Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 30 Maja 2024.

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 12

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Dekalog rowerzysty

Dekalog rowerzysty

1. Poruszaj się po drogach zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego oraz rowerem, który ma obowiązkowe wyposażenie i jest sprawny technicznie. - to podstawowe warunki Twojego bezpieczeństwa, a - w razie wypadku - otrzymania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia!
2. Używaj kasku, odblasków i zakładaj jaskrawe ubranie - będziesz lepiej widoczny(a)!
3. Nie jedź obok innego rowerzysty tylko za nim, zachowaj bezpieczny odstęp!
4. Jadąc po jezdni, zachowuj co najmniej półmetrowy odstęp od jej krawędzi. Jazda tuż przy krawężniku prowokuje kierowców do wyprzedzania bez zachowania bezpiecznej odległości; nie daje też szansy na ominięcie dziury czy studzienki!
5. Manewry wykonuj pewnie, sygnalizuj uprzednio zamiar ich wykonania , tak aby inni nie mieli wątpliwości co do Twoich zamiarów. Obserwuj, co będą robić inni użytkownicy drogi!
6. Przewiduj i myśl za dwóch w skomplikowanej sytuacji na drodze. Upewnij się, czy pojazdy wyjeżdżające z drogi podporządkowanej zwalniają na Twój widok. Szukaj kontaktu wzrokowego z kierowcą , upewnij się, że Cię widzi!
7. Nie słuchaj walkmana i nie rozmawiaj przez telefon komórkowy w czasie jazdy - nie możesz odcinać się od odgłosów z zewnątrz!
8. Zachowuj szczególną ostrożność, gdy omijasz pojazdy zaparkowane lub stojące w korkach. Ich drzwi mogą otworzyć się w każdej chwili!
9. Jeżeli to możliwe, korzystaj ze ścieżek rowerowych. Dostosuj styl i tempo jazdy do wybranej trasy. Na chodniku pamiętaj że jesteś tylko gościem, zwalniaj i ustępuj pierwszeństwa pieszym!
10. Nie wjeżdżaj na drogi przeznaczone tylko dla samochodów (autostrady, drogi ekspresowe)!

Wygenerowano w sekund: 0.01
10,570,393 unikalne wizyty