Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
poniedziałek 6 Lipca 2020.

Imieniny obchodzą:
Gotard, Dominika, Łucja, Teresa

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 5

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 159
-> Najnowszy użytkownik: Magdalena3103

11-18.07.2020

Wycieczka rowerowa z własnymi namiotami i ze sprzętem do przygotowywania posiłków. Propozycja wycieczki skierowana raczej do osób mających już doświadczenie w takiego rodzaju wielodniowych podróżach rowerowych.

Trasa wiedzie od Zgorzelca początkowo niemieckim szlakiem rowerowym R12 wzdłuż Nysy Łużyckiej, zahacza o Brandenburgię z jej licznymi kanałami i jeziorami, dalej wzdłuż Odry do ujścia Warty, i kończy się na Pojezierzu Lubuskim obfitującym w piękne jeziora i lasy.
Ciekawsze miejsca na trasie to: miasta Zgorzelec i Görlitz, bajkowy park rozrywki "Kulturinsel Einsiedel" koło Zentendorf, zespół pałacowo-parkowy w Bad Muskau, ogród różany w Forst, kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego w Griessen, miasta Guben i Gubin, ujście Nysy Łużyckiej do Odry, klasztor cystersów w Neuzelle, jezioro Schwielochsee, miasteczko Beeskow, kanał Odra-Szprewa, miasteczko Müllrose, jezioro Helenesee, miasta Frankfurt nad Odrą i Słubice, miasteczko Lebus, twierdza Kostrzyn nad Odrą, Park Narodowy "Ujście Warty" koło Słońska, jezioro Radachowskie, Ośno Lubuskie, Sulęcin, Lubniewice, jeziora Lubiąż i Lubniewsko, jezioro Buszno, Łagów, jeziora Trześniowskie i Łagowskie, jezioro Niesłysz, miasto Świebodzin z ogromnym pomnikiem Chrystusa Króla na wzgórzu, klasztor cystersów w Gościkowie-Paradyżu, Międzyrzecki Rejon Umocniony, miasto Międzyrzecz. Do przejechania około 500 km.

Powrót z Międzyrzecza bezpośrednim pociągiem do Warszawy lub z przesiadką w Zbąszynku.

Należy wziąć w rachubę dość wysokie koszty w euro noclegów na campingach, wyżywienia i wstępu do zwiedzanych obiektów. Przed wyjazdem należy bardzo dokładnie sprawdzić stan techniczny roweru.

Ważne rzeczy do zabrania ze sobą: dowód osobisty, pieniądze (+ euro), europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) i ewentualnie polisa indywidualnego ubezpieczenia od wypadków, apteczka, kosmetyczka, reperaturka rowerowa, kurtka przeciwdeszczowa, ubiór rowerowy i bielizna na zmianę, strój kąpielowy, zawsze wystarczająca ilość prowiantu i napojów w czasie drogi. Bagaż powinien być jednak ograniczony do niezbędnego minimum.

Uzgodnienie dojazdu do Zgorzelca nastąpi bezpośrednio z uczestnikami po wejściu w życie w czerwcu letniego rozkładu jazdy pociągów.

Zapisy przyjmuje i bliższych informacji udziela prowadzący: Władysław Porczyk (e-mail: wporczyk@gmail.com)
Wygenerowano w sekund: 0.02
5,586,523 unikalne wizyty