Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
sobota 4 Lutego 2023.

Imieniny obchodzą:
Weronika, Mariusz, Andrzej, Józef", //02.04

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> Najnowszy użytkownik: Marek Pikiel

03.12.2022 ( sobota)

Wycieczka rowerowa w dniu 3 grudnia na trasie Młociny - Łomianki – Posada Sieraków – Wiersze – Leoncin – Nowy Dwór Mazowiecki (ok. 73 km, ani milimetra piachu ! ale szosówka rekomendowana niekoniecznie… ). Wycieczka średnio-trudna ze względu na porę roku.

W planie :

- odwiedziny Leoncina, miejsca urodzenia naszego noblisty Icaaka Bashevisa Singera (nagroda w 1978r. ), obok Henryka Sienkiewicza, najobficiej wydawanego; wspomnienie o Nim, używał pseudonimu Icchok Warszawski, do końca życia uważał się za Warszawiaka.

konfrontacja relacji z pierwszej nizinnej wycieczki PTK z obecną marnością, będziemy przecinać jej trasę i kilka kilometrów nią podążać. Tę wycieczkę z 2.06.1907 r, zapewne obserwował pięcioletni wówczas mieszkaniec Leoncina – Icek Hersz Zynger, a było co oglądać …

- hołd zamordowanym przez Niemców ( cmentarze w Palmirach i Wierszach); .

Spotkanie mile widzianych uczestników - przy wschodnim wyjściu z metra Młociny o 8.13 (jeśli będzie padać to na peronie dla wysiadających). W Leoncinie będziemy ok.13.13. Powrót do Warszawy pociągiem SKM z Nowego Dworu Mazowieckiego ok. 15.13 ( kursują co 30 minut ). Planowane krótkie postoje: na Cmentarzu w Palmirach, w Starej Dąbrowie, i dłuższy-konsumpcyjny w Leoncinie. .

Ze względu na krótki dzień uczestnicy wycieczki powinni mieć skuteczne oświetlenie rowerowe i kamizelki odblaskowe.

wycieczkę prowadzi i serdecznie na nią zaprasza Wojciech Olewniczak (e-mail: wojciech.olewniczak@kancelaria.warszawa.pl)

MAPA
Wygenerowano w sekund: 0.08
9,311,056 unikalne wizyty