31.01.2015 (sobota)

Wycieczka szkoleniowo-krajoznawcza Oddziału PTTK "Mazowsze"

Zbiórka o godz. 08.45 na Placu Bankowym (podstawienie autokaru); odjazd o 09.00

Zwiedzanie:

Pęcice: pałac klasycystyczny zbudowany na pocz. XIX w. wg proj. Fryderyka Alberta Lessla, odbudowany w latach 1918-23 wg proj. Romualda Gutta (po zniszczeniach podczas walk w październiku 1914 roku), dziś własność prywatna (oglądanie tylko z zewnątrz); kościół pw. św. Piotra i Pawła, klasycystyczny wzniesiony w latach 1825-32 wg proj. Christiana Piotra Aignera (część wyposażenia z XVIII w. ); mauzoleum żołnierzy AK poległych i rozstrzelanych w Pęcicach; cmentarz wojenny z I wojny światowej i II wojny światowej

Pruszków: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego (świeżo otwarte po 3-letnim remoncie, nowa ekspozycja, ewenement na skalę europejską, wpisane do Kanonu Krajoznawczego Polski); Muzeum Dulag 121 (ukazujące gehennę mieszkańców Warszawy wypędzonych po upadku powstania warszawskiego, trzymanych tu w obozie przejściowym jesienią 1944; przez Dulag 121 przeszło ok. 650 tys. ludzi);

Posiłek turystyczny (ok. 14,30). Po posiłku spacer po mieście-ogrodzie Podkowie Leśnej (m. in. śladami znanych Polaków oraz… wspólnej historii polsko-węgierskiej).

Planowany powrót do Warszawy ok. godz.18.30 – Pl. Bankowy

ODPŁATNOŚĆ: CZŁONKOWIE PTTK O/MAZOWSZE 50 PLN, POZOSTALI UCZESTNICY 60 PLN

Odpłatność zawiera: przewóz autokarem, opiekę i oprowadzanie przez pilota-przodownika TP, zwiedzanie muzeum Dulag z biletami wstępu i przewodnikiem muzealnym, posiłek turystyczny, ubezpieczenie dla osób niezrzeszonych (członkowie PTTK są ubezpieczeni na podstawie legitymacji PTTK z opłaconą składką za rok 2014).

Zgłoszenia indywidualne i grupowe (z kół i klubów) przyjmowane są przez biuro Oddziału PTTK „Mazowsze” do dnia 28.01.2014 r. Kontakt do biura Oddziału: 22 629 39 47, 22 629 44 31, e-mail: litewska@pttk.com.pl . Zgłoszenia powinny zawierać: nazwisko i imię, PESEL, adres zamieszkania, nr legitymacji członkowskiej PTTK.

UWAGA: obowiązuje strój i obuwie turystyczne odpowiednie do wędrówki pieszej w terenie w warunkach zimowych (dochodzimy do cmentarza wojennego w polu). Wskazane zabranie latarki oraz śpiewników turystycznych.

Wycieczkę prowadzi MieczysławŻochowski – przewodnik turystyczny, pilot wycieczek i przodownik turystyki pieszej I st.
MAPA
UKTR Vagabundus
Do nawigacji testowej wersji mobilnej