Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
niedziela 16 Czerwca 2024.

Imieniny obchodzą:
Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 10

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2013

Rok 2013 r. był kolejnym udanym sezonem turystycznym w historii "Vagabundusa", mimo późnej i śnieżnej wiosny. Zaczął się noworoczną wycieczką rowerową Krzysztofa Jaronia do Puszczy Kampinoskiej oraz zimowiskiem w Hucie Nowej w Górach Świętokrzyskich, a zakończy się wycieczką pieszą w okolicach Teresina, organizowaną przez Katarzynę Tarnowską w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, zimowiskiem w Zawoi oraz wycieczką rowerową Krzysztofa Jaronia nad Zalew Zegrzyński w niedzielę 29.12.2013 r.

W r. 2013 "Vagabundus" zorganizował 65 jednodniowe wycieczki rowerowe po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także coraz częściej - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20 osób, niejednokrotnie dochodząc do 30-40 osób. W corocznej imprezie „Pieczenie ziemniaka” (27.10.2013 r.) wzięło udział 90 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 4 wycieczki dwudniowe (trasę rowerową na Rajd Świętokrzyski SKPŚ w maju, wyjazd na Święto Roweru do Lubartowa na końcu czerwca, wycieczkę „Sobota w piątek” oraz po Mazowszu Zachodnim w początkach października), 3 wycieczki trzydniowe (Podlasie w czerwcu oraz sierpniu, Suwalszczyzna w listopadzie), 3 wycieczki czterodniowe (Puszcza Augustowska i Litwa w okresie święta Bożego Ciała na przełomie maja i czerwca, nad Zalew Wiślany w początku lipca oraz w okolice Poznania w sierpniu), 1 wycieczkę pięciodniową („Na Śląsku po ślonsku” w okresie świąt Bożego Ciała) oraz 3 imprezy wielodniowe.

Lista imprez wielodniowych obejmowała 9-dniowy wyjazd na Morawy na przełomie kwietnia i maja, 2-tygodniowy obóz na Litwę i Łotwę na przełomie czerwca i lipca, oraz 25-dniowy obóz po Gruzji i Armenii w sierpniu.

Oprócz wycieczek rowerowych "Vagabundus" zorganizował też 6 jednodniowych wycieczek pieszych w okolicach Warszawy (w styczniu, lutym i grudniu). Rok kalendarzowy kończymy zimowiskiem w Zawoi, u podnóża Babiej Góry.

W maju 2013 r. zorganizowaliśmy też po raz pierwszy plenerowe warsztaty techniczne (porady w sprawie podstawowych napraw roweru na trasie), które poprowadzili Roman Łempicki i Andrzej Roman.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji „Galeria”. W sezonie zimowym i jesiennym organizowane były też pokazów slajdów z naszych imprez we współpracy ze Studenckim Kołem Przewodników Świętokrzyskich (w sumie w r. 2013 odbyło się ich 5).

Wśród organizatorów wycieczek i wypraw rowerowych w 2012 r. wyróżnili się: Krzysztof Jaroń (19 imprez), Maria i Mirosław Jaranowscy (10 imprez), Danuta i Marek Dąbrowscy (7 + 1 wycieczka piesza), Wiesław Całka (7), Jerzy Fabisiak (4 + 1 piesza), Anna Owczarczyk (4), Andrzej Majewski (4), Anna Szczepanek (2 + 2 wycieczki piesze), Mirosław Zalewski (3 + 1 wycieczka piesza), Elżbieta Głowacka (3), Agnieszka i Andrzej Roman, Władysław Porczyk , Ewa Luta, Jerzy Radwański, Paweł Rozwadowski, Jan Puchlerski, Grzegorz Bzdak (po 2 wycieczki), Wanda Myśliwiec (1 + zimowisko), Katarzyna Tarnowska (1 + 1 wycieczka piesza), Marcin Bieniada, Andrzej Wachowicz, Jacek Moskalew, Zofia Krzyżanowska i Mieczysław Figiel, Waldemar Abrysiewicz, Józef Stebel, Maria Kułak i Elżbieta Bartnicka, Karol Kondrat, Adam Matusiak, Magdalena Kowalczyk, Marek Pikiel i Zofia Korzeniewska, Irma Żbikowska, Waldemar Kęciek, Andrzej Szymczak (po 1 wycieczce).

Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

W trakcie obchodów 45-lecia Oddziału PTTK „Mazowsze” w Izabelinie w dniu 19.10.2013 r. szereg członków „Vagabundusa” (Maria Jaranowska-Loth, Wanda Myśliwiec, Małgorzata Wojtatowicz, Anna Szczepanek, Anna Owczarczyk, Wiesław Całka, Krzysztof Jaroń, Agnieszka Roman, Danuta Jędraszko-Dąbrowska, Dorota Jaroń-Baran)

Zarząd UKTR PTTK "Vagabundus"
Wygenerowano w sekund: 0.01
10,751,668 unikalne wizyty