Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 30 Maja 2024.

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 11

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2022

Rok 2021 był 53-im rokiem działalności Klubu i pierwszym od r. 2019 bez ograniczeń pandemicznych. Dzięki temu udało się nam zorganizować 129 imprez klubowych, w których wzięło udział ok. 2100 uczestników, a więc powrócić do poziomu zbliżonego do rekordowych lat 2018-2019.

Największą liczbę (77) stanowiły jednodniowe wycieczki rowerowe po bliższych i dalszych okolicach Warszawy. Stanowiły one podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20-30 osób, a w kilku przypadkach nawet 40 osób. W corocznej imprezie "Pieczenie ziemniaka" w Zimnych Dołach (29.10.2022 r.), połączonej z obchodami 53-lecia Klubu, wzięło udział 70 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 3 dwudniowe wycieczki rowerowe (Pojezierze Gostynińskie i Płock w czerwcu, Pola Grunwaldzkie w połowie lipca, Ziemia Łomżyńska w początkach października), 1 wycieczkę rowerowo-kajakową (nad Wkrę w lipcu), 12 wycieczek 3-5-dniowych (Mazury i Kurpie w okresie świąt wielkanocnych w kwietniu, Góry Świętokrzyskie na przełomie kwietnia i maja, trasa rowerowa na Rajd Świętokrzyski SKPŚ w maju, do Sandomierza w okresie święta Bożego Ciała w połowie czerwca, na Suwalszczyznę i do Wigierskiego Parku Krajobrazowego w lipcu, Poleski Park Narodowy, Dookoła Tatr i Warmia, wszystkie trzy w okresie Święta Wojska Polskiego w połowie sierpnia, Zachodnie Kaszuby i Krajna w sierpniu, Puszcza Kozienicka we wrześniu, Podlasie i Suwalszczyzna we wrześniu, Wybrzeże Bałtyku we wrześniu), oraz 6 wycieczek wielodniowych (Laguna Wenecka i San Marino, Kreta, obie na przełomie kwietnia i maja, Hesja, Bawaria i Saksonia na przełomie czerwca i lipca, Finlandia na przełomie lipca i sierpnia, od Świnoujścia do Krynicy Morskiej w końcu lipca, Andaluzja na przełomie września i października).

Oprócz wycieczek rowerowych, "Vagabundus" zorganizował też 22 jednodniowych wycieczek pieszych, głównie w okresie zimowym, wczesnowiosennym oraz jesiennym , 2 dwu- i 3-dniowe wycieczki pieszo-krajoznawcze (na Mazury w lutym, do Trójmiasta w marcu), 1 wycieczkę rowerowo-kajakową (w lipcu), oraz 4 piesze i rowerowe imprezy na orientację. Sezon turystyczny kończymy zimowiskiem w Beskidzie Małym (Międzybrodzie Żywieckie), organizowanym na przełomie grudnia 2022 r. i stycznia 2023 r. przez Bożenę Glińską.

W roku 2022 r. odbyły się również 2 pokazów slajdów z imprez klubowych w ramach Akademii Krajoznawczej Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowanego przez Oddział PTTK Mazowsze oraz Dom Kultury Śródmieście oraz szkolenie nt. map elektronicznych.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji Galeria.

W organizację i prowadzenie imprez klubowych w 2022 r. było zaangażowanych 63 osób: Danuta i Marek Dąbrowscy (12 imprez), Piotr Trojanowski (9 imprez), Paweł Rozwadowski (8 imprez), Ina Przygoda i Roman Bittner (po 6 imprez), Maria i Mirosław Jaranowcy, Stanisław Nowosielski, Grzegorz Kaczkiewicz i Andrzej Majewski (po 5 imprez), Marzena Mikiszka, Sebastian Jakowszczenko, Marek Bartkiewicz, Hanna Żurawska, Anna Rajkiewicz, Irma Żbikowska, Ilona Krzymowska, Barbara Perłowska i Andrzej Roman (po 4 imprezy), Anna Owczarczyk, Jolanta Domaradzka, Jan Puchlerski, Krzysztof Kalina, Bożena Glińska i Remigiusz Wójcik (po 3 imprezy), Władysław Porczyk, Małgorzata Mercik, Mirosław Roman, Mirosław Roman, Janusz Wiśniewski, Ewa Luta, Mateusz Wawoczny, Anna Szewczyk, Jadwiga i Dariusz Prokurat, Wojciech Olewniczak, Mirosław Wrotek i Dorota Jaroń-Baran (po 2 imprezy), Dominika Soszyńska, Joanna i Waldemar Kęciek, Maria Kułak, Monika Kułak, Agnieszka Roman, Mieczysław Borkowski, Ola Krzymowska, Anna Szczepanek, Zuzanna Malanowska, Jacek Piekarski, Jerzy Radwański, Tadeusz Górka, Jacek Moskalew, Adam Wieluński, Dorota Bjorgen, Grzegorz Bzdak, Dorota Brzozowska, Joanna Wysopolska, Alicja Pietraszko, Tymon Petraszko, Marek Bąk, Piotr Sitnicki, Ewa Gierasimiuk, Andrzej Wachowicz i Leszek Krupa (po 1 imprezie).

Rekordowa liczba 12 osób zadebiutowała w r. 2022 w roli organizatorów lub współorganizatorów imprez Vagabundusa - Anna Rajkiewicz, Mateusz Wawoczny, Anna Szewczyk, Jadwiga i Dariusz Prokurat, Wojciech Olewniczak, Dorota Brzozowska, Joanna Wysopolska, Tymon Pietrzaszko, Marek Bąk, Ewa Gierasimiuk i Leszek Krupa.

Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych oraz tym, którzy się podjęli trudu ich organizacji, ale pandemia uniemożliwiła ich przeprowadzenie, serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

Zarząd UKTR "Vagabundus"

Wygenerowano w sekund: 0.01
10,570,936 unikalne wizyty