19.10.2020

Gwałtowny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 i zwi±zane z nim nowe regulacje anty-epidemiczne władz publicznych zmuszaj± nas do uwzględnienia ich przy organizacji wycieczek i spotkań klubowych.

Działalno¶ć wycieczkowa Klubu będzie kontynuowana, ale konieczne jest przestrzeganie obowi±zuj±cych przepisów sanitarnych oraz zasad ostrożno¶ci przy wzajemnych kontaktach.

W szczególno¶ci prosimy uczestników naszych wycieczek i imprez o:

1. zachowanie zalecanych odstępów od 1,5 do 2 m między osobami, także trakcie postojów i odpoczynków na trasie
2. powstrzymanie się od podawania r±k, powitalnych pocałunków, u¶cisków, częstowania słodyczami, owocami itp.
3. rezygnację z udziału w wycieczce, je¶li nie czujemy się dobrze, np. mamy objawy przeziębienia, grypy, gor±czkę lub mieli¶my w okresie ostatnich 10 dni kontakt z osobami chorymi lub potencjalnie zarażonymi
4. używanie maseczek we wszystkich miejscach publicznych, sytuacjach i okoliczno¶ciach, wymaganych przepisami, tzn. w ¶rodkach transportu publicznego, sklepach, muzeach, na ulicy itp., a także w sytuacjach nie wymaganych przepisami, je¶li nie sprawia nam to kłopotu
5. ograniczenie odwiedzania sklepów, barów i restauracji na trasie, tzn. o zaopatrzenie się w potrzebne jedzenie i napoje przed wyjazdem na wycieczkę
6. unikanie tłoku w ¶rodkach transportu, sklepach, muzeach itp.
7. częste mycie r±k i korzystanie ze ¶rodków odkażaj±cych

W razie większych imprez i wycieczek będziemy dzielić uczestników na podgrupy, w zależno¶ci od obowi±zuj±cych w danym dniu i na danym obszarze przepisów.

Organizatorów wycieczek prosimy o zapewnienie ich prowadzenia w sposób, umożliwiaj±cy przestrzeganie w/w zasad.

W przypadku pokazu slajdów z imprez klubowych, organizowanych w paĽdzierniku i listopadzie 2020 r. w Domu Kultury ¦ródmie¶cie w ramach Akademii Krajoznawczej III Wieku konieczna jest wcze¶niejsza rejestracja udziału i pobranie wej¶ciówki (możliwa drog± internetow±). Obowi±zuj± przepisy sanitarne, dotycz±ce imprez kulturalnych oraz decyzje organizacyjne bezpo¶redniego organizatora Akademii, tj. DKS.

Miejmy wszyscy na uwadze fakt, że epidemia COVID-19 jest coraz groĽniejsza, a ryzyko zarażenia się wirusem zwiększa się z każdym dniem, z potencjalnie poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, szczególnie dla osób w wieku powyżej 60 lat oraz osób cierpi±cych na schorzenia przewlekłe.

Każdy z uczestników bierze udział w wycieczkach i imprezach klubowych na własn± odpowiedzialno¶ć i na podstawie własnej oceny ryzyka epidemiologicznego.

Zarz±d UKTR PTTK "Vagabundus"
MAPA
UKTR Vagabundus
Do nawigacji testowej wersji mobilnej