17-18.09.2016
Dodane przez marek dnia 04-09-2016
Podkrakowskie dolinki jurajskie [Lista uczestników zamknięta!]
Treść rozszerzona
Lista uczestników zamknięta!


Dwudniowa wycieczka rowerowa w okolicach Krakowa (bez zwiedzania Starego Miasta w Krakowie). Na trasie m.in. liczne zabytki architektury (opactwo benedyktynów w Tyńcu, zespól dworski w Mnikowie, zespól pałacowy w Krzeszowicach, kościół i klasztor karmelitów bosych w Czernej, drewniany kościół w Paczółtowicach, bazylika św. Andrzeja, fragmenty obwarowań miejskich i zabytkowe kamienice w Olkuszu, zamek w Pieskowej Skale, ruiny zamku w Ojcowie, kościół św. Idziego w Giebułtowie) oraz obiekty przyrodnicze (rez. Wąwóz Mnikowski [dolina Sanki, dolina Eliaszówki, Ojcowski Park Narodowy).

Sobota 17.09.2016

Wyjazd poc. KM 13301 "Dragon" z W-wy Wsch. o 07:48. Przyjazd do stacji Kraków Główny o 10:49. Ze względu na możliwe zatłoczenie pociagu zbiórka wszystkich uczestników na dworcu W-wa Wschodnia o 07:15 na odpowiednim peronie.

Cena biletu normalnego 40 PLN (obowiązują wszystkie zniżki ustawowe i handlowe). Przewóz roweru bezpłatny.

Trasa rowerowa: Kraków - Tyniec - Liszki - Mników - dolina Sanki - Frywałd - Krzeszowice - Czerna - Paczółtowice - Olkusz 64 km (częściowo po drogach gruntowych, suma podjazdów 554 m, suma zjazdów 402 m)

Nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Olkuszu ul. Legionów Polskich 3 (zob. ssmjura.olkusz.pl)
w pokojach wieloosobowych. Cena 25 PLN od osoby (w cenie noclegu jest pościel).

Niedziela 18.09.2016

Trasa rowerowa: Olkusz - Sułoszowa - Pieskowa Skała - Ojców - Brama Ojcowska (48 km, częściowo po drogach gruntowych, suma podjazdów 282 m, suma zjazdów 434 m)

UWAGA: Przebieg trasy może podlegać modyfikacji w zależności od pogody, warunków terenowych, konieczności zdążenia na czas na nocleg i do pociągu powrotnego, itp.

Wyjazd poc. KM 31300 "Dragon" z Krakowa Gł. o 16:11, przyjazd do W-wy Zach. o 18:46, W-wy Centr. o 18:53, W-wy Wsch. o 19:02.

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 07.09.2016 r. drogą e-mailową na adres: vagabundus@vagabundus.na7.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po potwierdzeniu uczestnictwa przez prowadzących uczestnicy będą proszeni o wpłacenie na wskazany rachunek bankowy kwoty 25 zl za nocleg w SSM (wynika to z konieczności złożenia zamówienia na konkretną ilość miejsc noclegowych i opłaty zaliczki z tygodniowym wyprzedzeniem).

Uczestnicy powinni również uwzględnić w swojej kalkulacji kosztów udziału w imprezie ceny biletów wstępu do opactwa w Tyńcu (bilet normalny 7 PLN) oraz zamku w Pieskowej Skale (bilet normalny 18 PLN).

Prowadzą: Danuta i Marek Dąbrowscy (e-mail: vagabundus@vagabundus.na7.pl)



Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /home/dabrowski/sites/vagabundus.na7.pl/httpdocs/m/print.php:178 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/dabrowski/sites/vagabundus.na7.pl/httpdocs/m/print.php on line 178