Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 30 Maja 2024.

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 17

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2018

Rok 2018 r. był kolejnym rekordowym sezonem turystycznym w historii Vagabundusa. Zaczął się zimowiskiem w Chmielnie na Kaszubach, wycieczką pieszą Danuty i Marka Dąbrowskich w Lasy Nadarzyńskie oraz spotkaniem noworocznym "Na wyważarce", organizowanym przez Bożenę i Stanisława Nowosielskich (obie 06.01.2018 r.) Zakończył się on przedsylwestrową wycieczką rowerową Krzysztofa Jaronia w Lasy Legionowskie w sobotę 29.12.2018 r., wycieczką pieszą oraz ogniskiem sylwestrowym w Parku Młocińskim, organizowanym przez Agnieszkę i Andrzeja Romanów oraz Jolantę Domaradzką oraz kolejnym zimowiskiem w Polańczyku w Bieszczadach.

W r. 2018 Vagabundus zorganizował 72 jednodniowe wycieczki rowerowe po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20 osób, niejednokrotnie dochodząc do 30-50 osób. W corocznej imprezie Pieczenie ziemniaka (28.10.2018 r.), połączonej z obchodami 49-lecia Klubu wzięło udział, mimo deszczowej pogody, około 60 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 8 wycieczek dwudniowych (Puszcza Kozienicka w kwietniu, do Płocka w czerwcu, do źródeł Drwęcy i Łyny w lipcu, Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy w lipcu, Podlasie w sierpniu, okolice Białegostoku we wrześniu, doliną środkowej Warty w październiku, Wschodnie Podlasie w październiku), 7 wycieczek 3-5-dniowych (okolice Lidzbarka Welskiego oraz szlakiem mennonitów przez Żuławy Wiślane w okresie święta Bożego Ciała na przełomie maja i czerwca, okolice Tomaszowa Maz. w czerwcu, Kaszuby Zachodnie w lipcu, udział w Koneckim Rajdzie Rowerowym we wrześniu, Jura Krakowsko-Częstochowska we wrześniu, wokół Jez. Śniardwy w listopadzie), oraz 11 wycieczek wielodniowych (Lombardia, Sycylia, Ponidzie i Góry Świętokrzyskie, Słowacja i Węgry - wszystkie cztery na przełomie kwietnia i maja, Czechy, Austria i Słowacja w drugiej połowie czerwca, Pomorze i Wybrzeże Bałtyku w lipcu, dolina Dunaju na przełomie lipca i sierpnia, Zachodnia Francja w sierpniu, "Zieloną Siódemką" do Gdańska w sierpniu, Pętla Rzeszowska we wrześniu oraz Południowa Portugalia na przełomie września i października).

Oprócz wycieczek rowerowych, "Vagabundus" zorganizował też w okresie zimowym oraz jesiennym (od stycznia do marca oraz w listopadzie i grudniu) 14 jednodniowych wycieczek pieszych, 4 wycieczki krajoznawcze (w tym do Łodzi) oraz 3 wycieczki rowerowo-kajakowe (spływy Wkrą, Świdrem i Rawką). Rok kalendarzowy kończymy zimowiskiem w Polańczyku w Bieszczadach. W sumie w roku 2018 Klub zorganizował 127 imprez, w których uczestniczyło ok. 2200 osób.

W r. 2018 odbyły się także 3 pokazy slajdów (w ramach Akademii Krajoznawczej Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowanego przez Oddział PTTK Mazowsze oraz Dom Kultury Śródmieście), szkolenie z zakresu użytkowania map cyfrowych w turystyce rowerowej oraz kurs przodowników turystyki kolarskiej PTTK, w którym wzięło udział 14 osób.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji Galeria.

W organizację i prowadzenie imprez klubowych w 2018 r. było zaangażowanych 57 osób: Krzysztof Jaroń (14 imprez), Danuta i Marek Dąbrowscy (12 imprez), Daniel Jaroszewski (9 imprez), Anna Borkowska oraz Agnieszka i Andrzej Roman (po 8 imprez), Maria i Mirosław Jaranowscy oraz Jolanta Domaradzka (po 7 imprez), Ina Przygoda i Wanda Myśliwiec (po 6 imprez), Władysław Porczyk i Paweł Rozwadowski (po 5 imprez), Mirosław Roman, Piotr Sitnicki, Roma Bittner, Stanisław Nowosielski, Irma Żbikowska i Anna Owczarczyk (po 4 imprezy), Jan Puchlerski, Ilona Krzymowska, Marek Nachtygal, Anna Szczepanek i Małgorzata Januszkiewicz (po 3 imprezy), Andrzej Wachowicz, Mirosław Zalewski, Andrzej Majewski, Jerzy Fabisiak, Andrzej Szymczak, Marek Pikiel, Jerzy Radwański, Janusz Manikowski, Mieczysław Borkowski, Mirosław Wrotek, Zygmunt Kuźma, Dorota Jaroń-Baran i Małgorzata Wojtatowicz (po 2 imprezy), Ewa Luta, Justyna Sylwestrzak, Hanna Żurawska, Jolanta Mościcka, Wiesław Szczepanek, Zuzanna Malanowska, Jacek Piekarski, Bożena Glińska, Joanna i Waldemar Kęciek, Grzegorz Bzdak, Zofia Krzyżanowska, Mieczysław Figiel, Maria Kułak, Monika Kułak, Małgorzata Mercik, Jacek Moskalew, Adam Wieluński i Dariusz Waśniewski (po 1 imprezie).

5 osób zadebiutowało w r. 2018 w roli organizatorów wycieczek Vagabundusa - Daniel Jaroszewski, Anna Borkowska, Hanna Żurawska, Jolanta Mościcka i Jacek Piekarski .

Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

W roku 2018 r. nastąpiło kolejne uzupełnienie strony internetowej Klubu, głównie o rozdziały i materiały związane z historią Klubu oraz zbliżającym się w październiku 2019 r. 50-leciem powstania Vagabundusa. Prosimy o zapoznanie sie z tymi materiałami, a także o pomoc w ich dalszym uzupełnianiu. W szczególności dotyczy to informacji i materiałów archiwalnych, dotyczących studenckiego Vagabundusa z okresu 1985-1994.

Wygenerowano w sekund: 0.01
10,571,680 unikalne wizyty