Ostatnie fotografie

Imieniny

Dzisiaj jest
sobota 23 Czerwca 2018.

Imieniny obchodzą:
Wanda, Zenon, Albina

Flash Zegar

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 143
-> Najnowszy użytkownik: Ola

22-24.06.2018

22-24.06.20182 miejsca wolne!

Trzydniowa wycieczka rowerowa po okolicach Tomaszowa Mazowieckiego - kolejna już impreza VAGABUNDUSA z dużym akcentem militarnym (ale nie tylko). Tym razem zobaczymy w akcji wojska powietrznodesantowe odwiedzając areomobilną brygadę kawalerii powietrznej.

Zwiastun wycieczki
https://www.youtu...Ad8w?rel=0

Rozpoczęcie
22.06.2018r. (piątek) - stacja kolejowa w Piotrkowie Trybunalskim, ok. godz. 10:00. Zalecany dojazd z Warszawy do Piotrkowa Trybunalskiego pociągiem linii TLK. Dokładna godzina rozpoczęcia oraz wskazówki dojazdu z Warszawy zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom wycieczki w późniejszym terminie.

Zakończenie
24.06.2018r. (niedziela) - stacja kolejowa w Skierniewicach, ok. godz. 18:00. Zalecany powrót ze Skierniewic do Warszawy pociągiem linii KM.

Trasa (ogółem ok. 210 km)
22.06.2018r. (piątek):
stacja kolejowa w Piotrkowie Trybunalskim -> Zbiornik Sulejowski -> Tomaszów Mazowiecki (ok. 80 km).
23.06.2018r. (sobota):
Tomaszów Mazowiecki -> Lotnisko wojskowe (ok. 30 km), Lotnisko wojskowe -> Tomaszów Mazowiecki (ok. 20 km).
24.06.2018r. (niedziela):
Tomaszów Mazowiecki -> Skierniewice (ok. 80 km).
Dokładna trasa przejazdu zostanie udostępniona zarejestrowanym uczestnikom wycieczki w późniejszym terminie.

Rodzaj nawierzchni
Drogi utwardzone o niewielkim natężeniu ruchu, ścieżki rowerowe oraz odcinki terenowe. Zdecydowana większość trasy przejazdu została poprowadzona oznakowanymi szlakami rowerowymi.

Wymagania od uczestników
Wycieczka jest kierowana do jeżdżących regularnie turystów rowerowych, którzy są w stanie przejechać dystans około 80 km w ciągu dnia. Osoba prowadząca wycieczkę będzie poruszała się z prędkością około 18 km/h na odcinkach asfaltowych (na terenowych odpowiednio wolniej). Każdego dnia na trasie zaplanowane są krótkie 15 min odpoczynki (po przejechaniu ok. 10 km) oraz dwa dłuższe postoje (przeznaczone na drugie śniadanie oraz obiad).

Noclegi
Przenocujemy dwa razy w tym samym miejscu - w zajeździe LECHIA w Tomaszowie Mazowieckim. Do naszej dyspozycji będą kilkuosobowe pokoje z łazienkami w cenie ok. 60 zł/os. Cena obejmuje nocleg z kolacją i śniadaniem (posiłki będą zawierały potrawy podawane na ciepło).

Obiady
Codziennie na trasie wycieczki zaplanowano grupowy dwudaniowy posiłek obiadowy w cenie ok. 20 zł/os. Szczegóły dotyczące zawartości zestawu obiadowego i zasad płatności zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom wycieczki w terminie późniejszym.

Atrakcje
Główną atrakcją wycieczki będzie sobotnia wizyta na terenie Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. W trakcie kilkugodzinnego pobytu na terenie koszar tej jednostki wojskowej zobaczymy m.in.: wystawę sprzętu i uzbrojenia wojsk powietrznodesantowych, dynamiczne pokazy walki wręcz, wystawy tematyczne związane z tradycjami tomaszowkiej brygady, defiladę żołnierzy oraz sprzętu wojskowego (w tym statków powietrznych) oraz dynamiczną prezentację wyszkolenia żołnierzy wojsk areomobilnych z Polski i USA.
Dzień militarny zostanie poprzedzony zapoznaniem się Sulejowskim Parkiem Krajobrazowym. W piątek przejedziemy wokół Zbiornika Sulejowskiego znanym szlakiem rowerowym im. Zygmunta Goliata oglądając ciekawe miejsca wokół tego zbiornika wodnego (m.in. tamę sulejowską).
Dodatkowymi atrakcjami będą miejsca, które zwiedzimy w sobotnie popołudnie na terenie Tomaszowa Mazowieckiego (m.in. podziemna trasa turystyczna w Grotach Nagórzyckich).

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy przejazdu lub programu wycieczki w przypadku zaistnienia zdarzeń, których nie przewidzieliśmy lub będą od nas całkowicie niezależne.

Zgłoszenia
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja internetowa i wpłata zaliczki na poczet noclegów i posiłków. Po otrzymaniu zgłoszenia dalsze informacje zostaną przesłane drogą poczty elektronicznej. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczki.

Formularz zgłoszeniowy
http://www.rowere...-wycieczce

Prowadzący
Ania Borkowska i Daniel Jaroszewski (daniel.informatyka@wp.pl)
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,417,410 unikalne wizyty