Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 30 Maja 2024.

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 9

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2015

Rok 2015 r. był kolejnym udanym sezonem turystycznym w historii "Vagabundusa", z rekordową liczbą organizowanych imprez. Zaczął się zimowiskiem w Krościenku n. Dunajcem i wycieczką rowerową Marii i Mirosława Jaranowskich w Lasy Sękocińskie w dniu 10.01.2015 r., a zakończy się wycieczką rowerową Krzysztofa Jaronia w okolice Łomianek i Czosnowa w niedzielę 27.12.2015 r. oraz kolejnym zimowiskiem w Piwnicznej.

W r. 2015 "Vagabundus" zorganizował 70 jednodniowych wycieczek rowerowych po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20 osób, niejednokrotnie dochodząc do 30-50 osób. W corocznej imprezie „Pieczenie ziemniaka” (25.10.2015 r.), połączonej z obchodami 46-lecia Klubu wzięło udział około 100 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 3 wycieczki dwudniowe (na Kurpie w kwietniu, do Pasymia w lipcu i na Kresy Nadbużańskie w październiku, 1 wycieczkę trzydniową (w okolice Grunwaldu w końcu czerwca), 6 wycieczek cztero-pięciodniowych (Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie oraz Ziemia Lubuska w okresie Święta Bożego Ciała na początku czerwca, Muzury w końcu czerwca, Bieszczady i Beskid Niski w lipcu, Pojezierze Gostynińskie w końcu sierpnia oraz Warmia i Mazury w listopadzie), oraz 4 imprezy wielodniowe (2 wycieczki wokół Cypru na przełomie kwietnia i maja, Szkocja i Anglia na przełomie czerwca i lipca oraz Norwegia w lipcu i sierpniu).

Oprócz wycieczek rowerowych "Vagabundus" zorganizował też w okresie zimowym (w styczniu, lutym i grudniu) 4 jednodniowe wycieczki piesze w okolicach Warszawy oraz 1 wycieczkę krajoznawczą (zwiedzanie muzem). Rok kalendarzowy kończymy zimowiskiem w Piwnicznej w Beskidzie Sądeckim. W sumie w roku 2015 Klub zorganizował 90 imprez turystycznych.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji „Galeria”. W sezonie jesiennym 2015 r. odbyły się też dwa pokazy slajdów z wyprawy do Norwegii we współpracy z Oddziałem PTTK "Mazowsze" i Domem Kultury Śródmieście.

W organizację i prowadzenie imprez turystycznych Klubu w 2015 r. były zaangażowane 44 osoby: Krzysztof Jaroń (15 imprez), Maria i Mirosław Jaranowscy (14), Danuta i Marek Dąbrowscy (8), Agnieszka, Andrzej i Mirosław Roman oraz Jan Puchlerski (po 5 imprez) Władysław Porczyk (4), Anna Szczepanek, Anna Owczarczyk, Anna Kurek, Andrzej Rosa, Ihor Markin i Andrzej Majewski (po 3 imprezy), Wiesław Całka, Irma Żbikowska, Grzegorz Bzdak, Józef Ryczkowski, Andrzej Wachowicz i Wanda Myśliwiec (po 2 imprezy), Jacek Moskalew, Zofia Krzyżanowska, Waldemar Kęciek, Iwona Zdonek, Roman Bittner, Andrzej Szymczak, Roman Łempicki, Dorota Jaroń-Baran, Marcin Bieniada, Mieczysław Figiel, Maria Kułak, Elżbieta Bartnicka, Stanisław Nowosielski, Mieczysław Borkowski, Adam Wieluński, Mirosław Zalewski, Ewa Luta, Jolanta Domaradzka, Krzysztof Nicewicz, Paweł Rozwadowski, Bożena Glińska i Dariusz Waśniewski (po 1 wycieczce).

Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

Liczymy na to, że sezon turystyczny 2016 r. będzie równie udany i będzie obfitował w interesujące wycieczki.

Zarząd UKTR "Vagabundus"
Wygenerowano w sekund: 0.01
10,570,638 unikalne wizyty