Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 30 Maja 2024.

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 14

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2012

Sezon turystyczny 2012 r. okazał się rekordowym w historii "Vagabundusa", przynajmniej na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Sezon rowerowy trwał nieprzerwanie cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych, co można prześledzić w dziale "Galeria", gdzie zamieszczone są zdjęcia z większości imprez klubowych. Rok 2012 zaczął się noworoczną wycieczką rowerową Agnieszki i Andrzeja Romanów do Puszczy Kampinoskiej, a zakończy się w dniu 30 grudnia wycieczką rowerową Krzysztofa Jaronia do Nieporętu.

W r. 2012 "Vagabundus" zorganizował 65 jednodniowych wycieczek rowerowych po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także coraz częściej - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych regularnie przekraczała 20 osób, a często sięgała nawet 40 uczestników.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 4 wycieczki dwudniowe (trasę rowerową na Rajd Świętokrzyski SKPŚ w maju, wycieczkę w okolice Białegostoku w maju, wyjazd na Święto Roweru do Firleja k/ Lubartowa na przełomie czerwca i lipca oraz wycieczkę w Góry Świętokrzyskie w październiku), 2 wycieczki trzydniowe (Kotlina Kłodzka 3 w kwietniu i okolice Poznania we wrześniu), 3 wycieczki czterodniowe (dwie wyprawy na Jurę Krakowsko-Częstochowską w okresie Bożego Ciała w czerwcu, na Pojezierze Wałeckie i Drawskie w lipcu) oraz 4 imprezy wielodniowe.

Lista imprez wielodniowych obejmuje 9-dniowy wyjazd do Saksonii i Czech na przełomie kwietnia i maja, 2-tygodniowy obóz na Węgry i Słowację w lipcu, 3-tygodniowy obóz Adriatyk i Alpy (Chorwacja, Bośnia, Słowenia, Włochy i Austria) w sierpniu oraz 6-dniowa wycieczkę Szlakiem Tatarskim i do Puszczy Białowieskiej w sierpniu.

Oprócz wycieczek rowerowych "Vagabundus" zorganizował też 7 jednodniowych wycieczek pieszych w okolicach Warszawy (w styczniu, lutym i grudniu) oraz zwiedzanie Muzeum Marii Dąbrowskiej w Warszawie (w styczniu). Rok kalendarzowy kończymy zimowiskiem w Hucie Nowej k/ Nowej Słupi, w Górach Świętokrzyskich.

W sezonie zimowym 2012/2013 powróciliśmy do organizacji pokazów slajdów z imprez rowerowych, tym razem we współpracy ze Studenckim Kołem Przewodników Świętokrzyskich.

Wśród organizatorów wycieczek i wypraw rowerowych w 2012 r. wyróżnili się: Maria i Mirosław Jaranowscy (12 imprez), Krzysztof Jaroń (8), Danuta i Marek Dąbrowscy (6 + 4 wycieczki piesze), Wiesław Całka (6), Mirosław Zalewski (4 + 2 wycieczki piesze), Agnieszka i Andrzej Roman (4), Jerzy Fabisiak (4), Władysław Porczyk (4), Mariusz Ładziak (3), Anna Szczepanek (2 + 2 wycieczki piesze), Wanda Myśliwiec (2 + zimowisko), Janusz Manikowski, Maciej Seroczyński, Paweł Rozwadowski, Anna Owczarczyk, Marcin Bieniada, Andrzej Wachowicz, Jan Puchlerski, Jacek Moskalew (po 2 wycieczki), Zofia Krzyżanowska i Mieczysław Figiel, Waldemar Abrysiewicz, Józef Stebel i Nikodem Błażewski, Maria Kułak i Elżbieta Bartnicka, Jerzy Radwański, Karol Kondrat, Barbara Szymborska i Anna Starzewska, Grażyna Kowalska, Roman Łempicki (po 1 wycieczce).

Zarząd UKTR "Vagabundus"
Wygenerowano w sekund: 0.00
10,570,898 unikalne wizyty