Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
niedziela 19 Styczenia 2020.

Imieniny obchodzą:
Marta, Henryk, Mariusz, Erwin

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 155
-> Najnowszy użytkownik: Andrzej

05-06.10.2019

Lista uczestników zamknięta!

Dwudniowa wycieczka rowerowa po terenach na północny-wschód i wschód od Białegostoku. W programie zwiedzanie zabytków związanych z muzułmańską kulturą Tatarów polskich, kulturą prawosławną oraz kulturą żydowską regionu białostockiego, a także zabytków Białegostoku.

sobota 05.10.2019

Wyjazd poc. PKP Intercity IC 31103 "Hańcza" z W-wy Zach. o 07:33, W-wy Centr. o 07:55, W-wy Wsch. o 08:09. Przyjazd do Sokółki o 11:32.

Trasa rowerowa: Sokółka - Drahle - Bohoniki (meczet) - Harkawicze - Krynki (synagogi, cerkwie) - Kruszyniany (meczet) - Waliły-Stacja (56 km)

Nocleg w Zajeździe "Przy Granicy" w pobliżu stacji kolejowej Waliły (Gródek) w pokojach 2- i 3-osobowych. Cena ok. 40 zł od osoby.

niedziela 06.10.2019

Trasa rowerowa: Waliły-Stacja - Królowy Most - Supraśl (d. klasztor bazylianów, muzeum ikon, pałac archimandrytów, pałac Buchholtzów, wystawa Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej) - Białystok (Pałac Branickich, katedra, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, kościół św. Rocha, d. ratusz) 50 km

Powrót poc. PKP Intercity IC 13102 "Hańcza", odjeżdżającym z Białegostoku o godz. 18:00, przyjazd do W-wy Wsch. o 20:15, W-wy Centr. o 20:25 i W-wy Zach. o 20:39.

Należy zabrać ze sobą oświetlenie roweru i elementy odblaskowe.

Zgłoszenia

Udział w wycieczce wymaga wcześniejszego zgłoszenia e-mailem na adres vagabundus@vagabundus.na7.pl. Wraz z potwierdzeniem udziału organizatorzy przekażą numer r-ku bankowego, na który należy wpłacić opłatę za nocleg w wysokości 40 zł.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa z dniem 20.09.2018 r. lub z chwilą wyczerpania wolnych miejsc na liście. Liczba miejsc ograniczona ze względu na ograniczoną liczbę miejsc noclegowych i miejsc do przewozu rowerów w pociągu "Hańcza". Decyduje kolejność zgłoszeń oraz aktywność wycieczkowa w "Vagabundusie".

Przejazd pociągiem i przewóz rowerów

Pociąg "Hańcza" prowadzi wagon bagażowy, przeznaczony do przewozu rowerów. Tym niemniej ilość miejsc do przewozu rowerów jest ograniczona, a we wszystkich pociągach PKP Intercity obowiązuje system wcześniejszej rezerwacji miejsc siedzących dla pasażerów oraz przewozu rowerów. Zakup obu rodzajów biletów możliwy jest na 30 dni przed datą podróży, tj. poczynając odpowiednio od 6 i 7 września 2019 r. Uczestnicy, którzy otrzymali potwierdzenie udziału w wycieczce zobowiązani są to uczynić we własnym zakresie.

Cena biletu pasażerskiego na trasie W-wa Zach. - Sokółka wynosi 33,90 zł (tzw. bilet TANIOMIASTOWY, możliwy do nabycia przy wcześniejszej rezerwacji), a na trasie Białystok - Warszawa Zach. 30 zł (ta sama taryfa). Bilet na rower kosztuje 9,10 zł w jedną stronę.

UWAGA: PKP Intercity oferują też tzw. zniżki ustawowe oraz liczne promocje przy sprzedaży biletów. Należy więc przeanalizować najkorzystniejszy wariant przed dokonaniem zakupu biletu.

Prowadzą: Danuta i Marek Dąbrowscy (e-mail: vagabundus@vagabundus.na7.pl)

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,876,590 unikalne wizyty