bobru
3-tygodniowe wakacyjne obozy rowerowe Danuty i Marka Dąbrowskich:
1986 Rajd AIT: Częstochowa - Olsztyn - Zawiercie - Rogoźnik (udział w rajdzie AIT, 1 tydzień)
1987 Słowacja (wokół Tatr i Małych Tatr), 2 tygodnie
1988 Czechy Wschodnie i Morawy, 2 tygodnie
1989 Białoruś i Litwa
1990 Łotwa-Estonia-Rosja (Ryga - Tartu - Leningrad)
1991 Białoruś iLitwa (Brześć - Nowogródek - jez. Narocz - Pojezierze Ignalińskie - Wilno-Grodno
1992 Szwecja Płd. (Skania), Dania i Niemcy Płn (Meklemburgia)
1993 Rosja, Litwa i Łotwa (Malbork - Kaliningrad - Kłajpeda - Liepaja - Szawle - Kowno - Augustów)
1994 Czechy, Niemcy, Austria i Czechy (Szklarska Poręba -Praha - Regensburg-szlak rowerowy nad Dunajem - Wiedeń - Brno - Międzylesie), 5 tygodni
1995 Niemcy, Luksemburg, Francja i Niemcy (dolina Renu i Mozeli)
1996 południowa Anglia
1997 Słowacja, Węgry, Rumunia, Ukraina (wokół Karpat)
1998 Szwecja południowo-wschodnia (w tym Gotlandia)
1999 Hiszpania i Portugalia, prowadził Grzegorz Dębowski
2000 Rosja: Nowgorod Wielki - Jez. Seliger - Twer - Klin - Złoty Pierścień Rosji - Moskwa
2001 Odessa - Krym
2002 Irlandia (1 miesiąc)
2003 wokół Sycylii (4 tygodnie)
2004 Balkany-1 (Bosnia i Hercegovina - Czarnogóra - Albania - Czarnogóra - Chorwacja - BiH)
2005 Pireneje (Hiszpania - Andora - Francja - Hiszpania)
2006 Bałkany-2 (Grecja - Macedonia - Albania - Grecja)
2007 Rumunia (Siedmiogród i Karpaty Płd.
2008 Turcja (wybrzeże Morza Marmara i Morza Egejskiego)
2009 Turcja (Wybrzeże Morza Czarnego)
2010 Alpy Francuskie i dolina Rodanu
2011 Bałkany-3 (Serbia i płd.-zach. Rumunia)
2012 Adriatyk i Alpy (Wegry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Włochy i Austria
2013 Kaukaz Południowy (Gruzja i Armenia)
2014 Kaukaz-bis (Gruzja Zachodnia i Turcja)
2015 Południowa Norwegia
2016 Normandia
2017 Północna Anglia i Szkocja
2018 Zachodnia Francja (Bordeaux - Nantes - Poitiers - Bordeaux)
2019 Środkowa Szwecja i Wyspy Alandzkie
2020 Dolina Łaby i Pojezierze Meklemburskie
Kilkudniowe wycieczki w okresie jesiennym
21-22.09.2002 Kurpie (Ostrołęka - Nowogród n/Narwią - Miastkowo - Goworowo) - prowadzili Wanda Myśliwiec, Regina i Edward Chętnik
04-05.10.2003 Na Grzyby-1 (okolice Wilgi) - prowadzili Wiesław i Adam Wiśniewscy
02-03.10.2004 Na Grzyby-2 (okolice Łaskarzewa) - prowadzili Wiesław i Adam Wiśniewscy
17-18.09.2005 Na Grzyby-3 (okolice Wilgi) - prowadzili Wiesław i Adam Wiśniewscy
16-17.09.2006 Szlak Piastowski-1 (Konin - Strzelno - Kruszwica - Włocławek) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
15-16.09.2007 Szlak Piastowski-2 (Września - Giecz - Czerniejewo - Gniezno - Siemianowo - Ostrów Lednicki - Pobiedziska - Puszcza Zielonka - Owińska - Poznań) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
29-30.09.2007 Kurpie (Ostrołęka - Dąbrówka - Zbójna - Nowogród - Miastkowo - Ostrołęka) - prowadziła Wanda Myśliwiec
13-14.09.2008 wzdłuż Prosny i Warty (Kalisz - Gołuchów - Żerków - Śmiełów - Pyzdry - Ląd - Konin) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
18-19.10.2008 okolice Kazimierza Dln. (wąwozy lessowe) - prowadził Mirosław Jaranowski
08-11.11.2008 Suwalszczyzna - prowadził Mirosław Jaranowski
03-04.10.2009 Śladami rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego (Łuków - Radzyń Podlaski - Milanów - Gęś - Jabłoń - Komarówka - Olszewnica - Łuków) - prowadziła Anna Szczepanek
18-19.09.2010 wzdłuż Bzury i Wisły (Sochaczew - Brochów - Wyszogród - Czerwińsk - Zakroczym - Nowy Dwór Maz.) - prowadził Janusz Manikowski
25-26.09.2010 okolice Sulejowa i Spały (Piotrków Trybunalski - Sulejów n/ Pilicą - Zbiornik Sulejowski - Tomaszów Maz. - Spała - Inowłódz - Studzianna-Poświętne - Odrzywół - Potworów - Jedlińsk - Bartodzieje) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
09-10.10.2010 okolice Lublina (Lublin - Nałęczów - Wąwolnica - Puławy - Kozłówka - Lublin) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
11-14.11.2010 Kotlina Kłodzka-1 (Wałbrzych- Jedlina-Zdrój- Głuszyca - Świerki Dolne - Nowa Ruda - Radków - Karłów - Duszniki-Zdrój - Zieleniec- Lasówka - Mostowice - Długopole Zdrój- Bystrzyca Kłodzka - Idzików - Stronie Śląskie- Lądek-Zdrój - Złoty Stok - Wojciechowice - Kłodzko) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
15-18.09.2011 Kotlina Kłodzka-2 (Kłodzka - Srebrna Góra - Potworów - Złoty Stok - Lądek Zdrój - Stronie Śląskie - Kletno) - prowadzili Roman i Maciej Seroczyńscy
01-02.10.2011 okolice Poznania (Września - Środa Wlkp. - Śrem - Rogalin - Rogalinek - Puszczykowo - Poznań) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
11-13.11.2011 Jura Krakowsko-Częstochowska (Kraków - Ojców - Pieskowa Skała - Olkusz - Rabsztyn - Smoleń - Pilica - Podzamcze - Morsko - Bobolice - Mirów - Niegowa - Ostrężnik - Olsztyn - Częstochowa) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
21-23.09.2012 okolice Poznania (Poznań - Pamiątkowo - Szamotuły - Kazimierz - Poznań - Rogalinek - Rogalin - Kórnik - Poznań - Murowana Goślina - Zielonka - Dąbrówka Kościelna - Poznań) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
13-14.10.2012 Góry Świętokrzyskie (Szydłowiec - Chlewiska - Piekło Niekłańskie - Odrowąż - Samsonów - Zagnańsk - Mąchocice Scholasteria - Święta Katarzyna - Bodzentyn - Wykus - Wąchock - Skarżysko-Kamienna) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
04-05.10.2013 Sobota w piątek (Skierniewice - Łyszkowice - Domaniewice - Bielawy - Walewice - Sobota - Maurzyce - Łowicz - Zduny - Jackowice - Oporów) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
05-06.10.2013 Mazowsze Zachodnie (Złotniki Kutnowskie - Oporów - Gostynin - Lucień - Soczewka - Płock - Nowe Proboszczowice - Sierpc) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
09-11.11.2013 Suwalszczyzna i Kanał Augustowski (Suwałki - Puńsk - Trakiszki - Jez. Gaładuś - Litwa - Dusznica - Sejny - Sumowo - Zelwa - Giby - Rygol - Mikaszówka - Jazy - Studzieniczna - Płaska - Augustów) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
20-21.09.2014 Ziemia Łęczycka (Koło - Chełmno n/Nerem - Dąbie - Błonie - Łęczyca - Tum - Góra św. Małgorzaty - Piątek - Bielawy - Walewice - Sobota - Łowicz) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
11-12.10.2014 okolice Kazimierza Dln. (Radom - Zwoleń - Janowiec - Kazimierz Dln. - Bochotnica - Parchatka - Puławy - Dęblin) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
02-16.11.2014 Grecja (Tesalia) - prowadził Igor Markin
08-11.11.2014 Podlasie (Małkinia - Nur - Ciechanowiec - Drohiczyn - Gnojno - Niemirów - Tokary - Wilanowo - Mielnik - Grabarka - Siemiatycze - Drohiczyn - Stara Wieś - Paprotnia - Siedlce) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
10-11.10.2015 Nadbużańskie Kresy (Terespol - Neple - Pratulin - Janów Podlaski - Gnojno - Serpelice - Mielnik - Grabarka - Nurzec - Czeremcha) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
07-11.11.2015 Warmia i Mazury (Olsztyn - Klebark Wlk. - Rasząg - Biskupiec - Czerwonka - Jeziorany - Reszel - Święta Lipka - Kętrzyn - Gierłoż - Ryn - Mrągowo - Szczytno - Sasek Mały - Narty - Małszewo - Olsztyn) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
10-24.09.2016 Hiszpania (Alicante - Murcja - Lorca - Guadix - Motril - Almeria - Aguilas - Cartagena - Alicante)- prowadziła Jolanta Domaradzka
17-18.09.2016 Podkrakowskie dolinki jurajskie (Kraków - Tyniec - Mników - Tęczynek - Krzeszowice - Olkusz - Sułoszowa - Ojców - Zielonki - Kraków) -prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
23-25.09.2016 Warmia (Sasek Mały - Jedwabno - Pasym - Rasząg - Szczepankowo - Augustowo - Targowo - Orzyny - Szczytno - Sasek Mały) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
15-16.10.2016 okolice Kazimierza Dln. (Dęblin - Borek - Puławy - Bochotnica - Janowiec - Miećmierz - Kazimierz Dln. - wąwozy lessowe - Puławy - Bobrowniki -Dęblin) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
10-13.11.2016 wokół Jeziora Śniardwy (Tuchlin - Zastrużne - Szwajcaria Orzyska - Cierzepięty - Orzysz - Rostki Skomackie - Ostrów - wokół jez. Orzysz - Góra - Tyrkło - Tuchlin - Okartowo - Nowe Guty - Jeglin - Karwik - Niedźwiedzi Róg - Wejsuny - Ruciane Nida - Pranie - Ruciane Nida - Mikołajki - Łuknajno - Tuchlin) - prowadzili Mirosław i Maria Jaranowscy
16-17.09.2017 Szlakiem drewnianych kościół w Puszczy Białej (Legionowo – Serock – Pułtusk – Sadykierz - Sokołowo Włościańskie - Wincentowo - Lubiel Nowy - Porządzie - Wyszków - Barcice - Serock - Legionowo) - prowadziła Ina Przygoda
20.09 - 05.10.2017 Portugalia (Porto - Barra - Nazare - Obidos - Sintra – Mafra - Alcobaca - Batalha - Fatima – Tomar - Coimbra - Porto) - prowadzili Jolanta Domaradzka i Andrzej Roman
23-24.09.2017 okolice Łowicza i Skierniewic (Łowicz - Boczki Chełmońskie - Osiek - Kiernozia - Żychlin - Franciszków Nowy - Sobota - Walewice - Bielawy - Domaniewice - Łyszkowice - Skierniewice) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
07-08.10.2017 Pola Grunwaldu, Olsztynek i Nidzica (Działdowo - Stębark - Grunwald - Olsztynek - Tolejny - Olsztynek - Mierki - Łyna - Nidzica - Działdowo) - prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
03-06.11.2017 Warmia i Mazury (Ruciane Nida - Gałkowo - Kosewo Górne - Czerwonki - Mrągowo - Sorkwity - Kobłuty - Rasząg - Leszno -Nerwik - Purda - Burdąg- Jedwabno – Piduń - Rekownica - Sasek Mały - Sasek Wielki - Szczytno – Świętajno – Krzyże - Pranie - Ruciane Nida) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
04-11.09.2018 Pętla Rzeszowska (Rzeszów - Błażowa - Skopów - Przemyśl - Horyniec Zdrój - Biłgoraj - Leżajsk - Łańcut - Rzeszów) - prowadzili: Anna Borkowska, Daniel Jaroszewski i Piotr Sitnicki
21.09 - 06.10.2018 Południowa Portugalia (Lizbona - Sesimbra - Setubal - Melides - Vila Nova de Milofontes - Almograve - Cabo de Sao Vicente przylądek Sagres - Lagos - Quarteria - Silves - Melides - Lizbona) - prowadzili: Jolanta Domaradzka i Andrzej Roman
21-23.09.2018 Jura Krakowsko-Częstochowska(Czestochowa - Podlesice - Kraków) - prowadzili: Anna Borkowska, Daniel Jaroszewski i Piotr Sitnicki
22-23.09.2018 okolice Białegostoku (Białystok - Choroszcz - Narwiański Park Narodowy - Izbiszcze - Topielec - Baciuty - Dobrowa - Turośń Dolna - Klepacze - Białystok - Krasne - Supraśl - Puszcza Knyszyńska - Kołodno - Izoby - Białystok) - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
06-07.10.2018 dolina środkowej Warty (Sieradz - Warta - Jeziorsko - Uniejów - Dąbie - Biesiekiery - Krośniewice - Kutno) - prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
09-12.11.2018 wokół Jez. Śniardwy - prowadzili Maria i Mirosław Jaranowscy
05-06.10.2019 Muzułmańskim i prawosławnym szlakiem (Sokółka - Bohoniki - Usnarz Grn. - Krynki - Kruszyniany - Waliły-stacja - Królowy Most - Supraśl - Białystok) - prowadzili Danuta i Marek Dabrowscy
16-20.10.2019 Warmia i Suwalszczyzna (Korsze - Srokowo - Węgorzewo - Banie Mazurskie - Gołdap - Stańczyki - Smolniki - Rutka Tartak - Smolniki - Suwałki) - prowadził: Mirosław Jaranowski
09-12.11.2019 Parki narodowe płn-wsch. Polski (Łapy - Tykocin - Osowiec - Goniądz - Augustów - Danowskie - Wigry - Suwałki) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
03-04.10.2020 Zabytki południowej Lubelszczyzną (Łuków - Radzyń Podlaski - Kock - Firlej - Kozłówka - Lublin) - prowadzili: Danuta i Marek Dąbrowscy
12-16.10.2020 Bieszczady jesienią (Rzeszów - Brzozów - Sanok - Polańczyk - Cisna - Jaśliska - Rymanów Zdrój - Iwonicz Zdrój - Ryglice - Tuchów - Tarnów) - prowadził: Stanisław Nowosielski
23-26.10.2020 Jura Krakowsko-Częstochowska (Kraków - Krzeszowice - Olkusz - Pilica - Smoleń - Ogrodzieniec - Morsko - Bobolice - Mirów - Olsztyn - Częstochowa) - prowadzili: Maria i Mirosław Jaranowscy
Rowerowe imprezy na orientację
Zawody na orientację po Lesie Kabackim (w nawiasie imiona i nazwiska organizatorów):
"Lipcówka":
Cykliczne wycieczki 1-dniowe:
Inne ciekawe wycieczki:
1988-1992 Nikodem Błażewski - biwak na działce nad Bugiem w ok. Brańszczyka
10.05.1992 Andrzej Dumicz - Szlakiem Starożytnego Hutnictwa (Pruszków-Brwinów-Błonie)
13.09.1992 Andrzej Dumicz - Puszcza Kampinoska-Lipków (około 35 osób)
1994 Roman Grzybek - wycieczka do Muzeum Leśnictwa i Alpinarium w Rogowie k. Skierniewic
1994-1995 Maria Loth i Maria Tymieniecka - biwak na działce w Pracach Małych k/ Prażmowa
1995 Ewa Pliszka-Adamowicz, Waldemar Adamowicz - wycieczka ślubna (Łoś)
06.10.1996 Roman Grzybek - "Jak łatwo i bezpiecznie dojechać do Dworca PKP W-wa Zachodnia"
2001 Marek Pikiel - wycieczka do skansenu prof. Marka Kwiatkowskiego w Suchej; powtórzona 15.04.2012 r. przez Wandę Myśliwiec, 25.06.2017 r. przez Jolantę Paszko i Annę Kurek, 02.08.2020 r. przez Annę Owczarczyk
20.07.2003 Wiesław Całka - Szlakiem Bocianich Gniazd (Warszawa - Kobyłka - Nieporęt - Zegrze - Legionowo - Warszawa
03.07.2011 Jerzy Fabisiak - wycieczka trasą zlikwidowanej linii kolejowej Nasielsk - Dębe - Wieliszew, powtórzona przez niego 14.07.2013, a 04.06. 2016 przez Władysława Porczyka
07.08.2011 i 29.04.2012 Jerzy Fabisiak - Szable i bagnety (wycieczki szlakami Bitwy nad Bzurą w Kampanii Wrześniowej 1939 r.)
28.08.2011 Karol Kondrat - Śladami Norwida
09.09.2012 Wanda Myśliwiec - Drohiczyn, Siemiatycze i Grabarka
02.06.2013 Jerzy Fabisiak - wycieczka do Muzeum Dworu Polskiego i Muzeum Pojazdów Konnych w Pilaszkowie
30.06.2013 Elżbieta Głowacka i Iwona Zdonek - Trans-Kampinos (wersja dla Pań)
08.09.2013 Ewa Luta i Wanda Myśliwiec - Zakątki Puszczy Kozienickiej
30.08.2015 Ewa Luta i Wanda Myśliwiec - Szlakiem Legionów Polskich (Dęblin - Garbatka - Anielin - Laski - Żytkowice - Sieciechów - Dęblin)
15.11.2015 Dariusz Waśniewski - Tajemnice Lasu Bielańskiego oraz Forty Bielan i Bemowa
20 i 27.05.2017 Iwona Zdonek i Małgorzata Januszkiewicz - Warszawska Obwodnica Turystyczna (cz. 1 i 2)
10.09.2017 Ewa Luta i Wanda Myśliwiec - okolice Radomia
01.10.2017 Irma Żbikowska - Szkoci w Warszawie
18.11.2017 Roman Bittner i Małgorzata Mercik - Śladami Marii Skłodowskiej w Warszawie
11.02.2018 Irma Żbikowska - Śladami firmy "Pluton"
24.03.2018 Anna Borkowska i Daniel Jaroszewski - Myśliwce MIG-29 w Mińsku Mazowieckim
14.04.2018 Wanda Myśliwiec i Anna Szczepanek - wycieczka do Izby Pamiatkowej Guzikarstwa w Sochocinie
20.05.2018 Małgorzata Januszkiewicz i Ina Przygoda - wycieczka do Ośrodka Buddyjskiego w Grabniku
09.09.2018 Andrzej Wachowicz - Dwory i Pałace Mazowsza
03.11.2018 Irma Żbikowska - wycieczka na wystawę El Greco w Siedlcach
25.11.2018 Dariusz Wasniewski - Forty warszawskie (część południowa)
13.01.2019 Irma Żbikowska - Śladami największych targowisk Warszawy
31.03.2019 Roman Bittner - Śladami Wawelberga
07.04.2019 Ina Przygoda i Dariusz Paczkowski - Szlakiem warszawskich murali
05.05.2019 Irma Żbikowska - Szlakiem rodziny Szlenkierów
18.05.2019 Roman Bittner - Arboretum w Rogowie: azalie i rododendrony (powtórzona 31.05.2020 przez Władysława Porczyka
14.09.2019 Danuta i Marek Dąbrowscy - Śladami Bitwy nad Bzurą
05.10.2019 Paweł Rozwadowski - Brwinów w starym obiektywie
30.11.2019 Irma Żbikowska - Architektura Świdermajer
16.08.2020 Tadeusz Górka - Neadertalczyk na Mazowszu
04.10.2020 Irma Żbikowska - Od kefiru do MDM-u (śladami rodziny Józefa Sigalina)
Giełdy sprzetu i ekwipunku kolarskiego:
W l. 1986-1991 UKTR PTTK organizował giełdy sprzętu i ekwipunku kolarskiego na boisku Szkoły Podstawowej nr 305 naprzeciw ówczesnej siedziby Oddziału Ursynowskiego PTTK przy ul Służby Polsce 2 (obecnie ul. Kazimierza Kardasia „Orkana”). Odbyły się one m.in. (w nawiasie imiona i nazwiska organizatorów):
Festyn rowerowy na Ursynowie z okazji Dnia Dziecka:
Wycieczki dla dzieci:
Jesienne i zimowe wycieczki krajoznawcze:
Obozy zimowe:
30.01-14.02.1988 Zwardoń; prowadził Tadeusz Stachowiak
28.01-12.02.1989 Andrzejówka; prowadził Tadeusz Stachowiak
27.01-11.02.1990 Komańcza; prowadził Tadeusz Stachowiak
26.01-10.02.1991 Komańcza; prowadził Tadeusz Stachowiak
25.01-08.02.1992 Sławsko (Ukraina); prowadził Marek Dąbrowski i Paweł Orłowski
2000/2001 Nowy Sołoniec (Rumunia – Bukowina); prowadził Grzegorz Debowski
2001/2002 Bogacs (Węgry – Góry Bukowe); prowadził Grzegorz Dębowski
2002/2003 Bozsok k/ Koszeg (Węgry); prowadził Grzegorz Dębowski
2003/2004 Liptovsky Michal (Slowacja); prowadzil Grzegorz Dębowski i Wiesław Wiśniewski
2004/2005 Białka Tatrzańska; prowadzili Wanda Myśliwiec i Jerzy Mikołajczyk
2005/2006 Laliki (Beskid Żywiecki); prowadzila Wanda Myśliwiec
2007/2008 Terchova (Mala Fatra, Słowacja); prowadziła Wanda Myśliwiec
2011/2012 Potopy k/Rutki-Tartak (Suwalszczyzna); prowadziła Anna Owczarczyk
2012/2013 Huta Nowa (Góry Świętokrzyskie); prowadziła Wanda Myśliwiec
2013/2014 Zawoja; organizowała Wanda Myśliwiec, prowadzili Danuta i Marek Dąbrowscy
2014/2015 Krościenko; prowadzili Dorota Jaroń-Baran, Danuta i Marek Dąbrowscy
2015/2016 Piwniczna; prowadzili Bożena Glińska, Danuta i Marek Dąbrowscy
2016/2017 Poręba Wlk. - Koninki (Gorce); prowadzili Dorota Jaroń-Baran i Marek Dąbrowski
2017/2018 Chmielno (Kaszuby); prowadziły Anna Owczarczyk i Bożena Glińska
2018/2019 Polańczyk (Bieszczady); prowadzili Bożena Glińska, Danuta i Marek Dąbrowscy
2019/2020 Kudowa Zdrój (Kotlina Kłodzka); prowadziła Bożena Glińska
Współpraca z klubami turystyki rowerowej Rosji, Litwy i Ukrainy (1988-1992)
14.11.1988 r. z inicjatywy Ursynowskiego Klubu Turystyki Rowerowej PTTK została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Moskiewskim Centralnym Miejskim Klubem Turystycznym (MCMKT), a Oddziałem Ursynowskim o wymianie bezdwizowej wędrownych grup turystów kolarzy. Umowa ta zapoczątkowała obozy rowerowe na terenie d. ZSRR, co było wcześniej niemożliwe ze względów formalnych i organizacyjnych.
W ramach realizacji tej umowy wiosną i latem 1989 r. UKTR PTTK, wspólnie z AKTKol "Vagabundus" zorganizował 5 obozów rowerowych na tereny d. ZSRR (w nawiasie nazwiska prowadzących):