Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
niedziela 16 Czerwca 2024.

Imieniny obchodzą:
Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 12

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2021

Rok 2021 był 52-im rokiem działalności Klubu, ale jednocześnie kolejnym rokiem, na którym swoje piętno odcisnęła pandemia COVID-19. Jesienno-zimowe ograniczenia administracyjne, związane z pandemią, całkowicie wyeliminowały z kalendarza klubowego styczeń i początek lutego 2021 r. Ogólnodostępne wycieczki zostały wznowione 14.12.2021 r., ale ograniczenia w świadczeniu usług noclegowych i gastronomicznych pozostały do końca maja 2021 r., co utrudniło organizację imprez wielodniowych wiosną 2021 r.

Szereg zaplanowanych wcześniej imprez, w których przygotowanie organizatorzy włożyli sporo wysiłku, musiało zostać odwołanych lub przeniesionych na późniejszy termin lub zastąpionych innymi propozycjami.

Ograniczenia obowiązujące w początkach 2021 r. wpłynęły negatywnie na całoroczną statystykę działalności klubowej. Tym niemniej w r. 2021 udało się nam uzyskać lepsze wyniki, niż w r. 2020, kiedy ograniczenia pandemiczne trwały dłużej i były bardziej dotkliwe.

W sumie w 2021 r. odbyło się 108 imprez klubowych, w których wzięło udział ok. 1800 uczestników. Liczba imprez była więc wciąż nieco mniejsza, a liczba uczestników - o 40% mniejsza, niż w przedpandemicznym i jubileuszowym 2019 r. Biorąc jednak pod uwagę warunki pandemii, nie są to złe wyniki. Warto też odnotować, że w okresie lockdownu wielu członków i sympatyków Klubu jeździło lub chodziło na wycieczki rowerowe i piesze, albo indywidualnie, albo w małych grupach koleżeńskich, ale aktywność ta nie znajduje odzwierciedlenia w tegorocznej statystyce.

W r. 2021 Vagabundus zorganizował 60 jednodniowych wycieczek rowerowych po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20-30 osób, a w kilku przypadkach nawet 40 osób. W corocznej imprezie "Pieczenie ziemniaka" w Zimnych Dołach (24.10.2021 r.), połączonej z obchodami 52-lecia Klubu, wzięło udział 60 osób, w obchodach 35-lecia UKTR w dniu 10.07.2021 r. (przeniesionych ze stycznia 2021 r.), również w Zimnych Dołach - ponad 40 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 5 wycieczek dwudniowych (Północne Mazowsze w kwietniu, okolice Ciechocinka i Torunia w końcu czerwca, okolice Drohiczyna w początku lipca, z Radomia do Dęblina w końcu września, Narwiański Park Narodowy w początkach października), 11 wycieczek 3-5-dniowych (do Biebrzańskiego i Narwiańskiego parków narodowych w okresie świąt wielkanocnych w początku kwietnia, na Suwalszczyznę i Mazury oraz z Łukowa do Dęblina, obie w okresie świąt majowych, na Podlasie w maju, na Mazury i na Mazury, Kurpie i płn.-wsch. Mazowsze, obie w okresie święta Bożego Ciała na początku czerwca, na Wzgórza Dylewskie w początku sierpnia, Podhale i Velo Dunajec w początkach września, okolice Olsztyna oraz wokók Jez. Śniardwy, obie w październiku, z Małkinii do Łukowa w listopadzie), oraz 8 wycieczek wielodniowych (Bory Tucholskie i Kaszuby oraz z Wrocławia do Bydgoszczy, obie w okresie święta Bożego Ciała, Wiślana Trasa Rowerowa na przełomie czerwca i lipca, Ziemia Lubuska i Pomorze Zachodnie w lipcu, Szwecja-Dania-Niemcy na przełomie lipca i sierpnia, z Poznania do Szczecina w sierpniu, Zachodnia Ukraina w drugiej połowie sierpnia, Peloponez we wrześniu).

Oprócz wycieczek rowerowych, "Vagabundus" zorganizował też 11 jednodniowych wycieczek pieszych, głównie w okresie zimowym, wczesnowiosennym oraz jesiennym , 1 czterodniową wycieczkę krajoznawczą (do Pragi w listopadzie), 1 wycieczkę na nartach biegowych (w lutym), 2 wycieczki rowerowo-kajakowe (w czerwcu), 1 pięciodniową wycieczkę żeglarską (na Mazurach, w okresie święta Bożego Ciała w początkach czerwca) oraz 1 wycieczkę na lodowisko Stegny. Sezon turystyczny zakończył się zimowiskiem w Beskidzie Niskim (Rymanów Zdrój), zorganizowanym na przełomie grudnia 2021 r. i stycznia 2022 r. przez Bożenę Glińską. W roku 2021 r. odbyło się również 6 pokazów slajdów z imprez klubowych (w tym jeden wirtualny w okresie lockdownu) w ramach Akademii Krajoznawczej Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowanego przez Oddział PTTK Mazowsze oraz Dom Kultury Śródmieście. Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji Galeria. W organizację i prowadzenie imprez klubowych w 2021 r. były zaangażowane 52 osoby: Danuta i Marek Dąbrowscy (14 imprez), Andrzej Roman i Roman Bittner (po 7 imprez), Ina Przygoda, Maria i Mirosław Jaranowcy, Jolanta Domaradzka, Paweł Rozwadowski i Stanisław Nowosielski (po 6 imprez), Marzena Mikiszka, Sebastian Jakowszczenko i Agnieszka Roman (po 5 imprez), Marek Bartkiewicz, Anna Owczarczyk i Andrzej Majewski (po 4 imprezy), Jan Puchlerski, Krzysztof Kalina, Władysław Porczyk, Jerzy Fabisiak, Bożena Glińska, Hanna Żurawska i Mirosław Roman (po 3 imprezy), Zygmunt Kuźma, Mirosław Wrotek, Dorota Jaroń-Baran, Dominika Soszyńska, Joanna i Waldemar Kęciek, Piotr Trojanowski, Ilona Krzymowska, Irma Żbikowska i Anna Kurek (po 2 imprezy), Maria Kułak, Mieczysław Borkowski, Ola Krzymowska, Anna Szczepanek, Zuzanna Malanowska, Jacek Piekarski, Jerzy Radwański, Marta Hupert, Małgorzata Mercik, Remigiusz Wójcik, Marek Nachtygal, Barbara Perłowska, Janusz Wiśniewski, Ewa Luta, Małgorzata Wojtatowicz, Grzegorz Kaczkowski, Tadeusz Górka, Jacek Moskalew i Adam Wieluński (po 1 imprezie). 4 osoby zadebiutowały w r. 2021 w roli organizatorów lub współorganizatorów imprez Vagabundusa - Ola Krzymowska, Grzegorz Kaczkowski, Remigiusz Wójcik i Piotr Trojanowski. W roku 2021 świętowaliśmy kolejną okrągłą rocznicę, a mianowicie 35-lecie powstania Ursynowskiego Klubu Turystyki Rowerowej PTTK, jednego z instytucjonalnych "przodków" obecnego Klubu - zob. http://vagabundus.na7.pl/viewpage.php?page_id=11 i inne zakładki historyczne na klubowej stronie internetowej. Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych oraz tym, którzy się podjęli trudu ich organizacji, ale pandemia uniemożliwiła ich przeprowadzenie, serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!
Wygenerowano w sekund: 0.02
10,750,372 unikalne wizyty