Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
niedziela 16 Czerwca 2024.

Imieniny obchodzą:
Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 18

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2019

Rok 2019 upłynął pod znakiem przygotowań do obchodów 50-lecia Klubu oraz uroczystości jubileuszowych, które odbyły się w sobotę 26 października 2019 r. w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie i na pobliskiej polanie piknikowej Jakubów - zob. zakładkę "Obchody 50-lecia Klubu" (http://vagabundus.na7.pl/viewpage.php?page_id=31).

Na froncie turystycznym rok 2019 był kolejnym udanym sezonem turystycznym. Zaczął się zimowiskiem w Polańczyku w Bieszczadach, organizowanym przez Bożenę Glińską oraz wycieczką pieszą do Jabłonny i Legionowa, organizowaną przez Władysława Porczyka w dniu 05.01.2019 r. Zakończył się on wycieczką pieszą po Cmentarzu Żydowskim w Warszawie w dniu 29.12.2019 r. oraz kolejnym zimowiskiem w Kudowie-Zdrój, organizowanym przez Bożenę Glińską.

W r. 2019 Vagabundus zorganizował 68 jednodniowych wycieczek rowerowych po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20 osób, niejednokrotnie dochodząc do 30-50 osób. W corocznej imprezie Pieczenie ziemniaka (28.10.2018 r.), połączonej z obchodami 49-lecia Klubu wzięło udział ponad 70 osób.

W dniach 10-17 sierpnia 2019 r. działacze "Vagabundusa" współuczestniczyli w organizacji 68 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK w Modlinie (głównym organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK "Mazowsze" w Warszawie), prowadząc 14 tras jednodniowych wycieczek rowerowych na tej imprezie.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 2 wycieczki jednodniowe (and Zalew Sulejowski na początku czerwca oraz "Muzułmańskim i Prawosławny Szlakiem w woj. podlaskim w październiku), 9 wycieczek 3-5-dniowych (Rowerowa Wielkanoc w Puszczy Augustowskiej, Roztocze na przełomie kwietnia i maja, Biebrzański Park Narodowy w maju, wzdłuż Narwi w czerwcu, południowe Mazury w okresie święta Bożego Ciała w czerwcu, Puszcza Białowieska, łącznie z częścią białoruską na początku sierpnia, do źródeł Drwęcy i Łyny w sierpniu, Warmia i Suwalszczyzna w październiku, przez Parki Narodowe północno-wschodniej Polski w listopadzie), oraz 5 wycieczek wielodniowych (Włochy, Słowacja i Maroko - wszystkie trzy na przełomie kwietnia i maja, Szwecja na przełomie lipca i sierpnia oraz Rumunia na przełomie sierpnia i września).

Oprócz wycieczek rowerowych, "Vagabundus" zorganizował też w okresie zimowym oraz jesiennym (od stycznia do lutego oraz w listopadzie i grudniu) 8 jednodniowych wycieczek pieszych, 3 wycieczki krajoznawcze, 2 zimowiska oraz 2 spotkania klubowe.

W r. 2019 odbyły się także 3 pokazy slajdów (w ramach Akademii Krajoznawczej Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowanego przez Oddział PTTK Mazowsze oraz Dom Kultury Śródmieście).

W sumie w roku 2019 Klub zorganizował 111 imprez, w których uczestniczyło ok. 2860 osób.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji Galeria.

W organizację i prowadzenie imprez klubowych w 2019 r. było zaangażowanych 55 osób: Stanisław Nowosielski (10 imprez), Danuta i Marek Dąbrowscy (9 imprez), Ina Przygoda i Paweł Rozwadowski (po 7 imprez), Krzysztof Jaroń, Agnieszka Roman i Irma Żbikowska (po 6 imprez), Roman Bittner, Jolanta Domaradzka, Jan Puchlerski, Andrzej Roman i Zuzanna Malanowska (po 5 imprez), Maria i Mirosław Jaranowscy, Andrzej Majewski, Anna Owczarczyk, Władysław Porczyk, Anna Szczepanek i Janusz Wiśniewski (po 4 imprezy), Marek Bartkiewicz, Maria Kułak, Piotr Sitnicki i Andrzej Wachowicz (po 3 imprezy), Mieczysław Borkowski, Grzegorz Bzdak, Mirosław Roman, Dorota Jaroń-Baran, Monika Kułak, Wanda Myśliwiec, Zygmunt Kuźma, Jacek Piekarski, Mirosław Wrotek i Alicja Pietraszko (po 2 imprezy), Dominika Soszyńska, Barbara Perłowska, Jolanta Bąk, Marek Bąk, Grzegorz Dębowski, Marzena Mikiszka, Sebastian Jakowszczenko, Kazimierz Makieła, Marek Nachtygal, Andrzej Szymczak, Marek Pikiel, Małgorzata Wojtatowicz, Wiesław Szczepanek, Anna Malanowska, Bożena Glińska, Anna Kurek, Joanna i Waldemar Kęciek, Zofia Krzyżanowska, Mieczysław Figiel, Jacek Moskalew i Adam Wieluński (po 1 imprezie).

10 osób zadebiutowało w r. 2019 w roli organizatorów lub współorganizatorów imprez Vagabundusa - Janusz Wiśniewski, Marek Bartkiewicz, Alicja Pietraszko, Jolanta Bąk, Marek Bąk, Sebastian Jakowszczenko, Marzena Mikiszka, Anna Malanowska, Barbara Perłowska i Dominika Soszyńska.

Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

Wygenerowano w sekund: 0.01
10,751,554 unikalne wizyty