Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
poniedziałek 6 Lipca 2020.

Imieniny obchodzą:
Gotard, Dominika, Łucja, Teresa

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 159
-> Najnowszy użytkownik: Magdalena3103

26.07.2020

Coroczna wycieczka rowerowa na trasie Tłuszcz - Wólka Kozłowska - Kozły - Trojany - Dąbrówka - Marianów - Kuligów - Załubice - Białobrzegi - Kanał Żerański - Annopol - Rondo Starzyńskiego (ok. 70 km, częściowo po drogach gruntowych)

W planie przerwa na zwiedzanie Skansenu w Kuligowie oraz plażowanie nad rzeką Bug (dobrze zabrać kostium kąpielowy i ręcznik).

Skansen w Kuligowie

Zanim wybierzemy się nad malowniczą rzekę Bug, by rozkoszować się dziką przyrodą, warto zwiedzić skansen w Kuligowie. To miejsce niezwykłe, choćby dlatego, że łączy wpływy mazowieckie i podlaskie. Założycielem skansenu jest Wojciech Urbanowski, amator – etnograf, który dokumentuje i promuje kulturę nadbużańskiego pogranicza mazowiecko-podlaskiego. Od 2000 roku konsekwentnie budowany jest tu Park Kultury Ludowej, wciąż powstają nowe obiekty.
Póki co można podziwiać niewielką kuźnię, warsztat rymarski, spichlerz i magiel. Klimatyczny dworek drobnoszlachecki oraz prawdziwą wiejską chatę. Warta uwagi jest także wozownia, w której składowane są powozy z różnych okresów Polski. Przy budynkach skansenu stoją okazałe rzeźby Marka Gołaszewskiego z Marek – samouka, który sporych rozmiarów dzieła wykonuje w drewnie za pomogą piły spalinowej. Cena wejściówki do skansenu ok. 10 zł

Wyjazd poc. KM R60 11631 z W-wy Wileńskiej o godz. 08:25. Przyjazd to Tłuszcza o godz. 09:03. Zbiórka na stacji kolejowej Tłuszcz po przyjeździe pociągu.

Prowadzą: Maria i Monika Kułak (e-mail: e_monika@go2.pl)

Wygenerowano w sekund: 0.05
5,586,764 unikalne wizyty