Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
niedziela 16 Czerwca 2024.

Imieniny obchodzą:
Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 16

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

Sezon klubowy 2017

Rok 2017 r. był rekordowym sezonem turystycznym w historii "Vagabundusa". Zaczął się zimowiskiem w Porębie Wielkiej - Koninkach i noworoczną wycieczką rowerową Marii i Mirosława Jaranowskich do Puszczy Kampinoskiej w dniu 01.01.2017 r., a zakończył się sylwestrową wycieczką rowerową Krzysztofa Jaronia w Lasy Legionowskie, wycieczką pieszą Janusza Manikowskiego po Lesie Kabackim (obie w sobotę 30.12.2017 r.) oraz kolejnym zimowiskiem w Chmielnie na Kaszubach.

W r. 2017 "Vagabundus" zorganizował 77 jednodniowych wycieczek rowerowych po bliższych i dalszych okolicach Warszawy, które stanowiły podstawową propozycję Klubu dla miłośników turystyki rowerowej. Wycieczki te były organizowane w prawie wszystkie niedziele i święta państwowe (niekiedy po dwie równolegle), a także często - w soboty. Ogólnodostępne wycieczki klubowe były zróżnicowane zarówno pod względem długości (od 30 do ponad 100 km), trudności (drogi asfaltowe, terenowe, leśne, czasami trudniej przejezdne) i programu (zwiedzanie zabytków architektury, muzeów, rezerwatów i pomników przyrody, pomników upamiętniających wydarzenia historyczne, ale także rekreacja). Frekwencja na wycieczkach jednodniowych bardzo często przekraczała 20 osób, niejednokrotnie dochodząc do 30-50 osób. W corocznej imprezie Pieczenie ziemniaka (29.10.2017 r.), połączonej z obchodami 48-lecia Klubu wzięło udział, mimo ulewnego deszczu, około 30 osób.

Poza wycieczkami jednodniowymi zorganizowaliśmy także 5 wycieczek dwudniowych (okolice Garwolina i Sobolewa w czerwcu, do Pasymia w lipcu, szlakiem drewnianych kościółków w Puszczy Białej oraz dworów i pałaców w okolicach Łowicza i Skierniewicach, Pola Grunwaldu, Olsztynek i Nidzica w październiku), 2 wycieczki trzydniowe (okolice Opola i Lublińca w lipcu oraz okolice Kazimierza Dln. i Nałęczowa w sierpniu), 3 wycieczki 4-dniowe (Pojezierze Łęczyńskie i Poleski Park Narodowy w czerwcu, w okresie święta Bożego Ciała, Pomorze Środkowe i Pobrzeże Słowińskie, Warmia i Mazury w listopadzie) oraz 9 imprez wielodniowych (Sycylia w marcu i na początku kwietnia, w poprzek Włoskiego Buta, Dolny Śląsk oraz Ponidzie na przełomie kwietnia i maja, dwie wycieczki doliną Słupi i Łupawy (wersja rowerowo-kajakowa oraz rowerowa) w czerwcu w okresie Święta Bożego Ciała, Rugia i Wybrzeże Bałtyku w lipcu, Północna Anglia i Szkocja na przełomie lipca i sierpnia, oraz Portugalia na przełomie września i października).

Oprócz wycieczek rowerowych, "Vagabundus" zorganizował też w okresie zimowym (w styczniu, lutym i grudniu) 12 jednodniowych wycieczek pieszych i krajoznawczych w okolicach Warszawy, 2-dniową wycieczkę pieszą w okolice Kazimierza Dln. oraz 3-dniową wycieczkę pieszo-narciarską na Mazury. Rok kalendarzowy kończymy zimowiskiem w Chmielnie na Kaszubach. W sumie w roku 2017 Klub zorganizował 111 imprez turystycznych, w których uczestniczyło ok. 1700 osób.

W dniu 1.04.2017 r. zorganizowaliśmy, po kilkuletniej przerwie, warsztaty rowerowe. 16.12.2017 r. odbyło się świąteczno-rowerowe spotkanie członków i sympatyków Klubu w pubie na Polu Mokotowskim.

Zdjęcia z większości wycieczek są dostępne w sekcji Galeria. W r. maju 2017 r. odbył się też pokaz slajdów Małgorzaty Wojtatowicz (Gawędy o Starej Warszawie) we współpracy z Oddziałem PTTK Mazowsze i Domem Kultury Śródmieście.

W organizację i prowadzenie imprez turystycznych Klubu w 2017 r. było zaangażowane 61 osób: Danuta i Marek Dąbrowscy (11 imprez), Krzysztof Jaroń (10 imprez), Maria i Mirosław Jaranowscy oraz Andrzej Majewski (po 8 imprez), Agnieszka, Andrzej i Mirosław Roman (7 imprez), Władysław Porczyk, Jolanta Domaradzka i Irma Żbikowska (po 5 imprez), Anna Owczarczyk, Wanda Myśliwiec, Paweł Rozwadowski, Roman Bittner i Marek Nachtygal (po 4 imprezy) Anna Szczepanek, Jan Puchlerski, Andrzej Rosa, Andrzej Wachowicz, Grzegorz Bzdak, Ina Przygoda i Małgorzata Januszkiewicz (po 3 imprezy), Stanisław Nowosielski, Andrzej Szymczak, Marek Pikiel, Mirosław Wrotek, Małgorzata Mercik, Jacek Moskalew, Bożena Glińska, Adam Wieluński, Iwona Zdonek, Zuzanna Malanowska i Dorota Jaroń-Baran (po 2 imprezy), Marcin Snopek, Joanna i Waldemar Kęciek, Marcin Bieniada, Zofia Krzyżanowska, Mieczysław Figiel, Jerzy Fabisiak, Dariusz Waśniewski, Maria Kułak, Elżbieta Bartnicka, Mieczysław Borkowski, Wiesław Całka, Ewa Luta, Piotr Sitnicki, Anna Kurek, Adam Matusiak, Józef Ryczkowski, Janusz Manikowski, Anna Dobkowska, Jolanta Paszko, Jolanta Bąk, Ilona Krzymowska, Zofia Korzeniewska, Zygmunt Kuźma i Justyna Sylwestrzak (po 1 wycieczce). 5 osób zadebiutowało w r. 2017 w roli organizatorów wycieczek - Ina Przygoda, Ilona Krzymowska, Jolanta Paszko, Marcin Snopek i Zuzanna Malanowska.

Uwaga: niektóre wycieczki były prowadzone wspólnie przez 2 lub 3 osoby, a więc prowadzących było więcej, niż wycieczek!

W grudniu 2017 r. i w styczniu 2018 r.nastąpiło kolejne uzupełnienie strony internetowej Klubu. W menu "Nawigacja" dodaliśmy trzy nowe sekcje: "Vagabundus na You Tube", która zawiera linki do filmów video z wycieczek klubowych, "Oddział PTTK Mazowsze", która zawiera informacje o władzach i siedzibie naszego Oddziału oraz historyczną sekcję "Władze AKTKol PTTK Vagabundus".

Wygenerowano w sekund: 0.01
10,750,815 unikalne wizyty