Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
czwartek 13 Grudnia 2018.

Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Juliusz

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 146
-> Najnowszy użytkownik: Pawel_W

07-08.04.2018

Lista rezerwowa!

Dwudniowa wycieczka rowerowa po terenach Ziemi Kozienickiej. Trasa została ułożona w taki sposób, aby ukazać walory przyrodnicze obszarów leśnych Puszczy Kozienickiej, historię militarną z okresu II wojny światowej oraz przemysł energetyczny tego regionu. Zwiastun wycieczki https://www.youtu...Y2hY?rel=0

Rozpoczęcie:
07.04.2018 (sobota) - stacja kolejowa w Warce, ok. godz. 10:00 (dokładna godzina rozpoczęcia wycieczki oraz wskazówki dojazdu z Warszawy zostaną podane w późniejszym terminie).

Zakończenie:
08.04.2018 (niedziela) - stacja kolejowa w Warce, ok. godz. 18:00 (dokładna godzina zakończenia wycieczki oraz wskazówki dojazdu do Warszawy zostaną podane w późniejszym terminie).

Trasa:
Stacja kolejowa w Warce - Cychrowska Wola - Lipniki - Dziecinów - Łękawica - Studzianki Pancerne - Chodków - Augustów - Śmietanki - Kozienice - Przewóz - Holendry Piotrkowskie - Świerże Górne - Chodków - Basinów - Łękawica - Trzebień - Magnuszew - Przewóz Tarnowski - Kępa Skórecka - Chmielew - Gruszczyn - Mniszew - Zagreby - Rozniszew - Boguszków - Zakrzew - Stacja kolejowa w Warce.

Długość trasy: Ogółem 155 km, z czego w sobotę 75 km, a w niedzielę 80 km.

Rodzaj nawierzchni:
Drogi utwardzone (w zdecydowanej większości z nawierzchnią asfaltową) o małym natężeniu ruchu. Na terenach leśnych krótkie odcinki terenowe.

Wymagania uczestników:

Trasa o niewielkim stopniu trudności, niewymagająca specjalnego przygotowania kondycyjnego. Do jej przejechania wystarczą dobre chęci, rower sprawny technicznie i śladowe doświadczenie w turystyce rowerowej. Prowadzący wycieczkę będzie poruszał się tempem turystycznym, z prędkością nie przekraczającą 20 km/h. Każdego dnia na trasie zaplanowane są krótkie ok. 15 min odpoczynki (po przejechaniu ok. 10 km) oraz dwa dłuższe postoje (przeznaczone na drugie śniadanie oraz obiad).

Nocleg:
Pensjonat Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach. Pokoje dwuosobowe z łazienkami w cenie ok. 40 zł/os. Dodatkowa opłata za przygotowanie ogniska to ok. 5 zł/os.

Obiady:
W sobotę posiłek w karczmie 'U Suchego', której specjalnością są pyszne i pożywne pierogi. Opłata za solidny obiad to ok. 15 zł.
W niedzielę posiłek obiadowy w stylu żołnierskim w Skansenie Militarnym w Mniszewie za opłatą ok. 15 zł.

Atrakcje:
Na trasie wycieczki zobaczymy m.in.: pomnik w miejscu jednej z największych bitew pancernych II wojny światowej w Studziankach Pancernych (znanych m.in. z filmu 'Czterej pancerni i pies'), rezerwat przyrodniczy 'Królewskie Źródła' na terenie Puszczy Kozienickiej, Pałac Stanisława Augusta Poniatowskiego w Kozienicach, największą w Polsce elektrownię opalaną węglem kamiennym - elektrownię 'Kozienice' w Świerżach Górnych, Pałac Zamoyskich w miejscowości Trzebień oraz skansen militarny w Mniszewie na terenie, którego zgromadzono sprzęt pancerny z okresu II wojny światowej (wstęp ok. 4 zł za zwiedzanie obiektu z przewodnikiem).

Wieczorem przewidziane jest ognisko integracyjne. Organizatorzy zapewniają drewno oraz ławy do siedzenia. Kiełbaski we własnym zakresie (pod koniec sobotniej trasy jest zaplanowany postój logistyczny).

Osoby chętne mogą w sobotę wieczorem skorzystać z atrakcji jakie oferuje pływalnia 'Delfin' (opłata to ok. 10 zł/godz.).

Zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres prowadzących i wpłata zaliczki za nocleg. Po otrzymaniu zgłoszenia dalsze informacje zostaną przesłane drogą poczty elektronicznej. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Prowadzący: Ania Borkowska i Daniel Jaroszewski, adres e-mail: daniel.informatyka@wp.pl
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,817,712 unikalne wizyty