Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 13 Grudnia 2018.

Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Juliusz

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 146
-> Najnowszy użytkownik: Pawel_W

24.03.2018 (sobota)

Zapisy wyłącznie na listę rezerwową!

Wycieczka rowerowa do obiektów wojskowych 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Główną atrakcją będzie możliwość obejrzenia samolotów myśliwskich MIG-29, które znajdują się na wyposażeniu bazy.

Rozpoczęcie: Stacja kolejowa w Celestynowie, ok. godz. 09:00 (dokładna godzina rozpoczęcia wycieczki oraz wskazówki dojazdu koleją z Warszawy zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom w późniejszym terminie).

Zakończenie: Stacja kolejowa w Józefowie, ok. godz. 19:30 (dokładna godzina zakończenia wycieczki oraz wskazówki dojazdu koleją do Warszawy zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom w późniejszym terminie).

Trasa: Stacja kolejowa w Celestynowie - Ostrowik - Dobrzyniec - Grębiszew - Iłówiec - Barcząca - Lotnisko w Mińsku Mazowieckim - Targówka - Mińsk Mazowiecki - Podrudzie - Rzakta - Lipowo - Pęclin - Wiązowna - Stacja kolejowa w Józefowie (ogółem 72 km, z czego odcinek Celestynów - Mińsk Mazowiecki 32 km, a odcinek Mińsk Mazowiecki - Józefów 40 km).

Rodzaj nawierzchni: W zdecydowanej większości drogi z nawierzchnią asfaltową o niewielkim natężeniu ruchu oraz ścieżki rowerowe i krótkie odcinki terenowe.

Wymagania od uczestników: Trasa o niewielkim stopniu trudności, niewymagająca specjalnego przygotowania kondycyjnego. Do jej przejechania wystarczą dobre chęci oraz rower sprawny technicznie. Prowadzący wycieczkę będzie poruszał się tempem turystycznym z prędkością nie przekraczającą 20 km/h. Na trasie zaplanowane są krótkie ok. 15 min odpoczynki (po przejechaniu ok. 10 km) oraz dwa dłuższe postoje po 30 min (przeznaczone na drugie śniadanie oraz podwieczorek).

Obiad: Na trasie wycieczki jest zaplanowany obiad w restauracji MASKOTKA w centrum Mińska Mazowieckiego, gdzie można będzie zjeść solidny dwudaniowy obiad w cenie poniżej 20 zł/os. Niestety nie dane nam będzie spróbować wojskowego jedzenia, ponieważ stołówka żołnierska na terenie bazy jest nieczynna w weekend.

Atrakcje:
Główną atrakcją wycieczki jest zwiedzanie obiektów lotniska wojskowego w Mińsku Mazowieckim. Będziemy mogli zobaczyć sprzęt, jaki znajduje się na wyposażeniu bazy lotnictwa taktycznego, w tym myśliwce wielozadaniowe MIG-29. Oficer, który będzie nam towarzyszył na terenie lotniska, zaprezentuje możliwości taktyczno-techniczne tych maszyn bojowych. Każdy uczestnik wycieczki będzie mógł przez chwilę poczuć się jak pilot wojskowego myśliwca, zasiadając w kabinie samolotu MIG-29.

Objedziemy rowerami teren lotniska i zapoznamy się z infrastrukturą techniczną bazy lotnictwa taktycznego. Niestety nie zobaczymy maszyn w locie, ale tylko z jednego powodu - w czasie weekendu loty treningowe się nie odbywają.

Na zakończenie wizyty w bazie zapoznamy się z historią i tradycjami lotnictwa wojskowego na terenie Mińska Mazowieckiego zwiedzając salę tradycji, w której zgromadzone zostały liczne pamiątki o wartości muzealnej.

Dla każdego uczestnika przewidziany jest spersonalizowany techniką grawerowania laserowego prezent, który pozwoli na długo zapamiętać udział w tej militarnej wycieczce rowerowej do Mińska Mazowieckiego.

Wymagania dodatkowe:
Będziemy wchodzić na teren obiektu wojskowego, w związku z tym obowiązuje rozszerzona procedura rejestracji uczestników wycieczki. Na terenie bazy lotniczej obowiązuje całkowity zakaz używania urządzeń do rejestracji obrazu i dźwięku przez osoby nie będące żołnierzami lub pracownikami resortu obrony narodowej (jedynie prowadzący będą mogli rejestrować przebieg wycieczki za pomocą aparatu fotograficznego oraz kamery video).

Zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres prowadzących. Po otrzymaniu zgłoszenia dalsze informacje dotyczące procedury rejestracji zostaną przesłane drogą poczty elektronicznej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzący: Ania Borkowska i Daniel Jaroszewski (e-mail: daniel.informatyka@wp.pl)
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,817,783 unikalne wizyty