Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
niedziela 16 Czerwca 2024.

Imieniny obchodzą:
Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 20

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2023

Rok 2023 był 54-ym rokiem działalności Klubu, rekordowym pod względem liczby wycieczek i imprez. Zorganizowaliśmy 138 imprez klubowych, w których wzięło udział ok. 2200 uczestników.

Największą liczbę (77) stanowiły jednodniowe wycieczki rowerowe po bliższych i dalszych okolicach Warszawy. Stanowiły one podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20-30 osób, a w kilku przypadkach nawet 40 osób. W corocznej imprezie "Pieczenie ziemniaka" w Zimnych Dołach (05.11.2023 r.), połączonej z obchodami 54-lecia Klubu, wzięło udział 70 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 4 dwudniowe wycieczki rowerowe (Jagodno i Zalew Domaniowski w czerwcu, wzdłuż Bugu i Narwi w sierpniu, Puszcza Kozienicka w wrześniu, Gostynin-Włocławek-Płock w październiku), 12 wycieczek 3-5-dniowych (Nadbużański Park Krajobrazowy w okresie świąt wielkanocnych w kwietniu, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy na przełomie kwietnia i maja, trasa rowerowa na Rajd Świętokrzyski SKPŚ w maju, z Łukowa do Dęblina w maju, Mickiewicz w Wielkopolsce w okresie święta Bożego Ciała w czerwcu, Mazurska Pętla Rowerowa w czerwcu, Dąbrówno i okolice w sierpniu, Zamki i Pałace Opolszczyzny oraz Okolice Fromborka - w okresie Święta Wojska Polskiego w połowie sierpnia, Kaszuby i Bory Tucholskie w końcu sierpnia, okolice Skępego i Sierpca w początku września, Wschodnie Podlasie w październiku), oraz 5 wycieczek wielodniowych (Austro-Węgry na przełomie kwietnia i maja, Łotwa i Estonia na przełomie lipca i sierpnia, Dolina Mozy na przełomie lipca i sierpnia, Zamki i Pałace Opolszczyzny - cz. 2 we wrześniu, Albania i Grecja na przełomie września i października).

Oprócz wycieczek rowerowych, "Vagabundus" zorganizował też 25 jednodniowych wycieczek pieszych i pieszo-krajoznawczych, głównie w okresie zimowym, wczesnowiosennym oraz jesiennym, 1 wycieczkę na narty biegówki, 3 dwu- i trzydniowe dniowe wycieczki rowerowo-kajakowe (Ziemia Radomska i Rawska na przełomie czerwca i lipca oraz dwie wycieczki nad Wkrę - w czerwcu i lipcu), oraz 5 pieszych i rowerowych imprez na orientację. Sezon turystyczny kończymy zimowiskiem w Beskidzie Wyspowym (Chyszówki), organizowanym na przełomie grudnia 2023 r. i stycznia 2024 r. przez Bożenę Glińską.

W roku 2023 r. odbyły się również 2 pokazów slajdów z imprez klubowych w ramach Akademii Krajoznawczej Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowanego przez Oddział PTTK Mazowsze oraz Dom Kultury Śródmieście, oraz 2 pokazy slajdów w Miejscu Aktywności Lokalnej na osiedlu Marymont-Potok (filia Żoliborskiego Domu Kultury), a także noworoczne spotkanie członków klubu "Śledzik na Wyważarce".

W organizację i prowadzenie imprez klubowych w 2023 r. było zaangażowanych 58 osób: Danuta i Marek Dąbrowscy (13 imprez), Wojciech Olewniczak (11 imprez), Krzysztof Strojny (10 imprez), Roman Bittner (8 imprez), Maria i Mirosław Jaranowscy oraz Ilona Krzymowska (po 7 imprez), Stanisław Nowosielski (6 imprez), Paweł Rozwadowski (5 imprez), Piotr Trojanowski, Grzegorz Kaczkiewicz, Jan Puchlerski, Krzysztof Kalina, Andrzej Majewski, Anna Owczarczyk, Anna Szewczyk i Marek Bartkiewicz (po 4 imprezy), Marzena Mikiszka, Sebastian Jakowszczenko, Joanna Wysopolska, Anna Rajkiewicz, Barbara Perłowska, Władysław Porczyk, Agnieszka i Andrzej Roman, Małgorzata Mercik, Ina Przygoda i Remigiusz Wójcik (po 3 imprezy), Mirosław Roman, Anna Szczepanek, Irma Żbikowska, Dorota Jaroń-Baran, Tadeusz Górka, Alicja Pietraszko, Tymon Pietraszko, Grzegorz Bzdak, Dorota Bjoergen i Bożena Glińska (po 2 imprezy), Dominika Soszyńska, Maria Kułak, Zuzanna Malanowska, Jacek Moskalew, Adam Wieluński, Mateusz Wawoczny, Mirosław Wrotek, Janusz Wiśniewski, Ewa Luta, Leszek Krupa, Małgorzata Wojtatowicz, Mariola i Jerzy Chabuda, Anna Kurek, Jolanta Paszko, Róża Matysiak, Krzysztof Majewski, Krzysztof Jaroń i Marek Nachtygal (po 1 imprezie).

Pięć osób zadebiutowało w r. 2023 w roli organizatorów lub współorganizatorów imprez Vagabundusa - Krzysztof Strojny, Krzysztof Majewski, Mariola i Jerzy Chabuda oraz Róża Matysiak.

Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

Wygenerowano w sekund: 0.02
10,750,680 unikalne wizyty