Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 30 Maja 2024.

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 12

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2014

Rok 2014 r. był kolejnym udanym sezonem turystycznym w historii "Vagabundusa", mimo późnej i śnieżnej wiosny. Zaczął się zimowiskiem w Zawoi i wycieczką rowerową Marii i Mirosława Jaranowskich do Puszczy Kampinoskiej w Święto Trzech Króli, a zakończył się wycieczką rowerową Krzysztofa Jaronia w okolice Marek i Strugi w niedzielę 21.12.2014 r. oraz zimowiskiem w Krościenku n/ Dunajcem.

W r. 2014 "Vagabundus" zorganizował 64 jednodniowe wycieczki rowerowe po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także coraz częściej - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20 osób, niejednokrotnie dochodząc do 30-50 osób. W corocznej imprezie „Pieczenie ziemniaka” (26.10.2013 r.), połączonej z obchodami 45-lecia Klubu wzięło udział około 100 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 5 wycieczek dwudniowych (trasę rowerową na Rajd Świętokrzyski SKPŚ w maju, wyjazd na Święto Roweru do Lubartowa w końcu czerwca, wycieczkę w okolice Wizny w końcu lipca; wycieczkę po Ziemi Łęczyckiej we wrześniu i w okolice Kazimierza w październiku), 5 wycieczek cztero-pięciodniowych (Góry Świętokrzyskie na początku maja, Bieszczady – Słowacja – Beskid Niski w czerwcu, Pogórze Ciężkowickie w okresie święta Bożego Ciała w czerwcu, wokół Tatr w okresie święta Bożego Ciała w czerwcu, oraz Południowe Podlasie w listopadzie), oraz 5 imprez wielodniowych (wokół Kijowa na przełomie kwietnia i maja, Słowacja i Rumunia w końcu na przełomie czerwca i lipca, Podlasie w lipcu, Kaukaz-bis w końcu lipca i w sierpniu, Grecja w listopadzie).

Oprócz wycieczek rowerowych "Vagabundus" zorganizował też 5 jednodniowych wycieczek pieszych i narciarsko-pieszych w okolicach Warszawy (w styczniu, lutym i grudniu). Rok kalendarzowy kończymy zimowiskiem w Krościenku nad Dunajcem w Pieninach. W sumie w roku 2014 Klub zorganizował 86 imprez turystycznych.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji „Galeria”. W sezonie zimowym i jesiennym organizowane były też pokazów slajdów z naszych imprez we współpracy ze Studenckim Kołem Przewodników Świętokrzyskich (w sumie w r. 2014 odbyło się ich 3).

W organizację i prowadzenie imprez turystycznych Klubu w 2014 r. były zaangażowane 63 osoby: Krzysztof Jaroń (14 imprez), Danuta i Marek Dąbrowscy (12), Maria i Mirosław Jaranowscy (7), Wiesław Całka (5), Władysław Porczyk (5), Adam Wieluński (5), Anna Szczepanek (4), Agnieszka i Andrzej Roman (4), Anna Owczarczyk (4), Mirosław Zalewski (4), Irma Żbikowska, Grzegorz Bzdak, Jan Puchlerski (po 3 wycieczki), Jacek Moskalew, Zofia Krzyżanowska, Joanna i Waldemar Kęciek, Iwona Zdonek, Roman Bittner, Andrzej Szymczak, Roma Łempicki, Dorota Jaroń-Baran (po 2 wycieczki), Marcin Bieniada, Andrzej Majewski, Elżbieta Głowacka, Andrzej Wachowicz, Mieczysław Figiel, Józef Stebel, Maria Kułak, Elżbieta Bartnicka, Karol Kondrat, Adam Matusiak, Magdalena Kowalczyk, Marek Pikiel, Zofia Korzeniewska, Andrzej Rosa, Anna Dobkowska, Stanisław Nowosielski, Marzena Bąk, Igor Markin (po 1 wycieczce).

Wszystkim organizatorom wycieczek i imprez klubowych serdecznie dziękujemy! Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

Zarząd UKTR "Vagabundus"
Wygenerowano w sekund: 0.01
10,570,105 unikalne wizyty